Frýdek-Místek i Vsetín jsou krok od semifinále. Poruba a Technika Brno hrají své série nerozhodně
Novinky
Poslední únorová sobota byla ve znamení druhého kola čtvrtfinále play off, které napovědělo o tom, jaký bude s největší pravděpodobností osud dalších zápasů ve čtvrtfinálových skupinách.

Vítěz základní části Frýdek-Místek nastoupil proti osmé Kopřivnici a hned v úvodním zápase ukázal všem, jakým směrem se bude ubírat celá série. V hale Polárka před dvou tisícovou návštěvou si s družinou Václava Slabého poradil 7:3 a ujal se v sérii hrané na tři vítězné zápasy vedení 1:0. Gólově v zápase zazářil Aron Chmielewski, který si připsal čtyři branky.

HC Frýdek-Místek – HC Kopřivnice7:3 (2:0, 2:1, 3:2)

Branky: 18. Luka (Piecha, Káňa), 19. Chmielewski (Schwarz, Heider), 26. Chmielewski (Schwarz, Heider), 40. Chmielewski (Jaroš, Schwarz), 41. Chmielewski (Schwarz, Jaroš), 44. Luka (Kvapil, Christov), 58. Káňa (Polák, Christov) – 29. Mach (Marek), 48. Kofroň (Slovák), 50. Slovák (Stránský)

Stav série: 1:0

Druhé utkání mezi těmito soupeři bylo v režii frýdecko-místeckých hokejistů, kteří do Kopřivnice přicestovali v roli favorita, ale domácí nechtěli dát body zadarmo. Úvod zápasu vyšel na jedničku Tomáši Káňovi, kterému stačilo ke skórování pouhých devatenáct vteřin. Vít Christov a jen o dvě vteřiny více. Tak by se určitě dal popsat začátek druhé periody, ve které zaznamenal devatenáctiletý reprezentant další bleskovou branku a po jednadvaceti vteřinách zvýšil vedení svého týmu na 2:0. V další části druhé dvacetiminutovky byly k vidění šance na obou stranách, ale oba brankáři byli maximálně pozorní. To už ovšem neplatilo na začátku 39. minuty, kdy z poza branky Káňa našel dobře postaveného Vladimíra Luku a ten se nemýlil – 3:0. Závěrečná třetina přinesla další šance na obou stranách, ale skóre se díky Šimbochovi a Vrbovi neměnilo. V době, kdy už byli domácí smíření s druhým neúspěchem v sérii, dostal se do zakončení pouhé dvě vteřiny před závěrečnou sirénou David Cienciala4:0. Frýdecko-místečtí hokejisté tak jsou krok od postupu do semifinále.

HC Kopřivnice – HC Frýdek-Místek0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky:

1. Káňa (Luka), 21. Christov (Luka, Káňa), 39. Luka (Káňa, Kvapil), 60. Cienciala (Franek)

Stav série: 0:2

Druhý nejúspěšnější tým základní části ze Vsetína narazil v prvním domácím čtvrtfinále na Nový Jičín, který na Lapači otevřel skóre v osmé minutě po Mikšanově přesném zakončení. Jenže to bylo ze strany svěřenců Aleše Flašara vše a do konce první dvacetiminutovky otočili Valaši vývoj skóre ve svůj prospěch, když se trefil Kolařík a Vávra. Druhá tercie nabídla další dvě branky, díky kterým domácí Vsetín vedl už 4:1. Závěrečná třetina přinesla další tři branky a Vsetín tak zvítězil jednoznačně 7:1.

Valašský Hokejový Klub – HK Nový Jičín7:1(2:1, 2:0, 3:0)

Branky: 18. Kolařík (Tesařík, Řezáč), 20. Vávra (Kajaba, Žák), 33. Dvořák (Slováček, Nedbálek), 37. Řezáč (Vítek, Nedbálek), 47. Kajaba (Nedbálek), 48. Vaněk (Ondráček, Ostrčil), 51. Finsterl (Hrazdira) – 8. Mikšan (Zdeněk, Málek)

Druhé měření sil mezi těmito soupeři se odehrálo v Novém Jičíně, kde byli domácí připravení srovnat stav série se Vsetínem, což se dařilo až 17. minuty. Do té doby platil nerozhodný stav, který nakonec změnil tři minuty před první sirénou Dvořák. Toho za dalších devětačtyřicet vteřin doplnil Ostrčil a hosté ze Vsetína vedli o dvě branky. Ve druhé třetině se podařilo domácím snížit zásluhou Marka Halody, ale do šaten se znovu odcházelo s rozdílem dvou branek, když Radim Ostrčil přidal svou druhou branku v zápase a zvýšil na 3:1. O tom, že blíže k postupu do semifinále budou mít po druhém zápase hráči Vsetína, napověděl Michal Žák, který zvýšil na 4:1 a nic na tom nezměnila ani druhá branka domácích, když Petr Dvořák v polovině čtyřiapadesáté minuty potvrdil výhru zelenožlutých – 5:2.

