Frýdeckomístečtí zavítají do Krakova
V předposledním přátelském utkání před ostrou sezónou se Frýdek-Místek podívá k sousedům do Polska, respektive na led Comarch Cracovie. Před loňskou sezónou se Krakov utkal s našimi hráči v hale Polárka, kde zvítězil 4:2. Nyní se bude hrát v TAURON Arena Kraków. Úvodní buly je naplánováno zítra v 17:30 hod.

Krakov zvítězil nad Osvětimí až v nájezdech

V posledním zápase přivítal Krakov na svém ledě Osvětim. V první třetině branka nepadla, ovšem dvě minuty po začátku druhého dějství šli hosté do vedení po brance Wojtarowicze. Ve 35. minutě navýšil náskok Themar. Už to vypadalo, že domácí si před duelem s rysy připíšou prohru, ale poté se během jediné minuty, ve hře 4 na 4, prosadili Bepierszcz s Dąbkowskím a srovnali stav na 2:2. Následně se šlo do samostatných nájezdů, kde rozhodl domácí Tomanek a Krakov tak vyhrál 3:2.

Krakov mohl v loňské sezóně získat zlatý hattrick v domácí lize, ovšem v semifinále nestačil na Katowice a po prohrané sérii 1:4 bojoval o 3. místo. Ale ani tam nebyl úspěšný, když dvakrát podlehl MMKS Podhale a musel se smířit jen se čtvrtou příčkou. Pro polský tým bylo střetnutí s Osvětimí už čtvrté přípravné utkání. V prvním zápase letní přípravy se utkal právě s Osvětimí, ovšem na jejím ledě, kde vyhrál 2:1. Poté ovšem podlehl v Liptovském Mikuláši 2:3 a následně prohrál v Havířově 1:4.

Poslední zápas Krakova:

Comarch Cracovia 3:2sn Unia Oświęcim

Branky: 56. Bepierszcz, 56. Dąbkowski a rozhodující nájezd Tomanek - 22. Wojtarowicz, 35. Themar

Sestava Krakova: Kowalówka (Hebda) - Kruczek, Kamieniew, Drzewiecki, testowany, Kapica - Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango - Dąbkowski, testowany, testowany, Domogała,testowany - Szurowski, Sordon, Hołdowicz, Dziurdzia, Szwiertnia.

Frýdek-Místek porazil finalistu slovenské extraligy

Rysi v posledním domácím přípravném zápase přivítali Duklu Trenčín. Trenčín došel v loňské sezóně až do finále extraligy, kde ale podlehl v sérii 3:4 Banské Bystrici. První třetina v hale Polárka branku nepřinesla, ale k vidění byl velmi atraktivní hokej. Nakonec ve 34. minutě rozjásal domácí fanoušky Martynek. Ve třetí periodě se slovenský soupeř snažil o srovnání, ale v brance Frýdeckomísteckých byl Daneček, který nakonec puk za svá záda nepustil a Frýdek-Místek vyhrál 1:0.

I do tohoto utkání už nastoupila nová posila Slezanů, kterou je obránce Patrik Husák. Je to tak již čtvrtá nová tvář po Dušanu Žovincovi, Jiřímu Krislovi a Janu Rodovském. Po zápase s polským týmem se ve čtvrtek rysi představí na ledě slovenské Dubnice.

Poslední zápas Frýdku-Místku:

HC Frýdek-Místek 1:0 HK Dukla Trenčín

Branky: 34. Martynek

Sestava Frýdku-Místku: Daneček – Žovinec, Hrachovský, Husák, Homola, Adámek, Krisl, Stránský – Rudovský, Mikulík (C), Kofroň – Martynek (A), Peterek, Klimša (A) – Christov, Kuťák, Motloch – Flok, Plitko.