Na naši slabou hru nejsme hrdí, říká Aron Chmielewski
Ohlasy po zápase
Frýdecko-místečtí hokejisté měli v úterý a ve středu napilno, museli odehrát dva zápasy ve dvou dnech. Oba dva duely skončily stejně, Frýdek-Místek bohužel s Kadaní i s Ústím nad Labem prohrál 1:3. Jak tyto zápasy zhodnotil útočník Aron Chmielewski?

Jak byste zhodnotil utkání proti Ústí nad Labem?

Je těžké hodnotit zápas celkově, protože jsme měli dobré i špatné momenty. Bohužel těch špatných bylo o hodně více, a proto výsledek hovoří proti nám.

Bylo těžké odehrát dva zápasy ve dvou dnech – obzvlášť, když jste strávili dlouhou cestu v autobuse?

Určitě velkým mínusem byla dlouhá cesta, kterou hokejista vždy cítí v nohách. Ale jsme profesionální sportovci a není to poprvé ani naposled, kdy budeme hrát dva zápasy ve dvou dnech.

Co bylo špatně ve druhé třetině, kdy jste dokázali jen třikrát vystřelit na branku?

Těžko říct, co se stalo. Poslední dobou nedokážeme hrát svou hru a jak je vidět, těžko na to nacházíme recept.

Ve třetí třetině jste měli dost šancí, únava z těžkého programu tedy cítit nebyla?

Trenéři se rozhodli do poslední třetiny stáhnout hru na tři pětky, což bylo dobrým tahem. Bohužel ani to nepomohlo k lepšímu výsledku. Nepodařilo se nám vyrovnat. Nemyslím si, že by to bylo způsobeno únavou.

Poslední dobou se trápíte v koncovce, co musíte zlepšit?

Víme o tom, že přesností ve střelbě neoplýváme. Těžko říct, jak to zlepšit, protože máme vynikající hráče, ale naše hra je poslední dobou velmi neúčinná.

Měl jste asistenci u gólu Michala Kovařčíka, mohl byste tuto situaci popsat?

Ondřej Kovařčík mi nahrál puk před branku, vystřelil jsem, brankář puk lapačkou vyrazil za záda. Nejblíže byl Michal Kovařčík, který dorazil kotouč do odkryté branky.

Stejně jako s Kadaní jste prohráli 1:3. Čím byly tyto zápasy jiné?

Upřímně? Prakticky ničím. Hráli jsme špatně, moc gólových příležitostí jsme si nevytvořili. Jediný rozdíl byl ten, že zápas s Kadaní jsme hráli doma a fanoušci museli sledovat naší slabou hru, na kterou nejsme hrdí. Chtěli bychom udělat všechno pro to, abychom znovu těšili svou hrou naše fanoušky.

V sobotu vás doma čeká Přerov, co od tohoto zápasu očekáváte?

Věřím, že zápas odehrajeme jinak než je naším posledním zvykem. Chtěl bych, aby ten zápas byl takový, jako v Přerově, kde jsme hráli velmi dobře. Doufám, že v derby před našimi fanoušky předvedeme ambiciózní výkon, tak jak to dovedeme, a vyhrajeme.