Frýdecko-místečtí se pokusí vyloupit poslední Kadaň
Novinky
Frýdek-Místek nezvládl poslední dva zápasy s Třebíčí a naposledy včera v Ústí nad Labem. Nyní zavítá na led Kadaně, která je s jednadvaceti body na posledním místě. Tato mužstva už se spolu v letošní sezóně utkala dvakrát. Nejprve v Kadani vyhráli rysi 4:3 a poté v domácím prostředí prohráli na samostatné nájezdy 4:5. Hrát se bude v neděli 26. listopadu od 15 hodin na Zimním stadionu v Kadani.

Po gólové přestřelce v Ústí nad Labem prohrál Frýdek-Místek 4:5

První třetina zápasu s Ústím nabídla plno branek a zvratů. Už v deváté minutě vedl domácí celek 2:0. Ovšem ve dvanácté minutě snížil Bartko, za pět minut srovnal stav utkání Kvasnica a přesně za dvě minuty otočil zápas Harkabus, který se trefil v přesilovce. Devatenáct vteřin před první sirénou Ústí nad Labem srovnalo a do šaten se šlo za stavu 3:3.

Ve druhé třetině padl pouze jeden gól, který vstřelil už na začátku periody frýdecko-místecký Peterek. Třetí třetina ovšem patřila domácím, kteří už po dvou minutách srovnali z přesilovky a po třech minutách šli opět do vedení. Poté už branka nepadla a Ústí nad Labem zvítězilo v domácím prostředí těsně 5:4. Rysi tak jsou stále na osmém místě s třiceti devíti body.

Po druhé porážce v řadě si budou chtít zlepšit náladu na Zimním stadionu v Kadani, která se nachází na posledním místě. Úvodní buly bude vhozeno dnes v 15:00.

Kadaň se držela, ale nakonec v Karlových Varech podlehla

Kadaň zavítala na led lídra tabulky Karlových Varů. Ovšem už v páté minutě se zrodilo překvapení, když se trefil kadaňský Flynn. Ve třinácté minutě ale domácí srovnali. Ve druhé periodě domácí tlačili, ale branka nepadla. Karlovy Vary otočily stav utkání až ve čtyřicáté čtvrté minutě, kdy se prosadil Balán. Ani po tomto gólu ale Kadaň nepovolila a dál se snažila vyrovnat.

Udolané vítězství proti Kadani, body zůstávají doma

Poté ovšem hosté zkusili hru bez brankáře, což se jim nevyplatilo a inkasovali minutu před koncem gól na 1:3. Třicet sedm vteřin před závěrečnou sirénou přidaly Karlovy Vary další gól do prázdné brány. Kadaň se tak dál nachází na posledním místě se čtrnácti body, ovšem tímhle potrápením favorita vyslala jasný vzkaz frýdecko-místeckým hráčům, že je opět potrápí jako v nedávném zápase v hale Polárka.

Na vzájemné zápasy je to v letošní sezóně vyrovnané

V 9. kole letošní WSM Ligy se tato mužstva spolu utkala poprvé. První třetina skončila lépe pro rysy, kteří jí vyhráli v poměru 3:1. Ve druhé třetině přidal Frýdek-Místek jednu branku a před třetí periodou vedl 4:1. Ve třetí třetině Kadaňští sice přidali dva góly, ale na remízu už se nezmohli a Frýdek-Místek vyhrál 4:3.

Ve 22. kole přijela Kadaň do haly Polárka. První třetině stejně jako v prvním zápase na ledě Kanadě patřila Frýdecko-místeckým, kteří vstřelili dva góly. Ve druhé třetině se rysi dostali do vedení 3:0, ale ke konci periody Kadaň vstřelila první branku. Do třetí třetiny vstoupila Kadaň velmi aktivně a v padesáté čtvrté minutě bylo vyrovnáno.

Tři minuty před závěrečnou sirénou třetí třetiny se sice Frýdek-Místek dostal do vedení, ale osmnáct vteřin před koncem základní hrací doby srovnala Kadaň ve hře bez brankáře. V prodloužení gól nepadl a došlo na nájezdy. V nich se prosadil pouze hostující hráč a Kadaň si odvezla dva body.

Textový přenos utkání můžete sledovat zde.