Loňského extraligistu porážíme podruhé v sezoně
Se Zlínem dokázali rysi zvítězit podruhé v letošní sezoně. Oproti prvnímu vzájemnému měření sil byl duel tentokráte daleko vyrovnanější, o výhře na loňským extraligistou jsme rozhodli až v závěru třetí třetiny.
25., středa 30.11.2022, hala Polárka
2:1
0:0, 1:0, 1:1

Mokry - Teper, Š. Havránek, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák, Homola - Svačina, Vrdlovec, Dostálek - Łyszczarczyk, Hotěk, Klimša - Bednář, Matěj, Ramik - Geidl, A. Zeman, Macháček. Trenér: Martin Janeček.

Berani Zlín

Huf - Suhrada, Kachyňa, Talafa, Bukač, Zbořil, Bartko, Husa - Gago, Honejsek, Ondráček - Kubiš, D. Kindl, Frömel - Köhler, Hejcman, Illéš - Luža, Chudil, Čechmánek. Trenér: Rostislav Vlach.

22. Macháček (Dostálek, Teper), 56. Łyszczarczyk (Š. Havránek, Svačina)
45. Hejcman (Köhler)
Vyloučení: 4:7
Využití: 0:0
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 30:33 (10:11, 12:15, 8:7)
Zblokované střely: 5:4
Vhazování: 39:21
Rozhodčí: Koziol, Grygera - Kučera, Peluha
Diváci: 927

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Dokázali jsme si, že jsme schopni hrát s kýmkoliv. Jsme rádi, že to mužstvo drží pospolu, i když se nám tam nepovedla přesilovka, kdy jsme udělali obrovskou individuální chybu, což se zkrátka stane. Nás to ale nerozhodilo, i když možná dvě střídání bylo na klucích poznat, že jsou trochu někde jinde. Srovnali jsme se a zase koncentrovaným výkonem jsme pak šli za vítězstvím. Toho si velmi vážíme a v neposlední řadě musím říct, že jsme konečně našim fanouškům udělali v domácím prostředí radost.

Juraj Jurík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): Utkání bylo hodně bojovné a vyrovnané, možná by mu slušela spíše remíza. My jsme měli během zápasu hodně vyloučených, což nás stálo množství sil. Pak jsme po chybě pět minut před koncem inkasovali, pak už nám nezbyl žádný čas, abychom se dokázali vrátit zpátky do zápasu a bojovali o lepší výsledek.

Teprve podruhé v prvoligové historii se rysi postavili proti zlínským Beranům. První vzájemný duel jsme vyhráli na ledě soupeře 4:0, a tak byli všichni přítomní v hale Polárka zvědavi, jak dopadne mezi oběma celky odvetný souboj.

A k vidění byl v úvodní dvacetiminutovce vyrovnaný hokej, leč s góly to bylo trochu na štíru. Brankáři obou týmů totiž puk za svá záda nepustili. První gól střetnutí padl až ke konci 22. minuty, kdy se krátce z trestné lavice vrátil hostující Bukač. Útočník rysů, Štěpán Macháček, byl sice před brankou Zlína tísněn Suhradou, přesto se mu podařilo procedit puk mezi Hufovy betony - 1:0. Berani byli blízko vyrovnání ve 27. minutě, když se na pravé straně kluziště dostal k puku Honejsek, před kterým doslova zívala prázdná branka domácích. Brankář rysů, Vojta Mokry, ovšem předvedl parádní zákrok a i když ležel, dokázal zlínskému forvardovi zabránit ve skórování. V dalším průběhu druhé periody pak dostaly ještě oba celky možnost hrát čtyřminutové přesilovky, dalších branek se v prostřední pasáži slušně zaplněná hala Polárka nedočkala.

Beranům se podařilo skórovat až v čase 54:14, kdy ve vlastním oslabení dorážel bekhendovou střelou do prázdné branky u levé tyče stojící Darek Hejcman - 1:1. Možnost vrátit si jednobrankové vedení jsme dostali v úvodu 51. minuty. Za katr putoval hostující zadák Kachyňa, který podruhé v utkání vyfasoval trest na 2+2 minuty za hru vysokou holí. Rysi ovšem v následné přesilové hře na hostující obranu nevyzráli. Fanoušci domácího celku rmoutit nemuseli, gólu se totiž dočkali na konci 56. minuty, kdy si Alan Łyszczarczyk znovu převzal korunku pro nejlepšího střelce našeho celku. Polský forvard se dostal s pukem mezi kruhy a s přispěním jemné tečě poslal čermý touš přesně do levé šibenice zlínské branky - 2:1.

* S loňským extraligistou ze Zlína jsme neinkasovali předlouhých 115 minut, až gólmana Mokreho překonal v oslabení Darek Hejcman.

* Mladý útočník rysů Štěpán Macháček si předčasně nadělil malý dárek ke svým "20tým" narozeninám, které oslaví v pondělí 5. prosince. V úvodu druhé třetiny totiž vstřelil svůj druhý gól v letošní sezoně. Celkově si tak za frýdecko-místecký celek připsal na své konto čtvrtou branku.

* Bodová bilance našeho kapitána Jakuba Tepra nadále narůstá. Po dnešní jedné asistenci má náš nejproduktivnější obránce sezony na svém kontě již 14 kanadských bodů za 1+13.

K dalšímu prvoligovému utkání nastoupíme už v sobotu 3. listopadu, kdy se představíme v dalekých Litoměřicích. Duel s domácími kališníky začne v 17.00 hodin. Fanoušci, kteří mají uhrazené předplatné, mohou duel sledovat na platformě HokejkaTV (odkaz ZDE).