Dohrávka 37. kola: Frýdek-Místek bude čelit rozjeté Jihlavě
Zákadní část WSM ligy se rychle blíží ke svému závěru. O dva a půl týdne později, než bylo původně naplánováno, vyzvou Frýdecko-místečtí hokejisté Jihlavu, která po šesti vítězstvích v řadě přijede do Polárky jako druhý tým WSM ligy. Povede se rysům odčinit sobotní porážku s Litoměřicemi a vylepšit si pozici v tlačenici o nejlepší desítku? Odpověď na tuto otázku se na frýdecko-místeckém stadionu začne psát od pondělních osmnácti hodin!

HC Dukla Jihlava

Historicky nejúspěšnější český hokejový klub dělá všechno pro to, aby ve WSM lize obhájil loňský titul a na druhý pokus se po dlouhých letech probojoval zpět mezi extraligovou elitu. Tento plán po čtyřiceti odehraných kolech rozhodně nevypadá nereálně. Dukla po vlažném startu do sezóny nabrala skvělou formu, aktuálně má za sebou čtrnáct výher z předchozích patnácti zápasů a zaslouženě se posunula před Kladno na druhé místo v tabulce.

Jihlavští mají v nohou přetěžké utkání s lídrem z Českých Budějovic. To se odehrálo v rámci oslav 60. narozenin klubu a kromě velkého počtu diváků přivábilo i kamery České televize. Svěřenci Petra Vlka v něm neudrželi těsný náskok 1:0 a rozhodnout se muselo až v prodloužení. Nastavený čas a nájezdy ale Dukla v této sezóně zvládá. Bonusový bod získala podeváté z deseti případů a po výsledku 2:1 stáhla manko na vedoucí Motor na rozdíl osmi bodů.

O nesporných kvalitách bývalého armádního klubu vypovídají i nejsledovanější osobní statistiky. Právě v Dukle nalezneme lídra kanadského bodování WSM ligy - Tomáše Čachotského (11+29), jenž má před českobudějovickým útočníkem Tomášem Nouzou čtyřbodový náskok. Jan Říha pro změnu vládne bodování obránců, napomohlo mu k tomu úctyhodných 15 branek a 16 asistencí.

Brankáři Jihlavy rovněž stojí za zmínku. Miroslav Svoboda má vůbec nejnižší průměr inkasovaných gólů na zápas (1.51) i nejlepší úspěšnost zákroků (94.82). Kromě něj se Dukla může spolehnout i na sedmnáctiletého supertalenta Jakuba Škarka - účastník nedávného Mistrovství světa juniorů naskočil do devatenácti zápasů a úspěšnost zákroků má taktéž výtečných 93.14%.

Vzájemná utkání

Na první setkání s jihlavskou Duklou Frýdecko-místečtí rozhodně nevzpomínají v dobrém. Celek z Vysočiny v poslední vteřině první třetiny odskočil do vedení 2:0 a prakticky až do konce zápasu rysy k ničemu nepustil. Po dalších gólech Protasenji a Semana se Jihlava nakonec radovala z jasné výhry 4:0, ke které čistým kontem přispěl gólman Miroslav Svoboda.

Vsetínský odchovanec trápil frýdecko-místecké střelce i ve druhém vzájemném měření sil. Jihlava na domácí půdě vedla na konci na konci třetí třetiny 1:0, avšak ve výsledku získala pouze bod. Michal Kovařčík v čase 56:54 totiž proměnil přesilovku a poslal zápas do prodloužení, ve kterém slavný Horácký zimní stadion rozesmutnil David Cienciala.

Sestavy z minulého kola

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Adámek, Kania, Michal Roman, Štebih, Jank, M. Jáchym, Bartko – Marek Růžička, Pechanec, Christov – O. Kovařčík, Cienciala, Jašek – Půhoný, M. Kovařčík, Rufer – Klimša, Jaroš, Samiec – Franek.

HC Dukla Jihlava: Škarek (M. Svoboda) – Kajínek, Říha, Půža, Bilčík, Kaláb, Dundáček, Dobrovolný – Jergl, Skořepa, Důras – Anděl, F. Seman, Březina – Diviš, Zeman, Čachotský – Szathmáry, Stoklasa, Jícha.

Utkání HC Frýdek-Místek - HC Dukla Jihlava můžete tradičně sledovat prostřednictvím textového přenosu na webu onlajny.com.