Frýdek-Místek se pokusí s Karlovými Vary doma znovu zabodovat
Uprostřed týdne nečeká frýdecko-místecké hokejisty vůbec nic jednoduchého. Do haly Polárka totiž přijedou Karlovy Vary, druhý tým tabulky a jeden z hlavních adeptů na postup do baráže o extraligu. Slezané se pokusí po dvouzápasové odmlce znovu bodovat a také navázat na předchozí domácí vítězství proti Západočechům na nájezdy. Utkání začíná ve středu od 18 hodin.

Do závěrečné čtvrtiny bez Ovčačíka, ale s Pastorem

Frýdek-Místek se aktuálně pohybuje ve skupince týmů, které si to rozdávají o účast v jarním play-off. Po delší době se srovnal počet zápasů všech týmů WSM Ligy na stejném čísle - devětatřiceti. Do konce základní části tak zbývá ještě třináct utkání, každý se utká s každým ještě jednou. Jakákoliv delší série proher už by v této fázi sezony mohla být pro kohokoliv smrtící.

Frýdek-Místek půjde do poslední čtvrtiny dlouhodobé části z desátého místa, přičemž na Vsetín, který je osmý, ztrácí jen tři body. Se stejným náskokem je před rysy ještě Havířov. Díky lepšímu skóre za sebou Slezané nechávají Litoměřice, pětibodový odstup pak má Ústí nad Labem.

Červenobílí poslední dvě utkání prohráli. Nejprve nestačili na Třebíč (0:2), poté podlehli před domácím publikem Ústí nad Labem 1:3. V první třetině sice poslal rysy do vedení Kofroň, ale Severočeši pak třemi brankami utkání otočili.

V utkání s Ústím nad Labem se nově objevil na soupisce Frýdku-Místku obránce Tomáš Pastor. Tento bek tuto sezonu působil ve Znojmě, hrajícím EBEL Ligu, kde v devatenácti zápasech nasbíral čtyři body (1+3). Zkušenosti má i z české extraligy, ze 131 utkání nich nejvíce odehrál za Vítkovice. Jiný obránce naopak Frýdek-Místek opustil. Zkušený Ctirad Ovčačík vyslyšel nabídku Košic, pátého týmu slovenské extraligy. V dresu Frýdku-Místku odehrál 32 utkání a zaznamenal devět bodů (4+5).

Karlovy Vary na dobré cestě zpět mezi elitu.

Karlovy Vary měly už před sezonou jasně vytyčený cíl. Chtěly se po roce znovu vrátit do extraligy. Zatím jsou na dobré cestě, po třech čtvrtinách základní části kotví na druhém místě tabulky WSM Ligy. Před sebou mají o tři body České Budějovice, za nimi je o pět bodů zpátky Kladno.

Západočeši jsou v dobré pohodě, svá poslední dvě utkání vyhráli a bodovali v jedenácti zápasech po sobě, během kterých sedmkrát vyhráli a čtyřikrát odcházeli poraženi. Naposledy si připsali povinné vítězství na ledě poslední Kadaně.

Energetici otevřeli skóre až ve druhé třetině, kdy se trefili Krejčí a Flek. Domácí pak sice snížili zásluhou Šťovíčka, ale po druhé přestávce znovu navýšil vedení hostů Skuhravý. Kadaň ještě jednou snížila, když se trefil sedm minut před koncem zápasu Kůs, ale závěrečné slovo měli znovu Karlovarští. Gól do prázdné brány vsítil Tomáš Rachůnek.

V kádru Západočechů proběhlo po Novém roce několik změn. Z Ústí nad Labem přišel na hostování do konce sezony útočník Daniel Vrdlovec, v současné době pátý nejproduktivnější hráč ligy. Rovněž z ústeckého Slovanu posílil Karlovy Vary obránce Petr Šenkeřík. Opačným směrem naopak putovali dva mladíci Maritin Weinhold a Milan Davídek.

Nejproduktivnějším hráčem zelenobílých je spolu s Vrdlovcem Tomáš Rachůnek, oba nasbírali 36 kanadských bodů (13+23). Nejlepším kanonýrem Západočechů je Jakub Flek s šestnácti přesnými zásahy.

Doma Frýdek-Místek Karlovy Vary udolal

Oba týmy už se utkaly v této sezoně třikrát a pokaždé vyhrál domácí tým. První dva zápasy byly hodně vyrovnané. Nejprve v úvodním kole vyhrály Karlovy Vary 2:1 v prodloužení, poté se z vítězství 1:0, rovněž po prodloužení, radovali Slezané. Utkání 14. kola rozhodl parádním gólem Michal Kvasnica.

V zatím posledním utkání, které se odehrálo v KV Aréně, zvítězili Energetici 4:1. Do náskoku 4:0 se dostali díky gólům Fleka, Sičáka, Stloukala a Balána, Harkabus už čtyři minuty před koncem jen kosmeticky upravil výsledek.