Tentokrát venku, Frýdek-Místek míří na led Břeclavi
Preview k zápasu
Po dvou domácích utkáních zamíří frýdecko-místečtí hokejisté zase pro změnu ven. V sobotu se od 17:00 utkají s devátou Břeclaví. Potvrdí Frýdek-Místek roli favorita a doveze domů další body?

HC LVI Břeclav

Těsně nad minulou Kopřivnicí se v tabulce drží Břeclav, která je se svými jedenácti body na devátém místě. Lvi začali tuto sezónu velice dobře, dvě první utkání vyhráli, když nejdříve porazili Kopřivnici a poté v prodloužení zdolali Nový Jičín. Dvě výhry však vystřídal stejný počet proher. Ta první s Valašským Meziříčím a druhá v prodloužení s Moravskými Budějovicemi. Vyrovnaný souboj s Opavou dopadl lépe pro Břeclavské, kteří zvítězili o jednu branku. Čekaly je ale další tři prohry, nejhorší byla ta se Vsetínem, kterému nedokázali hokejisté Břeclavi vstřelit ani jednu branku a ze své sítě jich naopak museli lovit devět. Zápas s Karvinou byl po základní hrací době bezbrankový a samostatné nájezdy zvládla lépe Břeclav. Poslední utkání bylo opět velice vyrovnané, o jeden gól se však z výhry radovala Poruba.

Frýdek-Místek je stále suverénní a zaslouženě se drží na prvním místě tabulky východní skupiny. Se svými osmadvaceti body a celkovým skóre 52:12 se není čemu divit. Ke skvělým výkonům přispívá také bezchybný Daneček, který svými skvělými zákroky tým vždycky podrží. Má na kontě zatím dvě vychytané nuly, mohl jich mít však už více. V zápase s Karvinou a Kopřivnicí jej o ně připravili soupeři až v úplném závěru utkání.

Právě s Kopřivnicí hráli Frýdecko-místečtí naposledy ve středu na domácím ledě. Důležitý muž utkání byl jednoznačně Tomáš Franek, který si připsal celkem čtyři kanadské body za dva úvodní góly a dvě pozdější asistence u branek Radima Matuše. Kromě dvou jmenovaných si dvě branky v utkání připsal také Vít Christov. Tomáše Franka jsme se zeptali, co od duelu s Břeclaví očekává. „Já i všichni ostatní určitě očekáváme zisk dalších 3 bodů, které nás nadále udrží na prvním místě tabulky.“

Vy můžete toto utkání sledovat v textovém přenosu na Onlajny.com.