Na státní svátek míří Frýdek-Místek na led Opavy!
V den státního svátku nastoupí hokejisté Frýdku-Místku na ledě Opavy. Od 17:00 se utká první celek tabulky s osmým a čeká nás velice zajímavý boj o body. Podaří se Frýdecko-Místeckým prodloužit vítěznou sérii?

HC Slezan Opava

Jak již bylo řečeno, Opava se po třinácti odehraných kolech drží na osmém místě tabulky východní skupiny. O bod lepší jsou sedmé Moravské Budějovice a bodově stejně, ale s horším celkovým skóre, je devátá Břeclav.

Již šest zápasů skončilo Opavským po základní hrací době nerozhodně a muselo následovat prodloužení nebo samostatné nájezdy. Tam už většinou úspěšní nebyli a pouze dvakrát dokázali získat o bod navíc.

I poslední utkání v Porubě dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí a Opava si tak domů dovezla pouze bod. První branky se diváci dočkali až na konci druhé třetiny, když skóre otevřeli Porubští. Na začátku třetí části dokázala Opava odpovědět a poté přidaly oba týmy ještě jednu branku. Rozhodující nájezd pak proměnil porubský Seidler.

Nejproduktivnějším útočníkem Opavy je se svými čtrnácti kanadskými body Petr Wolf (6+8). Hned za ním jsou s deseti body Petr Chalupa (5+5) a Tomáš Polok (5+5). Nejproduktivnější z obránců jsou Josef Tichý (1+7) a David Galvas (2+4).

Minulé vzájemné utkání

Poprvé se v letošní soutěži potkal Frýdek-Místek s Opavou na domácím ledě v sobotu 19. září v rámci třetího kola. Frýdecko-Místečtí tenkrát zvítězili poměrem 5:2. Utkání bylo dlouho vyrovnané, ve třetí třetině však o vítězství domácích rozhodl hattrickem obránce Štěpán Jeník.

HC Frýdek-Místek – HC Slezan Opava (19. 9. 2015)

Branky a nahrávky: 5. Dresler (Meidl), 7. Káňa (Luka), 53. Jeník (Luka, Piecha), 54. Jeník (Kowalczyk, Christov), 58. Jeník (Káňa, Luka) – 38. Galvas (Chalupa, Vítek), 41. Polok (TS).

Utkání můžete sledovat v textovém online přenosu na Onlajny.com.