HK Nový Jičín – Valašský Hokejový Klub2:5(0:2, 1:1, 1:2)

Branky: 26. Haloda (Škumát, Vašut), 50. Novotný (ižacký, Lehečka) – 17. Dvořák (Nedbálek), 18. Ostrčil (Kolařík), 38. Ostrčil (Kolařík, Zúbek), 43. Žák (Vávra, Hrazdira), 54. Dvořák (Slováček, Vítek)

Technika Brno a Moravské Budějovice, byly třetí dvojicí ve čtvrtfinále. Celá série začínala na ledě brněnské Techniky, která přivítala šesté Moravské Budějovice. S těmi měli hráči Techniky po skončení základní části bilanci 4:0. Jenže právě tady se potvrdilo, že play off je úplně jiná soutěž a Sovy byly doma Žihadly udolány 7:2.

HC Technika Brno – HC Moravské Budějovice2:7(0:1, 2:2, 0:4)

Branky: 2. Boček (M. Brzobohatý), 25. Bustin (Strýček, Stehlík) – 1. Pěška (Paták, Sechovec), 24. Pěška (Paták), 27. Rytnauer (Krutiš), 46. Paták (Mikeš, Sechovec), 49. Paták (Mikeš, Sechovec), 55. Mikeš, 59. Pelikán (Sechovec, Mikeš)

Stav série: 0:1

Odvetné utkání bylo na programu připraveno v sobotu na půdě Moravských Budějovic, kde se skóre přelévalo ze strany na stranu a po úvodních dvaceti minutách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 2:2. Další dvacet minut nabídlo další dvě branky, ale skóre zůstalo po druhé siréně opět nerozhodné – 3:3. Až závěrečnou třetinu ovládli hosté, kteří třemi brankami rozhodli o svém vítězství 6:3 a srovnali tak stav série na 1:1.

HC Moravské Budějovice – HC Technika Brno3:6(2:2, 1:1, 0:3)

Branky: 8. Matějka (Lupač, Vlašín), 11. Horký (Rytnauer, Krutiš), 28. Paták (Pěška, Mikeš) – 14. Jurča (Havíř), 14. Stehlík (Šidák), 22. Benýšek (M., Jurča), 49. Havíř (Benýšek, Zbořil), 51. Piskoř, 59. Stehlík (Bustin)

Stav série: 1:1

Poslední dvojici pro čtvrtfinále tvořili hokejisté Poruby a Hodonína. Oba soupeři se ve čtvrtfinále potkávají již potřetí v řadě. Jako první šli do vedení domácí, ale o hubený jednobrankový náskok v rozmezí jedné minuty přišli a po úvodní tercii tak odcházeli do šaten spokojenější Drtiči z Hodonína, kteří vedli 2:1. Ve druhé třetině se dlouho čekalo na dalšího přesného střelce. Nakonec to byli domácí, kterým se podařilo stejně, jako jejich soupeři v rozmezí dvou minut otočit vývoj utkání ve svůj prospěch – 3:2. Závěrečných dvacet minut se hrálo neskutečně dlouho, když se v polovině 58. minuty za stavu 4:4 ponořila Torax Aréna do tmy a nehrálo téměř hodinu. Po obnovení dodávky elektrické energie se hráči vydali zpátky na led, aby dohráli zbývající čas třetí třetiny a připravili se na případné prodloužení. Jenže toho se nikdo nedočkal. V čase 57:47 nasměroval Porubu k prvnímu bodu v sérii Jakub Gelnar, jehož trefu potvrdil jedenáct vteřin před třetí sirénou Marek Sedlář střelou do prázdné branky – 6:4.

HC RT Torax Poruba – SHK Hodonín6:4(1:2, 2:0, 3:2)

Branky: . Vrána (Stejskal), 30. Slavík (Stejskal), 32. Sedlář (Peslar), 46. Stejskal (Slavík, Seidler), 58. Gelnar (Chaloupka), 60. Sedlář (Zachar, Seidler) – 15. Jurásek (Peš), 16. Charvát (Pokorný), 44. Peš (Nedvěd, Jurásek), 53. Peš (Nedvěd)

Odvetný zápas zavedl oba soupeře do Hodonína, kde museli domácí hned třikrát dotahovat jednogólové manko. To se jim nakonec podařilo i přes odpor hostující obrany se ve 44. minutě odrazil kus černé gumy na hůl Martina Špoka, který jak se později ukázalo, byl posledním hráčem skórujícím v základní hrací době a zápas tak nasměroval do prodloužení. To trvalo pouhých 28 vteřin, když Jakub Sajdl předvedl parádu s pukem a zakončil pod horní tyč, čímž srovnal stav série na 1:1.

SHK Hodonín – HC RT Torax Poruba4:3 po prodloužení (1:2, 1:1, 0:1)

Branky: 15. Peš (Nedvěd), 27. Jurásek (Škápik), 44. Špok, 61. Sajdl (Pokorný) – 10. Stejskal (Slavík), 19. Stejskal (Slavík, Seidler), 29. Seidler (Stejskal)