5., pondělí 26.9.2022, ZS Na Lapači
2:1
0:0, 0:1, 2:0
VHK ROBE Vsetín

Žukov - Hryciow, O. Němec, Ondračka, Smetana, Říha, Jenáček, Voženílek - Hořanský, Lichanec, Jenyš - Rob, Klhůfek, Klímek - Sihvonen, Přikryl, Jonák - Š. Bláha, Berzinš, Berger. Trenér: Roman Stantien.

HC Frýdek-Místek

Šimonů - Havránek, Teper, Zeleňák, Ročák, Sova, Žůrek, J. Michálek - Doktor, Vrdlovec, Zeman - Bednář, Macháček, Dostálek - Hotěk, Haas, Klimša - Geidl, Jobánek, Matěj. Trenér: Martin Janeček.

Branky
43. Berger (Říha, Přikryl), 43. Hořanský
34. Žůrek (Dostálek)
Statistiky
Vyloučení: 4:8
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 31:23 (11:6, 10:10, 10:7)
Zblokované střely: 21:5
Vhazování: 26:21
Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Vašíček, Bezděk
Diváci: 2077
Ohlasy

Roman Stantien (trenér VHK Vsetín): Dá se říct, že jsme dnes doslova vydřeli zápas. I když jsme měli od začátku dobrý pohyb, možná i opticky větší tlak, hráli jsme v útočném pásmu, tak jsme se málo tlačili do prostoru, kde to nejvíce bolí. To byl kámen úrazu toho, že jsme prostě nemohli skórovat. Přitom jsme se připravovali na to, že soupeř bude hrozit z brejků. Pak nám tam skočil hráč z lavice, my jsme tu situaci v útočném pásmu špatně sehráli a hosté šli do vedení. Pak bylo nesmírně těžké se zpátky do toho zase dostat, pomohli jsme si však přesilovou hrou. Nicméně právě ty přesilovky nám dnes vůbec nešly. Poté jsme se štěstím dali gól na dva jedna a dá se říct, že jsme hru už pak kontrolovali a bez větších problémů jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Pro nás je to nešťastný výsledek. Sahali jsme tu po bodu, nicméně soupeř tlačil celý zápas a my jsme vydrželi být koncentrovaní pouze padesát osm minut. Škoda, že tam prostě jednou špatnou komunikací obránce s brankářem vznikla ta gólová situace na 2:1. Myslím si, že jsme si za dnešní výkon ten bod zasloužili a já musím před kluky jednoznačně smeknout. Hráli výborně, ustáli jsme i oslabení pět na tři. Samozřejmě, že těch oslabení tam bylo moc, ale na to se musíme podívat a něco dělat, jelikož jeden hráč byl dnes čtyřikrát venku. Tohle si dovolit, zvláště pak s takovým soupeřem, zkrátka nemůžeme. Nicméně i to jsme ustáli, zkrátka dnešní zápas rozhodly ty dvě minutky. Takže pro nás kruté, na druhou stranu určitě povzbuzení do toho, že pokud půjdeme takovými výkony kupředu, tak si myslím, že ty body dělat budeme.