Rekord jsme pokořili, Havířov ne
Ve středu v Polárce fandilo deváťákům v dopoledním zápase proti Havířovu v boji o extraligu 2447 diváků, čímž jsme překonali divácký rekord na mládežnickém zápase v Česku, který držel Zlín s 2428 diváky. Atmosféra byla jedinečná, ale jak už to v takto velkých zápasech bývá, mohou přijít momenty „které se nemají stát“, jež dokážou překlopit vývoj utkání.

Po první třetině zápasu s jedinečnou atmosférou vedli naši kluci 1:0 po gólu Michala Polocha. Rozhodčí se snažili ukrotit emoce na ledě, hasili zárodky vyhrocení zápasu, a tak oběma týmům nabídli několik přesilovek, které ale zůstaly bez využití. Hra tím byla poněkud rozdrobená a i kvůli počáteční nervozitě se oba týmy nedostaly do správného tempa. Havířov měl navrch fyzicky, a když se mu domácí snažili vyrovnat nasazením, rozhodčí si našli hned dva zákroky za třetinu, které se jim zdály za hranou.

Přesilovky hrály důležitou roli i v druhé třetině, kdy nejprve vyloučení hostí parádně dělovkou potrestal Nicolas Krejčí, jenže při další výhodě o jednoho hráče, a navíc pět sekund před koncem třetiny, jsme inkasovali nepříjemný gól do šatny. To se nemělo stát, zvlášť když při stejném rozložení sil po návratu z kabin jsme chybovali podruhé a Havířov dvěma góly v oslabení srovnal. Za dvě minuty už šel do vedení a přidával další góly. Vzepětí v závěru už nám nepomohlo.

„V druhé třetině jsme vedli 2:0 a byli trochu lepší a ten gól pět vteřin před koncem jsme prostě neměli dostat. Po hrubých chybách v přesilovce bylo srovnáno a psychika šla dolů. Brali jsme time, abychom kluky trochu zklidnili, znovu je nabudili, ale snížili jsme až pět minut před koncem, tlačili je, měli jsme dvojnásobnou přesilovku, ale dali jsme jen břevno. Je to škoda, protože atmosféra byla perfektní po celý zápas, pořád bylo slyšet povzbuzování Frýdek-Místek, ale v mládežnických kategoriích ještě nemůžeme čekat, že některé fatální momenty s týmem nezamávají,“ hodnotil trenér Michal Bobok, který doufá, že v zítřejším pátečním zápase znovu na domácím ledě (od 16.30) jeho svěřenci proti brněnským Scorpions, kteří jsou zatím bez bodu, nezaváhají. „Pokud bychom pak zvládli i sobotní zápas v Břeclavi, účast v baráži by nás neměla minout a mohli bychom si to pak s Havířovem znovu rozdat o přímý postup,“ zachovává si optimismus trenér Bobok, který děkuje všem rodičům, učitelům, dětem i celému organizačnímu týmu za podporu a nadšení, které dodalo týmu spoustu energie. Vyzdvihnout musíme i spolupráci s městem, bez jehož součinnosti by divácký rekord nemohl padnout.

HC F-M – HC AZ Havířov 2010 3:5 (1:0, 1:1, 1:4)

Bodovali: Kandrák 1+1, Krejčí 1+0, Poloch 1+0, Merta 0+1, Teichmann 0+1, Kowalczyk 0+1.