Při nabírání fyzičky pomáhají sporttestry
Mládežnický hokej
Na příkladu borců z NHL, kteří každé léto dřou, aby se na suchu co nejlépe připravili na letní kemp a další sezonu, každý vidí, že kvalitní suchá příprava je nezbytná. Platí to u všech věkových kategorií, akorát forma a intenzita se liší. Deváťáci a dorostenci už do toho mohou docela šlápnout, a tak se ke slovu dostávají i profesionální kondiční trenéři a třeba i nové metody a technika.

Několik hráčů z řad deváťáků a dorostenců, kteří společně nabírají v suché přípravě nezbytnou fyzickou kondici, si vyzkoušelo monitorování pomocí sporttestrů. Po jednom z kruhových tréninků hráli „za odměnu“ fotbálek, kdy pokračovali v zátěžové tepové frekvenci, a trenérský tým viděl jejich aktuální data a zatížení. „Je na to aplikace, kde můžeme vidět a shromažďovat data celého týmu, ale testry zatím nemáme pro všechny. Snad se k tomu dopracujeme, protože vidíme, že nám to může hodně pomoci s individuálním nastavením pro každého hráče. Potřebujeme, ať je trénink produktivní pro každého. Neplatí striktně, že čím víc, tím líp, nepřiměřeně vysoká intenzita je také chybná,“ říká trenér Michal Bobok.

Také frýdecko-místečtí trenéři tedy chtějí vsadit na nejspolehlivější metodu, jak kontrolovat správnou intenzitu tréninku a docílit požadovaných výsledků. Tepová frekvence je nejlepší vodítko vypovídající o intenzitě cvičení. Data ze sporttestrů pomáhají s vyladěním tréninku a poskytují důkazy o pokroku sledovaných jedinců. Pro dnešní mládež, která má k technologiím blízko, mohou být sporttestry další motivací navíc.