Další domácí zápas: v polárce se představí Kadaň
40. kolo WSM se odehraje ve Frýdecko-Místecké Polárce. Z druhé strany republiky k nám dorazí Trhači z Kadaně, kteří se drží na předposledním místě tabulky. Přijďte se podívat a podpořit domácí hokejisty! Utkání začíná v 18:00.

SK Trhači Kadaň

Kadani se v této sezóně moc nedaří. Momentálně jsou na třináctém místě s náskokem 7 bodů na poslední Most. Na Frýdek-Místek ztrácejí celých 10 bodů. Z posledních zápasů dokázali zvítězit pouze na domácím ledě a v pozici hostů se jim vůbec nedaří.

V posledním zápase se Trhači potkali na domácím ledě s Litoměřicemi. Domácí se dostali do vedení dvě minuty po začátku utkání nenápadným nahozením Martina Kohouta. Hosté ale dokázali vyrovnat v přesilové hře, kdy se trefil Martin Ondráček do prázdné brány. Zbytek utkání byl velmi vyrovnaný. Na začátku 3. třetiny dokázal zakončit sólo akcí domácí Roman Chlouba, který projel okolo hostujících obránců a poslal puk k levé tyči. Kadaň tak zvítězila 2:1.

Nejlepším hráčem Kadaně je zkušený útočník Jaroslav Kůs: 30 (5+25), který je zároveň i nejlepším nahrávačem (25). Nejlepším střelcem je Roman Chlouba (9).

Nejlepším brankářem Kadaně je Jan Strmeň, který má 92.70% úspěšnost zákroků.

Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas proběhl v 1. kole WSM ligy na ledě Kadaně. Tento zápas byl velmi atraktivní pro diváky. V 1. třetině se trefili domácí Radek Havel a Jakub Chrpa, zanedlouho snížil vedení Frýdecko-Místecký Jakub Matyáš. Ve druhé třetině se nejprve trefil Dominik Vaněk a navýšil tak vedení domácích. Dva góly pak přidali hosté po trefách Petra Kanka a Tomáše Franka. Na konci třetiny přidal ještě jeden gól Kadaňský Radek Veselý. Ve třetí třetině se hned dvakrát radoval Jaroslav Kůs. Hosté se snažili ještě snížit náskok po střele Tomáše Franka, ale marně. Domácí tak zvítězili 6:4.

Další vzájemný zápas byl na ledě Frýdku-Místku. Po dvou třetinách byl zápas vyrovnaný 1:1 po trefách Romana Chlouby a Petra Kanka. V poslední třetině se trefili Ondřej Beránek a Jakub Chrpa a rozhodli tak o vítězství Kadaně.

Poslední vzájemné utkání bylo odehráno v Kadani. Poprvé se v tomto utkání prosadil Frýdecko-Místecký Marek Růžička, který se ve 2. třetině trefil z bezprostřední blízkosti a překonal tak brankáře Lukeše. Domácí ale do kabin odcházeli za nerozhodného stavu po nekompromisní střele pod břevno od Romana Chlouby. Frýdecko-Místečtí si ale nechtěli nechat ujít vítězství a tak se o to postaral Ondřej Kovařčík, který dokázal protlačit kotouč za Lukešova záda. Rysi tak dokázali porazit Kadaň 2:1

Sestavy z minulého kola

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Adámek, Kania, Bartko, Štebih, Matyáš, M. Jáchym, D. Stránský – Klimša (C), Rufer, Půhoný – Marek Růžička, Pechanec, Christov – O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík – Franek, Jaroš, Samiec.

SK Trhači Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – R. Černý, Trefný, J. Tomeček, D. Šimek, R. Havel, L. Chalupa – Hlava, Hejcman, Kůs – Harkabus, Chlouba, Chrpa – Vaněk, L. Vrána, Slavíček – Osmík, O. Beránek, Kohout.