Krajská liga mužů 2017/2018
Muži B
HC Frýdek-Místek měl v letošní sezoně zastoupení i Krajské lize mužů. Do této soutěže přihlásil klub mužů „B“.

Frýdecko-Místečtí hokejisté se postupně v soutěži utkali s Orlovou, Porubou „B“, Studénkou, Novým Jičínem „B“, Bohumínem, Českým Těšínem, Krnovem, Horním Benešovem a Rožnovem pod Radhoštěm.

Soutěž rozehráli svěřenci Tomáše Snášela a Reného Slaniny velmi dobře, když v první čtvrtině soutěže (9 zápasů) nestačili jen na béčko Poruby, Český Těšín a Orlovou. Bohužel ve 2/3 základní části bylo všemu úplně jinak a na výborný vstup do soutěže se hráčům od řeky Ostravice nepodařilo zopakovat. Naopak bylo ještě hůř. Z další porce devíti utkání se radovali hráči Frýdku-Místku jen třikrát, když dokázali vyhrát v Horním Benešově, doma zdolali Studénku v prodloužení a tři body přivezli z Nového Jičína, kde si s chutí zastříleli (11:1). Nejvyrovnanější byla pro frýdecko-místecké hokejisty závěrečná třetina soutěže. V té dokázali pět utkání vyhrát. Nestačili na Bohumín, Český Těšín, Porubu „B“ a Orlovou.

Do play off se HC Frýdek-Místek „B“ probojoval ze 7. Místa se ziskem 42 bodů. Soupeřem byl BOSPOR Bohumín, který postoupil do dalších vyřazovacích bojů soutěže, když zvítězil 6:1 a 5:2.

Brankáři

Mezi brankáři se nejlépe vedlo Ondřeji Horváthovi, který odchytal rovných 1000 minut. Druhým mužem v masce byl Jan Dobečka. Záda oběma brankářům kryl Kryštof Olšar, který zásahl za celou základní část do hry pouze na 20 minut.

Ondřej Horváth – 1000 minut, 86,7% úspěšnost, 3,4 gólů/zápas

Jan Dobečka – 605 minut, 86,7 % úspěšnost, 3,8 gólů/zápas

Kryštof Olšar – 20 minut, 60% úspěšnost, 6 gólů/zápas

Obránci

kanadské bodování

Nejlépe bodujícím obráncem byl v minulé sezoně Radim Vančo-Mínařík, který odehrál 22 zápasů a dokázal zaznamenat 12 kanadských bodů (1+11). Druhý v počtu dosažených bodů skončil Lukáš Hamhalter. Ten si připsal o pět startů méně, ale bodově zaostal pouze o jediný bod – 11 kanadských bodů (3+8). Na třetím místě mezi obránci skončili Michael Gottwald a Denis Niedoba. Oba nasbírali 9 bodů. Prvně jmenovaný (3+6) a druhý (4+5).

Radim Vančo-Minařík - 12 bodů
Lukáš Hamhalter - 11bodů
Michael Gottwald - 9 bodů
Denis Niedoba – 9 bodů

Střelci

Nejvíce branek mezi obránci má na svém kontě Denis Niedoba – 4. Na druhém a třetím místě se se 3 brankami umístili Lukáš Hamhalter a Michael Gottwald.

Denis Niedoba – 4 góly
Lukáš Hamhalter – 3 góly
Michael Gottwald – 3 góly

Asistenti

Mezi nejlepší asistenty patří Radim Vančo-Minařík. Ten jich za uplynulou sezonu zaznamenal hned 11. Druhým obráncem s největším počtem přihrávek na gól je Lukáš Hamhalter (8). O přihrávku méně má Jan Fojtík, kterému tak patří třetí příčka.

Radim Vančo-Minařík – 11 přihrávek
Lukáš Hamhalter – 8 přihrávek
Jan Fojtík – 7 přihrávek

Nejtrestanější hráč

I nejméně oblíbená statistika zabývající se čísly zaznamenávající trestné minuty, má svého vítěze. Radim Vančo-Minařík ji s náskokem 9 trestných minut vyhrál. Druhým nejtrestanějším hráčem mezi obránci je Jan Fojtík a hned po něm Michael Gottwald.

Radim Vančo-Minařík – 47 trestných minut
Jan Fojtík – 38 trestných minut
Michael Gottwald – 30 trestných minut

Útočníci

Kanadské bodování

Mezi útočníky se nejvíce bodově prosadil Tomáš Mičulka 44 – (26+18). O třináct bodů méně nasbíral Petr Slovák 29- (16+13). Třetím nejpilnějším sběratelem kanadských bodů se stal Ondřej Fiala 24 – (8 + 16).

Tomáš Mičulka – 44 bodů
Petr Slovák – 29 bodů
Ondřej Fiala – 24 bodů

Střelci

Nejčastějším střelcem, který mířil přesně, byl Tomáš Mičulka. Ten se nemýlil v 26 případech. Druhým střelcem týmu se stal Petr Slovák, který týmu přispěl 16 brankami. Lukáš Janečka zaostal za druhým Slovákem jen o čtyři branky a stal se tak třetím nejčastěji skórujícím hráčem.

Tomáš Mičulka – 26 gólů
Petr Slovák – 16 gólů
Lukáš Janečka – 12 gólů

Asistenti

Nejlepším asistentem mezi útočníky je Tomáš Mičulka, který jich má na svém kontě 18. Druhým hráčem, který asistoval u branek Frýdku-Místku je Ondřej Fiala, který si připsal jen o dvě asistence méně. O třetí místo se dělí Petr Slovák a Jan Sluštík. Oba mají shodně 13 bodů za asistence.

Tomáš Mičulka – 18 přihrávek
Ondřej Fiala – 16 přihrávek
Petr Slovák – 13 přihrávek
Jan Sluštík – 13 přihrávek

Statistika nejtrestanějších hráčů zná svého vítěze. 39 trestných minut nasbíral v sezoně 2017/2018 Roman Polášek. O jedinou minutu méně si od rozhodčích vykoledoval Jakub Heralt. Třetím hráčem, který pobýval nejčastěji na trestné lavici, byl Tomáš Mičulka.