Frýdecko-místečtí míří na Vysočinu, kde se střetnou s Moravskými Budějovicemi
V předehrávce čtyřiadvacátého kola základní části se Frýdek-Místek pokusí napravit domácí zaváhání s Valašským Meziříčím na ledě dalekých Moravských Budějovic, se kterými v obou předchozích vzájemných zápasech získal tři body. Utkání se původně mělo odehrát v sobotu 5. prosince, ale po dohodě obou klubů se přesunulo už na středeční osmnáctou hodinu.

HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2005

Nováčkovi ve Východní skupině druhé ligy adaptace mezi novými soupeři chvíli trvala. Z prvních šesti zápasů aktuální sezóny získal pouze čtyři body, ovšem před duelem s lídrem tabulky mu patří solidní šestá pozice. Ztráta na pátou Porubu aktuálně činní tři body, stejný bodový rozdíl naopak mají Žihadla k dobru vůči sedmé Kopřivnici. Druhá polovina listopadu pro tým z Vysočiny nezačala vůbec dobře, po porážkách se Vsetínem a Technikou Brno padly Moravské Budějovice také na ledě poslední Karviné. Sobotní zápas v Porubě svěřenci hlavního trenéra Jiřího Recha taktéž nerozehráli dobře, ale po obratu ze stavu 2:4 na konečných 6:4 si přece jenom napravili mírně pošramocenou reputaci a získali všechny tři body.

Největší hrozbou pro obranu Frýdku-Místku je čtyřiatřicetiletý útočník s bohatými zkušenostmi z nejvyšší soutěže Lukáš Havel (17+11), jemuž zdatně sekunduje jeho spoluhráč Lukáš Paták (10+14). V produktivitě obránců jsou na nejvyšších příčkách Ondřej Šťáva a Tomáš Jakeš, kteří shodně vstřelili jednu branku a na dalších sem přihráli. V brankovišti Moravských Budějovic se nejčastěji střídají Jiří Šťastný a Milan Máj, které nedávno doplnil také člen znojemské juniorky Jindřich Pacl. Nejnovější akvizicí v týmu Žihadel je urostlý obránce Dominik Fejt, jenž v minulé sezóně hájil barvy Hodonína a Břeclavi.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Své první utkání odehrál Frýdek-Místek na hřišti soupeře už ve druhém kole. Moravské Budějovice přes patnáct minut držely nerozhodný stav, ale na malém stadionu pro zhruba 1350 stojících diváků po trefách Jaška a Luky po první třetině prohrávaly 0:2. Frýdecko-místečtí i v dalších periodách přidali po dvou brankách a nakonec se radovali z výhry 6:0. Největší zásluhu na tom s dvěma přesnými zásahy měli Tomáš Káňa a Vladimír Luka, který si navíc připsal i dvě asistence.

Ve 13. Kole na sebe oba týmy narazily podruhé, ovšem výhodu domácího prostředí tentokrát měl Frýdek-Místek. Ten se na další vítězství tentokrát nadřel mnohem více, když po polovině zápasu prohrával 0:1. Domácí do 34. minuty přece jenom otočili skóre, jenže radost jim kvůli vyrovnávající brance překazil David Horký. Zásluhou Davida Ciencialy mohl Frýdek-Místek jít do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem, který na konečných 5:2 posléze navýšili Aron Chmielewski a David Klimša.

Textový online přenos můžete sledovat na Onlajny.com.