Rysi budou chtít uspět na domácím ledě proti Zubrům z Přerova
Novinky
V posledním utkání konečně Frýdek-Místek urval tři body, když vyhrál v Litoměřicích. Tentokrát bude chtít zabojovat v domácím prostředí proti Přerovu. Všechny tři vzájemné zápasy v letošní sezóně skončily 3:1. Dvakrát se radovali Frýdecko-místečtí a v posledním utkání Zubři. Nyní se bude hrát ve středu od 18:00 v Hale Polárka.

Frýdek-Místek konečně naplno bodoval

Po čtyřech prohrách v řadě stála před Frýdkem-Místkem těžká situace, kdy už musel bodovat, aby byl stále v bojích o play-off. Už po první třetině rysi vedli 3:1, když se trefil Štumpf, Zahradníček a podruhé v utkání, tentokrát v přesilové hře, Štumpf. Ovšem do druhé dvacetiminutovky Přerov vstoupil skvěle a během dvaceti tří vteřin srovnal.

Před druhým odchodem do šaten ale poslal rysy v oslabení do vedení Klimša. Drama bylo k vidění až do konce, kde pojistil tři body opět Klimša, který vsítil gól do prázdné branky. Čtyři vteřiny před koncem utkání ještě korigoval výsledek Martynek. Frýdek-Místek se nyní nachází na desátém místě s padesáti sedmi body a na osmý Vsetín ztrácí čtyři body.

Nyní se rysi v Hale Polárka postaví Zubrům z Přerova. Přijďte podpořit frýdecko-místecké hráče ve středu od 18:00.

Přerov ve formě

Přerovu se poslední dobou velmi daří a momentálně se nacházejí na čtvrtém místě se sedmdesáti pěti body. Obzvlášť na domácím ledě často sbírají všechny tři body, což potvrdili i v posledním vzájemném zápase. Nyní se ve 41. kole WSM Ligy utkali Zubři v domácím prostředí s poslední Kadaní. V první třetině sice branka nepadla, ale ve druhé padly hned dvě, o které se postarali domácí hráči Zbořil a Gois.

WSM liga - 41. kolo: HC ZUBR Přerov - SK Trhači Kadaň

V polovině třetí třetiny sice hosté snížili, ale o minutu později se prosadil v přesilové hře domácí Doležal. Čtyři minuty před koncem ještě Kadaň zdramatizovala závěr, ale vyrovnat už nedokázala. Zubři tak i po čtvrté vyhráli nad Kadaní, tentokrát 3:2. Nejlepšími střelci Přerova jsou se dvanácti góly Sýkora a Šlahař. Hlavním trenérem je Kamil Přecechtěl.

Ve vzájemných zápasech vede Frýdek-Místek

První utkání v letošní sezóně sehrála tato mužstva už ve 3. kole na ledě Přerova. První třetinu sice ovládli domácí, když vstřelili jednu branku. Ve druhé třetině se ale rysi prosadili dvakrát, konkrétně Zahradníček s Kovářem. Do třetí periody vstoupili Frýdecko-místečtí skvěle a do dvoubrankového vedení je poslal Ostřížek. Poté už branka nepadla a první zápas tak ovládl Frýdek-Místek vítězstvím 3:1.

Druhé utkání bylo součástí 16. kola, kdy Přerov tentokrát zavítal do Haly Polárka. Už v sedmé minutě se prosadil domácí Christov. Na další branku se čekalo až do padesáté šesté minuty, kdy hosté srovnali. O minutu později ovšem strhl vedení na domácí stranu Adámek a třicet pět vteřin před závěrečnou sirénou korigoval výsledek vstřelením gólu do odkryté branky Kaukič.

Zatím poslední vzájemné utkání bylo ve 29. kole. Do něj sice lépe vstoupili rysi, když se ve čtrnácté minutě prosadil Klimša. Ovšem stav po první třetině byl 1:1. Ve druhé dvacetiminutovce Přerov přidal jeden gól a tři body si zajistil vstřelením branky v poslední minutě, když se Frýdek-Místek snažil vstřelit gól bez brankáře.