Po nepovedeném derby si jedou rysi spravit chuť do Českých Budějovic
Poslední domácí zápas se rysům nevydařil, když prohráli v derby s Havířovem 2:3. Tentokrát pojedou do dalekých Českých Budějovic, kde se utkají na ledě Motoru. Minulou sezonu každý tým vyhrál na své půdě.

V pondělí 25. 9. Frýdek-Místek v hale Polárka přivítal nedalekého soupeře z Havířova. Začátek zápasu přinesl pouze rozbité plexisklo hned v první minutě a dlouhé přerušení. Po obnovení hry hned zkraje trefil Havel tyč a ve druhé části třetiny měli hosté šanci v přesilovce 5 na 3. Domácí se urputně bránili se jako o život a první třetina skončila smírně bez branek. Začátek druhé třetiny se nesl ve stejném tempu, ale Daneček svými excelentními zákroky držel rysy nad vodou. Ovšem ve třicáté čtvrté minutě byl vyloučen Michal Kovařčík, Havířov této přesilovky využil a vedl 1:0. Ale minutu nato se parádní střelou od modré prosadil Filip Bajtek a po druhé třetině byl stav opět remízový.

Zkraje třetí třetiny šli domácí do přesilové hry 5 na 3, ale nevyužili jí. Dvanáct minut před koncem šel Havířov opět do vedení a dvě minuty na to dokonce do dvoubrankového. Hala ztichla šokem, kromě havířovských fanoušků, kteří zde přijeli v hojném počtu. I v tomto derby jsme viděli bitku a to v podání Krisla a domácího Bajtka. Tři minuty před koncem základní doby snížil vedení bekhendem Jan Kalus. Minutu a půl před koncem měli rysi opět možnost hrát přesilovku 5 na 3, ale gól už nepadl a Havířov si odvezl tři body domů.

Nyní se frýdecko-místečtí borci nacházejí na druhém místě s třinácti body a zápasem navíc.

ČEZ Motor České Budějovice

V minulém utkání Českobudějovičtí zavítali do Kadaně. Po první třetině domácí vedli o gól. Ve druhé třetině svým prvním gólem vyrovnal Dostálek a tři minuty před koncem základní doby rozhodl utkání Nedorost. Nejproduktivnější hráčem Motoru je zatím Miroslav Čermák, který spíše rád nahrává, jelikož má na kontě už sedm asistencí a pouze jeden gól. České Budějovice se nachází na pátém místě s dvanácti body.