Derby je počtvrté v řadě naše, Baroš má shot out
Domácí střetnutí s Havířovem vyhráváme rozdílem čtyř branek. Rysi si tak v tabulce upevňují desátou příčku a svému soupeři uštědřili čtvrtou porážku ve vzájemných duelech v řadě. Brankář Baroš vychytal svou první nulu v našem drese.
24., sobota 27.11.2021, hala Polárka
4:0
1:0, 2:0, 1:0

Baroš – Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, D. Krenželok, Matyáš – Christov, David Bartoš, Šlahař – Łyszczarczyk, Komorski, Klimša – Kofroň, Peterek, Martynek – Goiš, Matiaško, Ján Blaško – Čmiel. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Havířov 2010 s.r.o.

Dolejš – Chroboček, Kadeřávek, T. Pastor, M. Hlaváč, Valenta, Korím, Lytvynov – L. Bednář, Pechanec, Maruna – J. Doktor, Hudeček, Dostálek – Mrva, Handl, Paś – Severa, M. Hrubec, Damašek. Trenér: Aleš Flašar.

3. Łyszczarczyk (Teper, Klimša), 22. Komorski (Klimša, Łyszczarczyk), 30. Christov (D. Krenželok, D. Bartoš), 45. Komorski
Vyloučení: 7:6
Využití: 2:0
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 18:29 (5:11, 9:5, 4:13)
Zblokované střely: 0:5
Vhazování: 31:48
Rozhodčí: Čech, Skopal – Hanzlík, Kučera
Diváci: 867

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Myslím si, že to jsou pro nás zasloužené tři body. Věřím, že diváky hokej bavil, a to z obou stran. My jsme však dokázali zužitkovat naší silnou stránku, čímž jsou přesilovky. V nich jsme dali dvě branky, pak jsme dokonce potrestali chybu soupeře při jejich přesilové hře. Ve třetí třetině jsme už nedopustili žádný obrat, ani nějaké zkomplikování našeho vedení. Přesto je třeba se podívat na to, že jsme si těch zakončení mohli v zápase vypracovat daleko více. Máme jich totiž málo, což by se nám v dalších utkáních nemuselo vyplatit. Tam je určitě rezerva, abychom byli ještě úspěšnější.

Petr Sikora (asistent trenéra AZ Havířov): Zápas nám krásně ukázal to, že stále hledáme někde chybu a výmluvy. Jenže tady už bylo jasně vidět, že ta chyba je pouze a jen v nás. Už to není ok, něco se musí stát, něco musíme s tím týmem udělat. Hlavně s našim herním projevem. Nějaké šance máme, ale nedáváme góly. Pak inkasujeme a už se vezeme.

Rysi domácí duel s Havířovem začali tím nejlepším možným způsobem. V polovině druhé minuty jim totiž soupeř nabídl první přesilovou hru a v této dovednostní situaci jsou Frýdečtí po Slavii druzí nejlepší v Chance lize. Rysům pak stačilo 77 vteřin a diváci v hale Polárka si mohli poprvé zařvat "GÓL". Úspěšným střelcem úvodní branky byl Alan Łyszczarczyk - 1:0.

A byli to právě reprezentanti Polska v našich barvách, kteří se pod dohledem několika desítek polských "fans" v tomto zápase činili. Z kraje druhé periody se Klimša prosmýkl podél levého mantinelu kolem Valenty a pak nejdéle sloužící rys (Klimša hrál dnes 274 utkání za HCFM) předložil krásnou loženku Filipu Komorskemu, před kterým již zívala prázdná havířovská branka - 2:0. Ve 27. minutě měli hosté blízko korigování nepříznivého skóre, Doktorova jedovka skončila naštěstí na levé tyči Barošovy branky.

V polovině 29. minuty si pak počínal za brankou gólmana Dolejše hodně nevybíravým způsobem havířovský bek Tomáš Pastor, který loktem zasáhl do obličeje Komorskeho. Rozhodčí zápasu ale hostujícímu zadákovi zcela nepochopitelně udělili "pouze" dvě minuty za nedovolené bránění. Rysi pak odpověděli tím nejlepším způsobem. V čase 29:34 pálil od modré Krenželok a těsně před brankářem Dolejšem stačil ještě puk jemně tečovat kapitán Vít Christov - 3:0.

Třetí část zápasu jsme začali v početní výhodě, tu ale rysi využít nedokázali. A tak jsme udeřili o chvíli později naopak ve vlastním oslabení. V samém úvodu 45. minuty ujel z našeho obranného pásma Filip Komorski a ranou mezi Dolejšovými betony upravil již na 4:0. Pro Komorskeho to byla jeho již dvanáctá gólová trefa v letošní sezoně. Necelých šest minut před koncem střetnutí pak ještě podtrhl svou výbornou formu gólman Samuel Baroš, kterému se podařilo zneškodnit trestné střílení hostujícího Tobiáše Handla. Ve zbylé části střetnutí si hokejisté Frýdku-Místku své vedení v poklidu již pohlídali. V derby jsme Havířov dokázali porazit i počtvrté v řadě, brankář Baroš se konečně dočkal vychytaného čistého konta (v předešlých dvou zápasech jej totiž o shot out připravila vždy třetí třetina, ve které rysi inkasovali).

Utkání s Havířovem bylo na dlouho posledním našim domácím vystoupením. Do haly Polárka se totiž znovu půjde na prvoligový hokej přesně za měsíc. Tedy v pondělí 27. prosince, kdy budeme hostit Valachy ze Vsetína. Mezitím rysi zvládnou odehrát před Vánocemi čtyři ostré duely. V sobotu 4. prosince se představíme v Benátkách, o den později nás čeká dohrávka 10. kola v Kolíně. Před reprezentační pauzou zvládneme ještě souboj v Šumperku a dva dny před Vánoci poměříme své síly na Vysočině s jihlavskou Duklou (utkání 29. kola, kdy jsme měli doma hostit celek Kadaně, bylo pro odstoupení Drtičů ze soutěže již dříve zkontumováno v náš prospěch). Držme tedy na výjezdech našim hokejistům palce a po svátcích se s vámi všemi znovu rádi potkáme v naší hale Polárka.

CHARITATIVNÍ TÝDEN CHANCE LIGY

Ještě než samotné utkání s Havířovem začalo, předal kapitán rysů Vít Christov řediteli Charity FM Mgr. Martinu Hořínkovi šek na 10 000 Kč. Tuto finanční částku mezi sebou vybrali samotní hokejisté HC Frýdek-Místek. Dále byly předány rovněž i předměty, které do haly Polárka donesli frýdecko-místečtí fanoušci.