Čtvrtfinále začíná, Frýdek-Místek poprvé vyzve Kopřivnici
Play-off je tady! Teprve poslední kolo základní části rozhodlo o čtvrtfinálovém soupeři Frýdku-Místku, kterým se nakonec stala Kopřivnice. Očekávané čtvrtfinále odstartuje ve čtvrtek v 18:00 na domácím ledě. Naši borci teď potřebují vaši podporu, tak neváhejte a přijďte fandit!

HC Kopřivnice

Kopřivnice za 44 kol nasbírala celkem 53 bodů a umístila se na osmém místě v tabulce východní skupiny. Hned za ní skončila Opava, která o osmé místo bojovala do posledního kola, nakonec však s 51 body skončila těsně před branami play-off.

Ale zpět ke statistikám našeho čtvrtfinálového soupeře. Kopřivničtí hokejisté zaznamenali celkem 17 výher a 27 proher, z čehož o osmi utkáních muselo rozhodnout až prodloužení či samostatné nájezdy. Za dosavadní sezónu dokázala Kopřivnice svým soupeřům nastřílet celkem 151 branek, ze své sítě jich naopak museli její gólmani lovit 178.

Vzájemná utkání

Frýdek-Místek dokázal zvítězit ve všech čtyřech vzájemných duelech. Zatímco první dva byly naprosto jednoznačné a frýdecko-místečtí hokejisté vyhráli v obou případech s šestibrankovým rozdílem, zbývající dva už tak jasné nebyly. Pojďme se na všechny vzájemné zápasy podívat trošku blíže.

Poprvé se letos Frýdek-Místek utkal s Kopřivnicí v rámci desátého kola soutěže na domácím ledě. Tento duel jednoznačně ovládli frýdecko-místečtí hokejisté, kteří do sítě hostů nastříleli hned sedm branek. Už to vypadalo, že Lukáš Daneček udrží další čisté konto, v poslední minutě se ale kopřivnický Pargáč přece jenom prosadil. Frýdek-Místek tak nakonec zvítězil 7:1.

I ve druhém vzájemném utkání dominoval Frýdek-Místek, tentokrát už Lukáš Daneček čisté konto opravdu udržel. Dvěma góly se blýskl polský útočník Aron Chmielewski, díky němuž vedli Frýdecko-místečtí o dvě branky už po první třetině. Nakonec Kopřivnice s Frýdkem-Místkem padla na domácím ledě 0:6.

Za to třetí duel těchto dvou soupeřů byl nezvykle vyrovnaný. Celkově padla pouze jedna branka, o kterou se ve druhé třetině postaral Vít Christov. Nikdo jiný už se prosadit nedokázal a Juraj Šimboch tak vychytal další nulu. Frýdek-Místek tedy zvítězil těsně 1:0.

Čtvrtý duel se odehrál teprve nedávno, 17. 2., a to v rámci předposledního 43. kola. I v tomto utkání předvedla Kopřivnice svou bojovnost a sílu. První třetinu kopřivničtí hokejisté vyhráli 2:1, ta druhá byla vyrovnaná a až v poslední části utkání dokázali Frýdecko-místečtí vyrovnat. Duel se tedy prodlužoval, v nastavených pěti minutách se ale nikdo neprosadil a o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější frýdecko-místečtí hokejisté, ten rozhodující proměnil nejproduktivnější útočník Vladimír Luka. Kopřivnice tedy prohrála s Frýdkem-Místkem i počtvrté, tentokrát 3:4sn.

Výsledek z posledního vzájemného duelu naznačuje, že Frýdecko-místecké rozhodně nečeká nic jednoduchého. „Určitě budeme mít nějaká videa a budeme se na ně připravovat. Trenéři i my víme, jak hrají, rozhodně to nebude lehký soupeř, ale musíme si s nimi poradit,“ řekl mladý útočník Jakub Schwarz na téma čtvrtfinálového soupeře.

Rozhodně tedy neváhejte a přijďte domácí hokejisty podpořit v cestě za vysněným postupem! Pokud se na utkání nebudete moci dostavit osobně, bude pro vás jako vždy připraven textový přenos na Onlajny.com.