Parádní Svačinova premiéra, na výhře se podílel třemi body
Rysi si po výhře v Benátkách připisují do tabulky hodně důležité tři body. Houževnatý výkon, Barošova forma a Svačinova bodová paráda nás posunula v průběžném pořadí již na devátou pozici.
26., sobota 4.12.2021, ZS Benátky nad Jizerou
1:3
0:1, 0:0, 1:2
HC Benátky n. Jizerou

D. Král - Aubrecht, Žůrek, Hampl, Kunst, F. Kovář, Bukač - Daniel Špaček, Dušek, R. Duda - Jiruš, Čederle, Pabiška - A. Dlouhý, Jansa, Rychlovský - Wiencek, E. Čermák, Kalaj. Trenér: Valdemar Jiruš.

Baroš - Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, Krenželok, Matyáš - Christov, Bartoš, Svačina - Kofroň, Komorski, Kurovský - Łyszczarczyk, Peterek, Martynek - Blaško, Matiaško, Klimša. Trenér: Mojmír Trličík.

43. Aubrecht (Daniel Špaček)
8. Christov (Peterek, Svačina), 47. Bartoš (Teper, Svačina), 52. Svačina (TS)
Vyloučení: 4:4
Využití: 0:1
Střely na branku: 25:18 (6:6, 11:6, 8:6)
Zblokované střely: 2:1
Vhazování: 30:28
Rozhodčí: Hucl, Marek - Kotlík, Maštalíř
Diváci: 182

Valdemar Jiruš (trenér HC Benátky n. Jiz.): Na jednu branku se nevyhrává. Nevyužitá dvojnásobná přesilová hra byla z našeho pohledu klíčová. Soupeř přijel posílen o Vladimíra Svačinu, který byl rozdílovým hráčem. Nebudu snad ani komentovat zářez, který předvedl další zúčastněný dnešního utkání.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Zápas se mi dobře hodnotí. Pro obě mužstva se hrálo o důležité body, my byli šťastnější. Utkání bylo výrazně ovlivněno vyloučenými hráči, a to tak, že v první třetině jsme měli my několik přesilovek, to stejné i na začátku druhé třetiny. Poté bylo to samé i na druhé straně. V té zimě, která tu je, nejsou hráči v až takovém tempu. I tak to bylo velice bruslivé utkání. Nepadlo příliš branek, protože si myslím, že oba brankáři chytali velice dobře. Potvrdili jsme svoji silnou stránku. Proměnili jsme jednu přesilovou hru a nakonec jsme využili i trestné střílení. Toto všechno nám přineslo skvělé tři body.

Do Benátek nad Jizerou vyrazila frýdecko-místecká družina posílena o dva útočné hroty. V první útočné formaci se objevil zkušený forvard Vladimír Svačina, který ke konci týdne posílil náš celek z extraligových Vítkovic, a do druhého útoku nasadili trenéři poprvé v letošní sezoně Daniela Kurovského. Toho nám pro dnešní utkání uvolnil extraligový Třinec.

A vstup do zápasu nám vyšel na jedničku. V 7. minutě putoval za hru vysokou holí za katr domácí Kovář a rysům stačilo pouhých 49 vteřin, aby proměnili vůbec první přesilovou hru v tomto střetnutí. Výborný přehled totiž prokázal v předbrankovém prostoru kapitán Vít Christov, který do branky dorážel odražený puk po Peterkově střele - 0:1. Ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky měl velkou příležitost na srovnání stavu Rychlovský, gólman Baroš se však zaskočit nenechal. Stejně jako vzápětí na druhé straně Král, který svůj tým podržel při šanci našeho nejlepšího střelce Komorskeho. Když pak v závěru třetiny neuspěli proti benáteckému gólmanovi ani Kurovský s Klimšou, skončila tak první část střetnutí našim těsným vedením v poměru 1:0.

Další příležitosti na navýšení vedení přišly v úvodu druhé třetiny, kdy jsme dostali dvě možnosti hrát v početní výhodě. Leč proti nám stál tým, který je při vlastním oslabení v letošní Chance lize nejúspěšnější, a tak Benátky nadále držely své akcie ve hře. Šest vteřin před vypršením 27. minuty se do brejku dostali dva domácí hokejisté. Dušek přiťukl puk Dudovi a ten následně volil kličku po levé ruce Baroše, který nadále dokázal držet čisté konto. Ve 35. minutě už málem benátečtí diváci řvali gól, naštěstí Špačkova rána orazítkovala levou tyčku naší branky.

Domácí hráči se přeci jen dokázali prosadit. V polovině 43. minuty se dostal puk zpoza naší branky až na modrou, kde napřáhl David Aubrecht a možná to bylo i s jemnou tečí, puk skončil zkrátka za Barošovými zády - 1:1. Vyrovnaný stav naštěstí vydržel pouhé čtyři minuty, když Teper nahodil puk od modré a David Bartoš stačil ještě puk nasměrovat za záda domácího gólmana - 1:2. Svou druhou asistenci v tomto střetnutí si připsal novic v našem drese Vladimír Svačina.

Každopádně "Sváčova" premiéra v rysím drese ještě gradovala. V čase 51:12 bylo proti domácímu týmu nařízeno za Žůrkovo hození hole trestné střílení a všichni víme, jak to s těmi nájezdy v letošní sezoně máme. Proti domácímu Královi se tedy rozjel Vladimír Svačina, těsně před ním zamíchal s pukem a přesně mířenou ranou nás poslal do dvoubrankového vedení - 1:3! V závěru zápasu nás domácí dokázali přitlačit, přesto to byli hokejisté v bílých dresech, kteří mohli své vedení ještě navýšit. Škoda, že Svačina při úníku pálil jen nad benáteckou branku. Každopádně výhra nad domácím týmem je vzhledem k postavení obou celků v tabulce hodně důležitá a rysi zaslouží obrovskou pochvalu.

Hokejisté Frýdku-Místku v Čechách ještě den zůstanou. Už zítra je totiž od 17.00 hodin čeká v Kolíně dohrávka 10. kola. Držme tedy našim borcům v boji proti kozlům palce!