Na úvod sezony těsná porážka s Jestřáby
Na Hané nás trochu srazily góly inkasované v přesilových hrách. Rysi na úvod sezony prohráli s prostějovskými Jestřáby 2:3.
1., středa 14.9.2022, ZS Prostějov
3:2
2:1, 0:0, 1:1
LHK Jestřábi Prostějov

Pavelka - Valenta, Hamšík, Staněk, Malák, Pěnčík, Zajíc - Jiránek, T. Jáchym, Jansa - Burian, Ostřížek, Slanina - Mar. Novák, Vlach, Jandus - Machač, Venkrbec, Maruna. Trenér: Aleš Totter.

Mokry - Teper, Š. Havránek, J. Michálek, Jaroměřský, Zeleňák, Žůrek, Sova - Svačina, Vrdlovec, Machala - Dostálek, A. Zeman, Doktor - Klimša, Haas, Hotěk - Macháček, Matěj, Geidl. Trenér: Martin Janeček.

8. Mar. Novák (Ostřížek), 20. Pěnčík (Machač, Jansa), 46. Ostřížek (Mar. Novák, Vlach)
15. Haas (Michálek, Jaroměřský), 45. A. Zeman (Š. Havránek)
Vyloučení: 2:6
Využití: 2:1
Střely na branku: 43:25 (13:10, 17:5, 13:10)
Zblokované střely: 15:6
Vhazování: 33:32
Rozhodčí: Jechoutek, Vrba - Kleprlík, Vašíček
Diváci: 1082

Aleš Totter (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Byl to těžký zápas v nové sestavě. Navíc pod tlakem, protože doma se od nás tři body budou čekat vždy. I Frýdek má výborný tým a myslím si, že bude letos hrát v soutěži velice důstojnou roli. Vyšel nám start do zápasu, konečně jsme dali gól jako první. I potom si myslím, že jsme byli o něco lepší, soupeř si ale také vypracoval šance a po jedné z nich vyrovnal. Ohromně nám pomohl i ten gól šest desetin sekundy před koncem a od druhé třetiny to už bylo o dobývání. Moc si cením, že i přes soupeřovo vyrovnání jsme stále chtěli vyhrát, rychle jsme se vrátili do vedení a v závěru to uhráli vůlí a bojovností.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Jednoznačně zasloužené tři body pro domácí. Ačkoliv to výsledkově vypadá jako urputný boj, soupeř nás po většinu času přehrával. Troufnu si říct, že až poslední dvě a půl minuty power-play jsme měli trošku navrch, dokonce jsme v tomto úseku mohli i sahat po bodu. Nicméně se vrátím k obrazu naší hry. Spoustu situací jsme řešili úplně jinak, než jsme se připravovali, a k tomu řada zbytečných faulů. Musíme se umět z dnešního utkání hodně poučit, dál věřit tomu, že jsme velmi dobrý tým, a hlavně to co nejdřív opět ukázat. Věřím, že kluky první neúspěch nerozhodí, do naší hry se vrátí radost, která přinese brzy i vítězství.

Rysi do úvodního zápasu nového ročníku Chance ligy nastoupili v co možná nejsilnějším možném složení. Do sestavy se vrátili z třinecké organizace Svačina se Zeleňákem (oba pomáhali Třinci v jeho zápasech v CHL), po zranění se u nás bude rozehrávat zkušený zadák Jaroměřský a dobrou formou z juniorské extraligy se může pochlubit forvard Oskar Haas, který má po čtyřech kolech na svém kontě již devět kanadských bodů a duel s Jestřáby byl pro něj premiérou v seniorském hokeji. "Strašně se na to těším. Bude to další krůček v mé kariéře, ale musím dokázat, že na to mám a pracovat dál," svěřil se Haas ještě před samotným zápasem.

Samotné utkání začalo pěkně zhurta, když už v úvodní minutě musel brankář Mokry řešit nepříjemnou situaci před svou brankou. Na druhé straně mohl skóre zápasu otevřít z bezprostřední blízkosti Hotěk, ani jemu ale nebylo v dobré pozici dopřáno. Hodně nepříjemná situace pro náš tým nastala v polovině osmé minuty, kdy jsme museli čelit dvojnásobnému oslabení. V čase 07:48 jsme bohužel inkasovali. Z mezikruží pálil Ostřížek, brankář Mokry puk neudržel a Martin Novák z blízka dorážel do prázdné branky - 1:0. Rysi se nevzdali a pět minut před vypršením úvodní dvacetiminutovky bylo srovnáno. Po Jaroměřského přihrávce pálil od modré Michálek, gólman Prostějova puk pouze vyrazil k volnému Oskaru Haasovi, který si ve své premiéře v seniorském hokeji připsali na své konto také i premiérový prvoligový gól ve našem drese - 1:1. Stejný hráč se mohl mezi střelce zapsat dvě minuty před první sirénou, jeho pokus ale gólman Pavelka vyrazil. Když už to vypadalo, že se oba soupeři rozejdou k první přestávce do kabin za smírného stavu, dostali se Jestřábi do rychlého protiútoku a Martin Pěnčík v čase 19:59 vrátil Hanákům jednobrankové vedení - 2:1.

Krátce po změně stran jsme byli dvakrát blízko vyrovnání. Nejprve po kličce na domácího gólmana mohl do prázdné branky z velkého úhlu zamířit Haas, o chvíli později neuspěl proti Pavelkovi zase Machala. Poté ale větší aktivitu prokázali hokejisté Prostějova, kteří si i po druhé dvacetiminutovce udrželi jednobrankové vedení. O to Jestřábi přišli nakonec ve třetí části, kdy na trestnou lavici putoval za hraní vysokou holí domácí Burian. Adam Zeman totiž dostal dostatek prostoru od prostějovských zadáků, aby si najel před Pavelkovu branku a pohotovou ranou srovnával skóre zápasu - 2:2. Z dalšího průběhu hry uplynulo ale pouhých třiadvacet vteřin a výhodu jednoho muže v poli dostali i Jestřábi. A také oni dokázali být v početní výhodě úspěšní, když Macháčkův trest potrestal trochu se štěstím David Ostřížek - 3:2. Rysi se nechtěli s nepříznivým stavem nadále smířit, ve 49. minutě pálil do břevna Haas. Další velkou příležitost jsme měli tři minuty před vypršením šedesáté minuty, kdy po Svačinově přihrávce zpoza branky mohl pálit Machala, tomu však v rozhodujícím okamžiku puk naskočil. V čase 57:28 se hostující lavička rozhodla pro hru bez brankáře a i když přimáčkla domácí celek v jeho obranném pásmu, vyrovnání jsme se bohužel již nedočkali.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Útočník David Klimša odehrál dnes jubilejní 300té prvoligové utkání v našem drese. Blahopřejeme, Davide !!
* Naopak pro obránce Jakuba Tepera, který se stal pro letošní sezonu kapitánem rysů, se jednalo dnes o 40té utkání za Frýdek-Místek v Chance lize.
* Devatenáctiletý mladíček Oskar Haas si připsal ve svém premiérovém startu mezi muži i svou první branku.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Chance liga pokračuje o víkendu svým druhým hracím kolem a rysi se poprvé v této sezoně představí domácím příznivcům. Fanoušky ale upozorňujeme, že utkání s jihlavskou Duklou je na pořadu až v neděli 18. září od 16.00 hodin. Vstupenky na toto střetnutí si můžete zakoupit již v předstihu, a to na tomto odkaze ZDE.