Frýdek-Místek cestuje na led Vsetína, který prošel výraznými změnami
Frýdek-Místek se ve 24. kole WSM Ligy utká s nedalekým Vsetínem, který je prvoligovým nováčkem. Slezané jsou v tabulce sedmí a mají na kontě o jedenáct bodů více než Valaši, kteří se nachází na dvanácté příčce a play-off je pro ně zatím daleko. I proto v listopadu hodně posílili kádr.

Frýdek-Místek bude chtít navázat na povedený zápas proti Benátkám

Frýdek-Místek se po dvaatřiceti odehraných utkáních usídlil ve středu tabulky WSM Ligy, který je hodně vyrovnaný. Hned pět týmů má 37 bodů, jedním z nich jsou i rysi. Ti ze sedmého místa ztrácí jen bod na čtvrtou Slavii, ale na druhou stranu mají náskok pouze pěti bodů na desáté Ústí nad Labem.

Frýdecko-místečtí hokejisté naposledy dokázali na domácím ledě porazit Benátky nad Jizerou. Po dvou třetinách vedli 5:0 a na začátku třetí části pak ještě své vedení o jednu branku navýšili. Pak ovšem polevili a výsledkem bylo vítězství 6:3. V brance rysů se po dlouhé době představil Jan Strmeň, který v posledních zápasech pomáhal Třinci.

Za Třinec už pravidelně nastupují bývalí hráči Frýdku-Místku jako Aron Chmielewski nebo bratři Michal a Ondřej Kovařčíkové. V posledních zápasech pak soupisku Třince doplnili také Milan Mikulík, Vít Christov, Adam Raška, David Kofroň nebo naposledy obránce Lukáš Kovář, který se dokonce proti Spartě gólově prosadil.

Vítězství nad Benátkami Frýdek-Místek už potřeboval. Předtím totiž před domácím publikem nezvládl zápas s Kadaní, který prohrál na nájezdy, i když vedl už 3:0. Pořád však platí, že Slezané vyhráli jen čtyřikrát z posledních deseti kol, takže body bude chtít vybojovat i ze vsetínského ledu.

Nebude to ale vůbec jednoduché, protože vsetínský stadion Na Lapači je pověstný skvělou atmosférou a navíc Frýdecko-Místečtí v poslední době nejezdí mimo svůj stadion vůbec rádi. Prohráli venku už pětkrát po sobě, alespoň bod si přivezli naposledy z Prostějova.

Vsetín v listopadu přivedl několik nových tváří

Vsetín je nováčkem WSM Ligy a poznává, že druhá nejvyšší soutěž je o něčem jiném než ta třetí, ze které minulou sezonu suverénně postoupil. Zatím jsou Valaši v tabulce až na dvanáctém místě a s šestadvaceti body ztrácí na vyřazovací boje už jedenáct bodů.

I proto se v listopadu odehrály ve vsetínském mužstvu značné změny. Na začátku jedenáctého měsíce roku se do Vsetína vydali na zkoušku útočníci Ondřej Kopta a Ivan Ďurač. Zatímco první jmenovaný zaujal a v týmu zůstane do konce sezóny, ten druhý už v mužstvu zase není. Dalšími nováčky ve vsetínském mužstvu jsou útočník Petr Beránek, který přišel na měsíc hostovat z Havířova a do konce roku přišel na hostování běloruský útočník Anatolij Protasenja.

Logicky musely Valachy zastihnout i nějaké odchody. Po vzájemné dohodě klub opustili veteráni Roman Tomas a Radim Hruška, kroky obou dvou zamířily do slovenské ligy.

I když vsetínské postavení v tabulce není moc lichotivé, minimálně na dvě věci se může spolehnout. Jednak se Vsetínu doma v posledních zápasech daří, vyhrál čtyři z posledních pěti, a také má v mužstvu nejlepšího střelce WSM Ligy Davida Březinu. Ten minule proti Kadani skóroval už potřinácté v sezoně.

V Kadani se dařilo i zbytku týmu, Valaši si domů odvezli tři body za vítězství 4:0. Kromě Březiny se po bezgólové první třetině trefili ještě Petr Beránek, Ondřej Slováček a Jiří Karafiát. V brance pak zazářil Jaroslav Pavelka, který chytil všech osmnáct střel Trhačů a připsal si první vychytanou nulu v sezoně.

První vzájemné utkání sezony patřilo rysům

V jedenáctém kole přivítali frýdecko-místečtí hokejisté Vsetín na svém ledě a v hale Polárka se sehrál velmi napínavý souboj. Domácí neměli dobrý start do zápasu a už po osmi minutách prohrávali 0:2. Pak ovšem zvýšili svou aktivitu a ještě do první pauzy skóre vyrovnali díky brankám Kvasnici a Mikulíka.

Ve druhé a třetí třetině se pak prosadili Christov a Kofroň a obrat byl dokonán. Jenže ještě to nebyl konec. O velké drama se postaral Slováček, který v 54. minutě z přesilovky snížil a Slezané se museli o vítězství obávat až do posledních sekund. Další gól už však Lukáš Daneček neinkasoval, a tak zůstaly tři body doma.

Na stadionu Vsetína si zahráli Frýdecko-Místečtí naposledy v předminulé sezoně ještě ve 2. lize. A na poslední zápas Na Lapači vzpomínají v dobrém, protože tam vyhráli 6:2.