42., sobota 28.1.2023, hala Polárka
2:4
0:0, 1:0, 1:4
HC Frýdek-Místek

Švančara - Jaroměřský, Teper, Zeleňák, Homola, Sova, Žůrek, J. Adámek - Dostálek, Vrdlovec, Doktor - Łyszczarczyk, Haas, Hotěk - Bednář, Matěj, Klimša - Geidl, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

SK Horácká Slavia Třebíč

Mičán - Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Vodička - Dočekal, Bittner, Psota - Holec, D. Michálek, Ferda - Malý, Šilhavý, I. Sedláček - Krliš, Mat. Svoboda, Mat. Novák. Trenér: Kamil Pokorný.

Branky
31. Łyszczarczyk (Hotěk, Vrdlovec), 50. Geidl (Ramik, Homola)
55. Bořuta (Mat. Novák, Dočekal), 56. Bořuta (Dočekal, Bittner), 60. Dočekal, 60. Malý (Šilhavý)
Statistiky
Vyloučení: 3:4
Využití: 1:2
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 25:33 (9:6, 6:13, 10:14)
Zblokované střely: 1:3
Vhazování: 24:22
Rozhodčí: Wagner, Grygera - Vašíček, Veselý
Diváci: 807
Ohlasy

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Zápas blbec a my jsme opravdu blbci. Jako špatné střídání se samozřejmě stanou, jsou tam občas nějaké zmatky, ale takhle, jak jsme si dnes prohráli zápas, tak to jsme doopravdy blbci. Kluci hráli sedmapadesát minut exluzivně, kdy jsme soupeře téměř k ničemu nepouštěli. Ačkoliv měla Třebíč převahu, tak my jsme sehráli tu svou parádní hru, měli jsme tam řadu dobrých odjezdů, řadu šancí během zápasu. My se musíme koncentrovat celých šedesát minut. Na to, že jsme hodně mladý manšaft, tak na to se úplně vymlouvat nemůžeme. Věřím, že si mladí kluci z toho vezmou ponaučení, jelikož u těch střídání udělali chyby, včetně pak i chyby u samostatného nájezdu na tři dva. Jestli tam byl předtím nějaký faul, tak o tom se nebudeme bavit, protože jsme si za to nezasloužili bodovat. Pokud se nenaučíme dotahovat zápasy vyspěle, tak prostě z těch kluků nic nebude. My pak nebudeme dobrý manšaft. Proto si tu porážku musíme vzít k srdci a připravit se na Sokolov. Nic nám nezbývá. Nemá cenu se v tom více hrabat, mě osobně se to stalo vůbec poprvé.

Kamil Pokorný (trenér SK HS Třebíč): Dvě třetiny naprosto vyrovnaný hokej, domácí hráli výborně do obrany. My jsme se samozřejmě také snažili, moc šancí ale nebylo. Nedostávali jsme se na slotové střely, ani do brankoviště. Domácí využili přesilovku, kdy jsme udělali dva hloupé fauly a domácí šli do vedení. Ve třetí třetině jsme hráče nabádali, aby chodili více do brankoviště a do střelby. Ono to tam sice bylo, ale domácí brankář chytal dobře. Pak tam přišel zbytečný faul od domácího hráče, pak chyby při střídání. My ty přesilovky sehráli výborně, vyrovnali jsme a byli v té chvíli rádi za bod. Pak udělali domácí chybu, my ji proměnili, to si snad ani Frýdek nezasloužil, ale takový už je hokej. My jsme určitě za ty tři body rádi.