Třicáté kolo WSM ligy: Potvrdí Frýdecko-místečtí dobrou formu i v Přerově?
Preview k zápasu
Čas letí jako voda. Své o tom ví i hokejisté Frýdku-Místku, kteří pod taktovkou Jiřího Juříka a Marka Malíka zakončí již třetí desítku zápasů v základní části WSM ligy. Stane se tak v Přerově, kde se hráči s rysem na dresu pokusí vybojovat už páté vítězství v řadě a zároveň si tak upevnit pozici v nejlepší desítce ligové soutěže. Úvodní vhazování zápasu mezi Přerovem a Frýdkem-Místkem je naplánováno na sobotní sedmnáctou hodinu.

Zubři zvládli dohrávku a vrátili se do elitní pětky

Čtvrtfinalista loňského ročníku si ani ve druhém roce ve druhé nejvyšší soutěži nevede vůbec špatně. S bilancí šestnácti vítězství a třinácti proher nalezneme Hanáky na pátém místě, na které se mužstvo hlavního trenéra Petra Dočkala vrátilo po nepříliš vydařeném listopadu. Napomohla tomu také netradiční série domácích utkání, v níž Zubři nejprve těsně padli s Třebíčí, avšak ve středu jasně porazili Most 4:0 a v pátek Kadaň 2:1.

Přerovské umístění v tabulce se ve velké míře odráží v několika statistikách. Klub z MEO Arény je s třiceti body na páté pozici i v tabulce domácích zápasů. S počtem 84 vstřelených branek je čtvrtým neproduktivnějším týmem, což platí také o gólech inkasovaných, těch brankáři Zubrů inkasovali 72, přičemž na domácím ledě se jedná pouze o rovné dvě branky na zápas.

Díky fantastické formě z úvodu sezóny drží pozici nejproduktivnějšího hráče Přerova dvaadvacetiletý útočník Vlastimil Dostálek, který má na kontě 23 kanadských bodů za 14 branek a 9 asistencí. Kromě něj se za dvacetibodovou hranici dostal už jen Roman Pšurný (8+14) a Milan Procházka (5+15).

Vzájemná utkání

První vzájemný duel těchto dvou týmů byl k vidění v půlce září v Přerově, kde fanoušci viděli dva velké obraty. Frýdecko-místečtí po nepovedeném začátku dokázali vyrovnat a vzápětí odskočit do dvougólového vedení. Ve třetí třetině se však Zubři vzchopili a na řadu muselo přijít prodloužení, v němž byli právě oni úspěšnější a mohli se tedy radovat z dvoubodového vítězství 6:5.

Odvetný duel byl na programu v sedmnáctém kole, jenomže pokus o vrácení porážky Frýdku-Místku vůbec nevyšel. Rysi šli sice opět do vedení, ovšem po konci první třetiny už prohrávali 1:2. Stejným výsledkem dopadla i prostřední část, po které měli domácí na smazání manka už jen dvacet minut. Polárka se žádných dalších gólových oslav už ale nedočkala, důvod k radosti naopak měli už jen Zubři, kteří si domů odvezli všechny body po výsledku 2:6.

Sestavy z minulého kola

HC ZUBR Přerov: Horčička (Slovák) – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Zbořil, Vágner, Pala, Malina – Plášek, Sýkora, Procházka – Goiš, Podešva, Kovařík – Ižacký, Berger, M. Kratochvíl – Š. Kratochvíl, Dymáček, Král.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Kania, Adámek, Michal Roman, Matyáš, L. Kovář, Štebih, Jáchym – Chmielewski, Pechanec, Klimša – Marek Růžička, Cienciala, Franek – Jašek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Samiec, Miloš Roman, Christov.

Textový přenos ze zápasu HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek můžete tradičně sledovat na webu onlajny.com.