Další derby je tady, Frýdek-Místek vyzve Havířov
Sobotní podvečer bude opět ve znamení hokeje, tentokrát do Polárky dorazí Havířov. Oba týmy se momentálně trápí ve spodní části tabulky a čeká nás tedy jistě velmi vyrovnaný a vyhrocený boj o body. Předchozí vzájemné utkání bylo úspěšnější pro Frýdecko-místecké, jak to bude tentokrát? Derby startuje v 17:00, přijďte nás podpořit!

AZ Havířov

Havířovu se letos zatím rozhodně nedaří podle očekávání. Začátek sezóny sice vypadal slibně, poté však následoval propad tabulkou a nyní je AZet až na 12. místě. Havířovští mají pouze o jeden bod více než poslední Kadaň a stejně bodů (21) jako třináctý Most. Oproti zmiňovanému Mostu má však Havířov na kontě o patnáct inkasovaných branek méně. Na jedenácté příčce se pak nachází právě Frýdek-Místek.

AZet si připsal pouze pět výher v základní hrací době a dvě v prodloužení. Dvakrát to pak Havířovu v prodloužení nevyšlo a jedenáctkrát už ze zápasu vyšel úplně bez bodu. Naposledy vyzvali havířovští hokejisté na domácím ledě právě poslední Kadaň, se kterou sehráli velmi vyrovnaný duel. Na každé straně padl v základní hrací době pouze jeden gól a následovalo tedy prodloužení. V tom byl úspěšnější Havířov a mohl tak slavit výhru 2:1pp.

Nejproduktivnějšími hráči jsou útočníci Daniel Štumpf (6+6) a Antonín Pechanec (3+9). Z řad obránců má na kontě nejvíce kanadských bodů Marcel Petran (4+3). Brankářská jednička je zde jednoznačně Marek Laco (91,68 %), kterému kryje záda Kamil Šimeček (90,10 %).

Vzájemný zápas

První derby s Frýdkem-Místkem se konalo v rámci 8. kola WSM ligy na ledě Havířova. Vedení se ujali Frýdecko-místečtí, když nejprve využil přesilovku Miloš Roman. Neuběhly však ani dvě minuty a bylo vyrovnáno, když se za domácí trefil Lukáš Bednář. Ve druhé třetině gól nepadl a rozhodovalo se až v té závěrečné. Tentokrát využil přesilovku hostů Vladimír Luka, který tak zajistil svému týmu tři cenné body. Havířov tedy v prvním derby padl těsně 1:2.

Sestavy z minulého kola

HC Frýdek-Místek: Šimboch – Roupec, Kania, Matyáš, Jank, Zahradníček, Jeník – Klimša, Kanko, J. Sýkora – Franek, Cienciala, Luka – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Lacka – Christov, Samiec, Meidl.

AZ Havířov: K. Šimeček – Petran, Korím, Krisl, Bahounek, Horák, Lenďák, Dudek – Kalus, Hlinka, Gřeš – Pořízek, Pechanec, Štumpf – Maruna, Haas, Dvořáček – Gago, Bednář, Ollender – Kotala.

Toto utkání můžete jako obvykle také sledovat v textovém přenosu na webu Onlajny.com.