Třetí finálové klání může o lecčems napovědět
Finálová série mezi Frýdkem-Místkem a Vsetínem bude v úterý večer pokračovat už třetím vzájemným zápasem, ve kterém půjde opravdu o hodně. Tým, který bude v hale Polárka slavit své druhé vítězství, totiž bude už jenom jeden krůček od vysněného triumfu ve východní skupině 2. Ligy a následné kvalifikace o postup do WSM ligy.

Úvodní finálový duel se uskutečnil na domácí půdě Frýdku-Místku, který se před vyprodaným hledištěm dlouho rozkoukával a až do konce 29. minuty prohrával 0:1. Luka, Piecha a Chmielewski se následně postarali o obrat, jenže ten Valachy nezlomil a po sedmi minutách třetí části bylo opět srovnáno na 3:3. O majiteli prvního finálového bodu rozhodly dvě slepené branky Franka a Chmielewského, po kterých už se Vsetín nevzchopil a po závěrečné trefě Káni Frýdecko-místečtí nakonec zvítězili 6:3.

Před druhým zápasem provedli trenéři Frýdku-Místu rošádu v brankovišti, ve kterém se poprvé od posledního čtvrtfinále objevil Juraj Šimboch. Slovenský gólman odolával vsetínským střelcům téměř celou první třetinu, ovšem na Finsterleho zakončení zpoza branky už nestačil. Tento gól do šatny zaplněný Lapač řádně nabudil a po dvou trefách Hrazdíry vedli Valaši už 3:0. Ještě v prostřední části dokázal snížit Meidl, ale to bylo ze strany Frýdku-Místku vše. Vsetín v poslední minutě přidal branku do opuštěné klece a oslavil tak výhru 4:1.

„Toto utkání se nám moc nepovedlo. Byli jsme si vědomi toho, že budeme pod velkým tlakem domácích, ale bohužel jsme vytvořili spoustu individuálních chyb, které Vsetínští trestali,zhodnotil nedělní střetnutí frýdecko-místecký lodivod Jiří Juřík. Ten s výkonem Rysů nemohl být rozhodně spokojený. Vsetín byl prakticky po celých šedesát minut aktivnější, na čemž nic nezměnilo ani pět neúspěšných přesilových her Frýdku-Místku.

Před třetím finálovým zápasem hraje Frýdku-Místku do karet bilance ze základní části, ve které Rysi ani jednou neprohráli dvakrát v řadě. Na domácím kluzišti navíc svěřenci Jiřího Juříka a Marka Malíka prohráli za celou sezónu pouze jednou, když na konci října nestačili na mužstvo Hodonína.

Obranu Frýdku-Místku bude znovu chtít co nejvíce potrápit vsetínský útočník Petr Dvořák, který v devíti zápasech play-off nasbíral už 12 kanadských bodů za osm branek a čtyři asistence. Dalšími nejproduktivnějšími forvardy Valachů jsou Lukáš Finsterle (6+3) a René Kajaba (4+3). V brankovišti Vsetína se ve všech devíti zápasech vyřazovacích bojů představil Petr Hromada, který v play-off vychytal dvě čistá konta a úspěšnost zákroků má 93.7%.

1. finále

HC Frýdek-Místek - VHK Vsetín 6:3

Branky a nahrávky: 29. Luka (Piecha, O. Kovařčík), 31. Piecha (Luka, Klimša), 44. Chmielewski (Schwarz, Polák), 49. Franek (Meidl, Cienciala), 50. Chmielewski (Schwarz), 60. Káňa – 16. Nedbálek (Finsterle, Kajaba), 46. Žák (Řezáč, Kolařík), 47. Dvořák (Vrba, Nedbálek).

HC Frýdek-Místek: Daneček (Šimboch) – Dresler, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Matyáš, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš

VHK Vsetín: Hromada (Stojar) – Nedbálek, Vrba, Ostrčil, Ambruz, Žák, Řezáč, Hryciow, Štědrý – Slováček, Dvořák, Finsterle, Kajaba, Hrazdíra, Vávra, Zúbek, Vaněk, Kolařík, Báchor, Ondráček, Hruška

Diváci: 2 556

2. finále

VHK Vsetín - HC Frýdek-Místek 4:1

Branky a nahrávky: 20. Finsterle (Vrba, Dvořák), 25. Hrazdira (Žák, Vrba), 27. Hrazdira (Ostrčil), 60. Dvořák (Zúbek) – 33. Meidl (Cienciala, Franek)

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Ambruz, Ostrčil, Žák, Hryciow, Řezáč, Nedbálek – Kolařík, Vaněk, Daněk, Dvořák, Finsterle, Vávra, Slováček, Vítek, Kajaba, Zúbek, Hrazdira, Hruška

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Dresler, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Matyáš, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš

Diváci: 4 209

3. finálové utkání můžete jako vždy sledovat v textovém přenosu na webu Onlajny.com.