14., sobota 22.10.2022, hala Polárka
3:2p
0:1, 2:0, 0:1 - 1:0
HC Frýdek-Místek

Švančara - Havránek, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, J. Adámek, Žůrek - Svačina, Vrdlovec, Dostálek - Hotěk, Haas, Zeman - Bednář, Macháček, Ramik - Geidl, Jobánek, Matěj. Trenér: Martin Janeček.

LHK Jestřábi Prostějov

Němeček - Valenta, Hamšík, Malák, Benda, Poledna, Pěnčík - Burian, T. Jáchym, Hašek - Jansa, Vlach, Jiránek - Kysela, Venkrbec, Maruna. Trenér: Aleš Totter.

Branky
33. Hotěk (Haas), 37. Vrdlovec (Svačina, Dostálek), 63. Sova (Hotěk)
18. Venkrbec (Jansa, T. Jáchym), 44. T. Jáchym (Jansa, Pěnčík)
Statistiky
Vyloučení: 3:2
Využití: 0:2
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 34:29 (10:8, 15:8, 9:12 - 1:1)
Zblokované střely: 6:8
Vhazování: 37:39
Rozhodčí: Bejček, Čáp - Bezděk, Peluha
Diváci: 820
Ohlasy

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Na úvod řeknu, že mám velký respekt před soupeřem, který má velkou marodku a přijeli k nám pouze v patnácti lidech. Celý zápas jejich hráči jezdili, hráli poctivě a organizovaně, šli si za svým a znovu získali bod. Co se týče nás, tak my si samozřejmě výhry velmi ceníme, jelikož jsme po posledním špatném zápase potřebovali udělat naopak dobrý. I když jsme získali dva body, tak si jich velmi vážíme, protože vím, že Prostějov je velmi silný. I když dojel v oslabené sestavě, tak tam byla spousta výborných a kvalitních hokejistů. Je to cenné vítězství, jelikož ta tabulka je hodně vyrovnaná a my se chceme držet v těch patrech, které potřebujeme. Prostě sbírat bodíček po bodíčku.


Aleš Totter (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Zápas mi ukázal morálku týmu a hlavně jeho pracovitost. Také i to, že ti kluci dobře trénují, mají chuť a pohyb. Jeli jsme tu v nějakém složení, ale tým se o bod dokázal poprat. Škoda, že jsme za stavu 1:0 na konci první třetiny nepřidali druhou branku. Pak jsme kontrolovali hru, byly tam lehké šance na obou stranách. Co mě mrzí nejvíc, že jsme udělali chybu z pasivity, kdy kdyby se po vyhraném buly oba naší beci srazili, že chtěli hrát puk, tak bych to příjmul. Oni ale oba odjeli od puku a domácí jsme posadili na koně, kdy měli dva kontry a právě z toho druhého se prosadili na 2:1. My jsme ale pořád věřili, i když domácí měli nějaké šance. Pak jsme se prosadili z přesilovky. Bohužel v tom prodloužení to zatím nepřeklápíme na svou stranu, takže je to třetí zápas v řadě, který jsme nevyhráli. Je to škoda, jelikož ty body samozřejmě chybí. Vzhledem k tomu, že jsme tu jeli pouze v patnácti lidech, tak je ten bod určitě cenný. Každopádně ve hře pěti proti pěti jsme nedali snad sedm třetin gól, prosazujeme se pouze v přesilovkách. Na tohle se musíme zaměřit.