Podobné ztráty nás mohou mrzet, věděl Horváth po ztraceném utkání s Orlovou
Rozhovory
Frýdek-Místek "B" vyhrával nad Orlovou 2:0, ale během jedné minuty ve třetí třetině třikrát inkasoval a nakonec zůstal bez bodů. Těžké chvíle si v brankovišti musel vytrpět Ondřej Horváth. „Asi to byla nějaká nekoncentrovanost a chvilkový výpadek,“ okomentoval klíčovou část utkání Ondřej.

Zápas se dlouho pro vás vyvíjel dobře, vedli jste 2:0. Pak jste ale ve třetí třetině dostali během minuty tři góly. Jak se něco takového může přihodit?
„Nemělo by se to stávat, protože takové ztráty nás v konečném výsledku můžou mrzet, protože pak můžeme jít na play-off na někoho těžšího. Co k tomu říct... Nemělo by se to stávat. Asi to byla nějaká nekoncentrovanost a chvilkový výpadek.“

Je z těch tří gólů některý, který si vyčítáš?
„Já vždycky říkám, že všechno se dá chytat. Dvakrát mi to projelo mezi nohama a při tom třetím jsem se trochu nechal nachytat, protože jsem zůstal stát a on mi udělal kličku. Takže moje chyba ten třetí gól.“

Když brankář pustí takto rychle tři góly, ať už byly jeho vinou nebo ne, často se uvažuje o jeho vystřídání. Bylo to tak v tomto případě?
„To je otázka na trenéry. Já se snažím mít v hlavě pořád stav 0:0 a snažím se góly házet za hlavu. Z branky nikdy neutíkám, ať je stav jakýkoliv.“

Pak se ve třetí třetině celkem dlouho nehrálo, na led musela vyjet rolba. Co musí brankář v takovou chvíli udělat, aby se udržel v provozní teplotě a jak moc je to nepříjemné?
„Je to hodně nepříjemné. Navíc v té třetí třetině jsem moc práce neměl. Takže jsem se snažil nějak rozhýbávat, protahovat se, jezdit si kolem brankoviště, abych zůstal zahřátý. Bylo to nepříjemné, ale musel jsem se s tím vyrovnat.“

Orlová je první tým tabulky. Hrála dneska opravdu jako vedoucí tým nebo jsi možná od ní čekal víc?
„Já si myslím, že to bylo to, co Orlová vždycky hraje. Oni vždycky hrají chytře, dokážou si to pohlídat. Nemyslím si, že by nás přehrávali, pro nás je super, že jsme si dokázali, že s nimi můžeme hrát.“

V brance se střídáš s Honzou Dobečkou. Jak to rozhodování, kdo bude chytat, probíhá?
„Většinou se střídáme dva ku jedné. Já chytám dva zápasy, Dobec jeden. Vzájemně se podporujeme, takže tam je všechno v pořádku.“