Rysi zavítají na led Vsetína
Novinky
Frýdku-Místku se poslední dva zápasy nepodařily, když dvakrát prohrál 3:4, přičemž v posledním utkání to bylo před domácím publikem v derby proti Porubě. Nyní se Slezané vydají pro body do Vsetína, se kterým mají kladnou bilanci. Úvodní buly je naplánováno na 17:30 hod.

Přes třinácet diváků vidělo v derby výhru Poruby

Po nevydařeném zápase v Litoměřicích, kde Frýdeckomístečtí prohráli 3:4 vteřinu před koncem přišlo derby v domácím prostředí s Porubou. Do haly Polárka dorazilo přes třinácet diváků, kteří se dočkali branky už ve 4. minutě, kterou vstřelil Káňa a poslal RT Torax do vedení. Ve druhé dvacetiminutovce Frýdek-Místek dvakrát srovnal po gólech Martynka a Krisla, ale nakonec šel do šaten ve vedení 3:2 opět soupeř.

V polovině třetí periody hosté zvýšili vedení na dvě branky. Necelé tři minuty před koncem zdramatizoval utkání Bartko, ale Slezané už srovnat nedokázali. Frýdek-Místek se tak propadl v tabulce na třinácté místo s šesti body a skóre 17:18. Nejproduktivnějším hráčem je se sedmi body Martynek, který si ovšem v tomto zápase zranil zápěstí a jeho start proti Vsetínu je na vážkách.

Poslední zápas:

HC Frýdek-Místek 3:4 HC RT Torax Poruba 2011

Branky a nahrávky: 25. Martynek (Rudovský, Hrachovský), 31. Krisl (Motloch, Kuťák), 58. Bartko (J. Kalus) – 4. J. Káňa (Illéš), 30. Pytlík (Toman, Gazda), 32. Toman (Baláž, Ollender), 51. Illéš (Ovčačík, J. Káňa)

Sestava: L. Daneček (Malík) – Hrachovský, L. Kovář, Bartko, Žovinec, Krisl, Matyáš, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Przybyla, Rudovský – Raška, Peterek, J. Kalus – Klimša (A), Kuťák, Motloch.

Dvě výhry v řadě a skvělá domácí bilance Vsetína

Vsetín se aktuálně nachází na šesté příčce s jedenácti body a skóre 30:26. V letošní sezóně je zatím jediným týmem, kterému se podařilo vstřelil soupeři dvouciferný počet branek a to v domácím zápase proti Kadaní, který vyhrál 11:0. Poté sice přišly tři prohry, ale poslední dva zápasy moravský klub zvládl. Nejprve si na domácí ledě poradil s Třebíčí, když vedl jasně 4:0, ale hosté ve třetí třetině zabojovali, ovšem vsítili pouze tři góly. V posledním utkání zavítal Vsetín do Litoměřic.

V první třetině se trefili hosté, konkrétně v přesilové hře Rob. Ve druhé periodě zvýšil náskok na dvě branky Jonák. I do třetí periody vstoupili Vsetínští skvěle a o třetí zásah se postaral opět Rob. Následně domácí zdramatizovali konec zápasu, ale srovnat se jim už nepodařilo a Vsetín tak zvítězil 3:2. Nejproduktivnějšími hráči jsou s deseti body Jonák, Rob a Pechanec. Hlavním trenérem je Jiří Dopita.

HC Stadion Litoměřice 2:3 VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 55. Válek (Pour, Buchtela), 58. Korkiakoski (J. Kloz, Pavlas) – 17. Rob (Jonák, Pechanec), 35. Jonák (Rob, Pechanec), 44. Rob

Sestava: Šelepněv (Sachr) – Mikuš, Černý, Slováček, Teper, Rudl, Holomek, Jenáček – Theoret, Rác, Kuronen – Jonák, Pechanec, Rob – Jindra, Kucharczyk, Březina – Kopta, Podešva, Klímek.

Frýdku-Místku se proti Vsetínu daří

V minulém ročníku první ligy vyhrál Frýdek-Místek na svém ledě oba dva zápasy. Ovšem v domácím prostředí Vsetína se šlo dvakrát do nájezdů, ze kterých jednou vyšli jako vítězové Frýdeckomístečtí a naposled Vsetínští.