4., sobota 24.9.2022, hala Polárka
1:2
0:0, 0:1, 1:1
HC Frýdek-Místek

Švančara - Š. Havránek, Teper, Sova, J. Michálek, Zeleňák, Žůrek, Ročák - A. Zeman, Vrdlovec, Svačina - Doktor, Haas, Dostálek - Bednář, Hotěk, Klimša - Geidl, Macháček, Matěj. Trenér: Martin Janeček.

HC Baník Sokolov

Cichoň - Jan Novák, Krejčí, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka, Kružík – Jurčík, Zadražil, Osmík – Tomi, Rohan, Švec – Konečný, Vrhel, Hauser. Trenér: Martin Štrba.

Branky
43. Svačina (Vrdlovec, Zeman)
39. Osmík (Kverka), 53. Zadražil (Kružík, Vracovský)
Statistiky
Vyloučení: 0:1
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 23:37 (5:14, 9:11, 9:10)
Zblokované střely: 7:8
Vhazování: 35:29
Rozhodčí: Zavřel, Bejček - Komínek, Veselý
Diváci: 708
Ohlasy

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): My jsme jednoznačně strašně zklamaní. K zápasu jsme nepřistoupili tak, jak bylo potřeba, ačkoliv v první třetině jsme měli takové tři čtyři situace, kdy jsme měli soupeři odskočit. Scházel nám tam ale takový ten drajv. Sokolov se pak od druhé třetiny zvedl, my jsme dělali takové hrubice typu, že jsme neotáčeli útoky, vraceli jsme kotouče a vlastně jsme jim na ten první gól nahráli. Bylo tam třeba i jedno střídání, kdy jsme třikrát vrátili kotouč, místo abychom otočili dopředu do brejku, kdy soupeř střídal. Pak nás soupeř načapal a dal na jedna nula. Poté už to byla taková křeč, kluci pracovali, dřeli, ale už to nestačilo na to, abychom znovu zápas srovnali. K power-play nás hosté vlastně nepustili, jelikož se drželi na kotouči v našem obranném pásmu.

Vojtěch Šik (asistent trenéra HC Baník Sokolov): My jsme strašně rádi, že jsme to utkání zvládli, a že jsme byli celých šedesát minut disciplinovaní a zodpovědní. Dali jsme dva góly a jsme za tři body strašně rádi. Odvážíme si cenné vítězství a hlavně potvrzení té práce, že jakmile budeme pracovití, tak budeme následně odměněni nejen góly, ale i body. Kluky jsme nabádali, aby čistili ten prostor jak před brankou, tak i kolem modrých čar. Abychom neztráceli kotouče, což nás trápilo v posledních třech zápasech. Dnes se nám to povedlo plnit po celých šedesát minut s klukům určitě patří díky. Celý tým si ty body zasloužil.