Na závěr základní části hraje "B" tým na ledě vedoucí Orlové
Frýdek-Místek "B" zakončí dlouhodobou část utkáním v Orlové, která už má jisté první místo v tabulce. Rysi ještě jasné umístění nemají, mohou skončit od pátého do sedmého místa.

Frýdek-Místek se ještě může vyhoupnout na páté místo

Frýdek-Místek "B" prošel základní části jako na houpačce. Úvodní várka zápasů mu vyšla a dokonce jednu chvíli stanul na prvním místě tabulky. Jenže pak přišla dlouhá série proher, která rysy tabulkou srazila hodně dolů.

V dalším průběhu sezony pak rysi trochu více ustálili svou výkonnost a hlavně doma byli silní. Naposledy jejich pětizápasovou šňůru výher na ledě Polárky ukončila Poruba.

Poruba "B" se ujala v první třetině vedení, které sice rychle vymazal Slovák ale stejně Frýdek-Místek první třetinu prohrál. Druhá mu pak ještě víc nevyšla, to si soupeř vytvořil náskok 4:1. V závěrečné části utkání už si Poruba pohlídala náskok a vyhrála 6:2.

Frýdek-Místek "B" je v tabulce Krajské ligy mužů Moravskoslezského hokeje na šestém místě. Má tři body náskoku na Český Těšín a tři body ztrácí Krnov. S Krnovem má lepší vzájemné zápasy, takže v případě bodové shody by šlo béčko rysů před něj. S Českým Těšínem je tomu naopak.

V prvním kole play-off béčko může narazit na někoho z těchto soupeřů: Poruba, Bohumín, Studénka

Orlová už má první místo jisté

Orlová už by mohla v zápase s Frýdkem-Místkem teoreticky šetřit síly, protože vítězství v základní části má už jisté. Může se tak začít chystat na play-off, ve kterém narazí nejprve na Horní Benešov. To už se změnit nemůže.

Orlová zvládá konec dlouhodobé části ve velké formě, vyhrála třikrát po sobě. Postupně porazila Bohumín, Nový Jičín "B" a Rožnov pod Radhoštěm. Skvěle tak zareagovala na předchozí prohru se Studénkou.

Poslední utkání Orlové proti Rožnovu pod Radhoštěm se zvrtlo na pěknou přestřelku. Hostující Orlová první třetinu prohrála první třetinu 1:2, ve druhé dvacetiminutovce pak dostala ještě další dvě branky. Ale pak nastartovala skvělý obrat, do druhé přestávky stihla vyrovnat. Ve třetí pak rozhodla o svém vítězství. Hattrick si připsal Lumír Rosůlek, dvě branky vstřelil Vít Grepl.

Frýdek-Místek se napotřetí pokusí Orlovou porazit

První zápas vyhrála Orlová na domácím ledě těsně 4:3. Po bezbrankové první části se v té druhé rysi dvakrát prosadili, ale Orlová pak během pouhých tří minut dokonala otočku. Ve třetí Orlová ještě náskok navýšila a béčku už se podařilo jen snížit.

Druhou výhru brala Orlová v Polárce. Tentokrát taky o gól, 3:2. Domácí si ve druhé třetině vypracovali dvougólové vedení. Orlová se ovšem nedala a předvedla skvělý comeback, vstřelili tři góly a zvítězila 3:2.