(1:1, 2:0, 0:4)
HC České Budějovice

Arena: hala Polárka, diváci: 1097

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 14. Kofroň (Husák, M. Kovařčík), 32. Novotný (Klimša, Zahradníček), 37. Novotný (Kaukič, Bartko) – 13. Beránek, 47. Babka (Šimánek, Beránek), 49. R. Přikryl (Heřman), 57. Pýcha (M. Novák), 59. Gilbert (Pavlin, Čermák). Rozhodčí: Cabák, Čech – Měkýš, Komínek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 1097.

HC Frýdek-Místek: Malík – Haman, Husák, Matyáš, Bartko, Adámek, L. Kovář, Zahradníček – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Motloch, Klimša (A), Novotný – Rudovský, M. Kovařčík, Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus

HC České Budějovice: Strmeň – Fillman, Vydarený (C), M. Jandus, Plášil, Pavlin, Pýcha – Babka, Šimánek, Beránek – Z. Doležal, Gilbert, M. Novák – Karabáček, Bradley, Čermák (A) – Endál, R. Přikryl, Heřman – Dančišin

Nepovedená třetí třetina s Motorem Frýdek-Místek připravila o body

07.01.2019 | Petr Sumbal

Frýdek-Místek po dvou třetinách vedl nad velkým favoritem Českými Budějovicemi 3:1, jenomže nakonec ze zápasu nemá ani bod. Třetí třetina rysům totiž vůbec nevyšla, čtyři puky skončily v Malíkově síti a zápas tak skončil porážkou Slezanů 3:5, kteří se dvakrát prosadili v přesilovce, ale zároveň také v početní převaze dvakrát inkasovali.

První třetina se hrála ve velmi slušném tempu, aktivnějším týmem byly hostující České Budějovice, které hodně zaměstnávaly Nicka Malíka v brance Frýdku-Místku. Za hosty nastoupil mezi tyčemi Jan Strmeň, ještě v předešlé sezóně jednička Slezanů.

V první dvacetiminutovce nakonec padly dvě branky a obě v jedné a té samé přesilovce Frýdku-Místku. Nejprve využil chyby v domácí obraně Martin Beránek, který se ocitnul sám před Malíkem, kterého po krátké forhendové kličce vyrovnal. Reakce domácích na sebe ovšem nenechala dlouho čekat, o minutu později se prosadil střelou mezi Strmeňovy betony David Kofroň.

I ve druhé třetině pokračoval velice kvalitní hokej z obou stran. Ve 29. minutě mohl poslat Motor do vedení Žiga Pavlin, ale ve velké šanci nepřekonal výborně rozchytaného Malíka, který působil klidným dojmem i ve chvílích, kdy neměl po jedné ze střel ideálně usazenou masku nebo v častých závarech před svou brankou.

Motor své šance nevyužil, a tak se ve 32. minutě prosadili domácí rysi. Klimšovi sice po Novotného nabídce střela vůbec nesedla, ale Štěpán Novotný to nevzdal, kotouč dál sledoval a odměnou mu byla gólová dorážka po špatném zákroku Strmeně. O pět minut později zvedal Štěpán Novotný ruce nahoru ještě jednou, tentokrát se prosadil v přesilovce dělovkou z pravého kruhu.

Domácí fanoušci už se těšili na skalp jednoho z favoritů Chance ligy, ale nakonec jim zbyly jen oči pro pláč, protože Motor předvedl ve třetí části velkou otočku. Nejprve se ve 47. minutě prosadil Jakub Babka, který využil zmatků v domácí obraně, mezi kruhy byl úplně sám, a trefil se Malíkovi pod vyrážečku. Potom předvedl důraz na brankovišti Roman Přikryl a u pravé tyčky propasíroval puk do brány. Bylo vyrovnáno.

Jenže hostům jen srovnání nestačilo. V 57. minutě se napřáhl Pavel Pýcha a jeho pecka od levého hrazení propadla Malíkovi do sítě. Frýdeckomístečtí se v závěru pokoušeli o vyrovnání, ale než se nadáli, ještě jednou inkasovali, necelé dvě minuty před koncem se na brankoviště z pravé strany natlačil David Gilbert a definitivně rozhodl o výhře Českých Budějovic 5:3.

Ohlasy k utkání

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Po dvou třetinách vedeme 3:1 a prohrajeme 3:5. Co na to říct? Je to strašná škoda, že nám utekly tři body, které, si myslím, jsme měli udržet. Dále dostat dva góly v oslabení, čtyři v jedné třetině, to je moc. To by se stávat nemělo. Musíme si z toho vzít nějaké ponaučení, aby se to neopakovalo, protože to nás pak stojí strašné úsilí, ale i boj o play-off.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Momentálně velká spokojenost s výsledkem. Během toho zápasu to nebylo až tak slavné, protože, si myslím, po vcelku dobrém výkonu v první třetině, jsme v druhé třetině prohrávali o dva góly. Určitě tady ta spokojenost s výsledkem nebyla. S předvedenou hrou, si myslím, bylo všechno v pohodě. Ale teď, co se nám podařilo ve třetí třetině otočit ten výsledek, tak jsem velmi spokojený. Dokázali jsme dát v poslední třetině čtyři góly proti dobrému týmu.