Duel s Vítkovicemi zajistil na státní svátek barvy trikolory
Šesťáci a osmáci se ve sváteční Den české státnosti utkali v žákovských ligách s Vítkovicemi, čímž byly v Polárce zajištěny všechny státní barvy. Domácí obstarali bílou a červenou, hosté přidali modrou. Osmáci v duelu starších žáků předvedli parádní souboj se smírným koncem.

HC Frýdek-Místek – HC VÍTKOVICE RIDERA 6:6 (1:2, 4:3, 1:1)

Utkání začalo ve velkém tempu a oba týmy byly připraveny předvést to nejlepší. Do utkání vstoupili lépe hosté. V krátkém sledu během dvou minut po našem nedůrazu v předbrankovém prostoru odskočili do dvoubrankového vedení. Do přestávky snižoval Kaszper v přesilové hře, utkání tak bylo stále otevřené a kluci se chtěli o výsledek porvat. Jenže hosté se urvali až na 1:4 a teprve v polovině zápasu začali diktovat vývoj naši hráči. Dokázali skórovat při rovnovážném poměru sil, v přeislovce i oslabení a dostali se po šňůře čtyř gólů dokonce do vedení, ale nakonec byl stav po dvou třetinách smírný 5:5. „V poslední části se vedly o kotouč velké boje. Nikdo nikomu nedal nic zadarmo. Vítkovice na začátku třetí třetiny vstřelily branku a pak zabetonovaly své obrané pásmo. Nám se podařilo vyrovnat šest minut před koncem, a tak utkání skončilo 6:6. Pro diváka to muselo být suprové, vedení se přelévalo, bojovalo se o každý puk a dohrávaly se osobní souboje. Bylo znát, že proti sobě nastoupila dvě kvalitní mužstva,“ shrnul závěr zápasu trenér Tomáš Snášel.

Bodovali: Kaszper 2+0, Kowalczyk 2+0, Malý 1+1, Kandrak 0+2, Strache 1+0, Tichopád 0+1, Škola 0+1, Česlar 0+1, Varadi 0+1.