Doma potřetí vítězně! Tentokrát si z Frýdku-Místku odváží porážku Sokolov
Frýdek-Místek si připisuje už třetí domácí vítězství v řadě. Proti Sokolovu si rysi splnili povinnost a předposlední tým tabulky porazili 5:3. Dvěma brankami se na důležitém vítězství podílel Dan Przybyla, čtyři body za gól a tři asistence si připsal nejproduktivnější hráč Slezanů Rostislav Martynek. V tabulce Chance ligy se Frýdek-Místek posunul na desáté místo, o bode před Prostějov. Na osmičku ztrácí sedm bodů.
19., středa 30.10.2019, Hala Polárka
5:3
2:1, 2:0, 1:2
L. Daneček – M. Adámek, Haman, L. Kovář, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek – Tomi, Klimša (A), Mikulík (C) – Eret, Przybyla, Martynek (A) – V. Nestrašil, Kaukič, Motloch – Kvasnica, Čmiel, D. Stránský.
HC Baník Sokolov
Kuchař (52. Kašpar) – Přindiš (A), Kadeřávek, J. Tomeček, Vodička, Šafář, Michálek, A. Rulík – Švec, M. Zadražil (A), Osmík – T. Rohan (C), Kverka, Stříbrný – Kuběna, Vrána, Kovařík – Jiskra, Bečvář, Křehlík.
5. Tomi (Haman, Zahradníček), 17. Martynek (Mikulík, Klimša), 32. Przybyla (Martynek, Eret), 39. Haman (Martynek, Eret), 50. Przybyla (Martynek, M. Adámek)
16. M. Zadražil (Osmík, Vrána), 43. Bečvář (Jiskra), 52. Osmík (M. Zadražil)
Diváci: 1008
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek):Byl to strašně těžký zápas. Sokolov hrál velice dobře na to, že strávil v podstatě celý den v autobuse. Nám pomohly přesilovky, což je velké pozitivum. Samozřejmě jsme si to pak ve třetí třetině zkomplikovali zbytečnými vyloučeními, kdy jsme soupeře dostali do hry. Naštěstí jsme si to pak pohlídali. Děkuji klukům za bojovnost a doufám, že v Prostějově na to navážeme.

Frýdek-Místek si připisuje už třetí domácí vítězství v řadě. Proti Sokolovu si rysi splnili povinnost a předposlední tým tabulky porazili 5:3. Dvěma brankami se na důležitém vítězství podílel Dan Przybyla, tři body za gól a dvě asistence si připsal nejproduktivnější hráč Slezanů Rostislav Martynek. V tabulce Chance ligy se Frýdek-Místek posunul na desáté místo, o bode před Prostějov. Na osmičku ztrácí sedm bodů.

Sokolov vstoupil do utkání bez bázně a hany, už po sedmdesáti sekundách hry zvonilo za Danečkovými zády břevno. Dobrý nástup hostů přibrzdilo až jejich vyloučení, které dokázal Frýdek-Místek potrestat. Důraz na brankovišti osvědčil dorážející Vojtěch Tomi a domácí vedli už v páté minutě 1:0.

Další šanci měl Frýdek-Místek při svém oslabení, ale tu Martynek nevyužil. Další oslabení už se domácím stalo osudným, Sokolov v přesilovce vyrovnal, když ze za záda domácí obrany dostal Matěj Zdražil a z blízka překonal Lukáše Danečka. Poslední slovo v první třetině ale měl přeci jen Frýdek-Místek. A do třetice padl gól v přesilovce, tentokrát dvojnásobné – po krásné kombinaci „až do kuchyně“ se prosadil Rostislav Martynek.

Ve druhé třetině se na branku čekalo poměrně dlouho. Domácí byli aktivnější, ale šanci Lukáše Kováře i úniku Martynka v oslabení Ondřej Kuchař v brance Sokolova vyčapal. Rysi ale nakonec byli přeci jen za svou aktivitu odměněni, po spolupráci s Martynkem se bekhendem prosadil Dan Przybyla.

Za Sokolov mohl šest minut před koncem druhé třetiny snížit Jaromír Kverka, když zůstal volný před brankou, ale Daneček proti jeho zakončení na bližší tyč vytáhl pohotový zákrok. V závěru prostřední části zápasu měli domácí velký tlak a odměna se dostavila. Kotouč převzal ve 39. minutě za modrou čárou obránce Filip Haman a nádhernou rychlou střelou pod břevno překonal Kuchaře. Martynek si připsal svou druhou asistenci a třetí bod v dnešním utkání. Do kabiny šli domácí na druhou přestávku ve vedení 4:1.

Ve třetí třetině měli domácí jasný úkol, a to pohlídat si své vedení. Menší trhlina tohoto plánu přišla už ve 43. minutě, kdy zůstal před brankou nikým nehlídaný Jan Bečvář a po přihrávce Víta Jiskry snížil na 2:4. Ve zbytku třetí třetiny tak ještě bylo o co hrát.

V 50. minutě se domácí fanoušci dočkali další branky, v 50. minutě vystřelil rysům tříbrankové vedení zpátky svým druhým zásahem v utkání Dan Przybyla, který se prosadil střelou z pravého kruhu přesně k protější tyči. Ani 5:2 však nebyl konečný výsledek, v 52. minutě bleskově využil přesilovou hru Martin Osmík.

V závěru utkání Frýdek-Místek ustál i oslabení a soupeřovu hru bez brankáře. Do prázdné branky se domácím hráčům puk dopravit nepovedlo, a tak zvítězili 5:3.