Sleznané po skvělé otočce doma porazili vedoucí České Budějovice
Frýdek-Místek předvedl proti Českým Budějovicím, vedoucímu celku WSM Ligy, skvělý výkon a po výhře 4:3 si drží naděje na postup do play-off. Jihočeši přitom už v 5. minutě vedli 2:0. Jenže domácí se pak výrazně zlepšili a hlavně díky dvěma brankám Filipa Bajtka skóre otočili. V závěru to bylo velké drama, ale těsný náskok dokázali Slezané udržet.
46., sobota 3.2.2018, hala Pokárka
4:3
2:2, 2:0, 0:1
Strmeň – Zahradníček, Bartko, Pastor, Matyáš, L. Kovář, Piegl – Franek, Poruba, Mikulík (A) – Kofroň, Kvasnica, M. Kovařčík – Martynek (C), J. Kalus, Kuťák – Klimša (A), Bajtek, Przybyla – Štumpf
HC České Budějovice
Bláha – Kutlák (C), Kučný, Fillman, F. Novák (A), Čáp, Vráblík – Heřman, Pajič, Nedorost (A) – Nejezchleb, J. Mikyska, Vlček – Čermák, Rob, L. Květoň – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák
Branky a nahrávky: 11. Klimša (Kvasnica, Martynek), 16. Kuťák (Klimša, Pastor), 37. Bajtek (Przybyla), 40. Bajtek (TS) – 2. Rob (L. Květoň, Čermák), 5. Kutlák, 48. Vráblík (L. Květoň, J. Mikyska). Rozhodčí: Veinfurter, Veselý – Poruba, Špringl. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1386.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Dnešní utkání se nám hodnotí dobře, protože podat takový výkon a porazit lídra WSM Ligy, je pro nás samozřejmě super. Myslím si, že úvod byl pro nás velmi krutý, když jsme dostali dvě slepené branky. Naštěstí jsme nesložili zbraně a kluci to otočili. Vydřeli to a hráli jsme srdíčkem, taky jsme měli trochu štěstí, které jsme neměli v minulých utkáních. Jsme rádi, že se dále můžeme rvát o play-off.
Luboš Rob (ČEZ Motor České Budějovice): Myslím si, že zápas byl z obou stran rychlý, dramatický a slušný. Přijeli jsme vyhrát, jsme zklamaní, že se nám to nepodařilo, ale prohráli jsme si to sami vlastními hrubými chybami. Chtěl bych pochválit soupeře.

Frýdek-Místek nastoupil do zápasu bez trojice zraněných hráčů Víta Christova, Filipa Hamana a Antonína Pechance a naopak v sestavě s Michalem Kovařčíkem, posilou z Třince. České Budějovice měly v brance Ondřeje Bláhu, který se vrátil z hostování v Havířově a hrál i už uzdravený Zdeněk Kutlák. Nenastoupil však Petr Vampola.

Jihočeši hned od začátku jasně ukazovali, kdo že je favoritem tohoto utkání. Poprvé se prosadili už ve druhé minutě. Lukáš Květoň našel mezi kruhy volného Luboše Roba a ten Stmeně překonal rychlou a přesnou střelou k tyči. A za necelé tři minuty už to bylo z pohledu hostů 2:0. To Strmeň nestačil na přesilovkovou střelu Zdeňka Kutláka.

Diváci se v Polárce rozhodně nudit nemohli, protože v 11. minutě padla už třetí branka utkání, tentokrát se prosadil nejlepší střelec Frýdku-Místku David Klimša. Také on se trefil z přesilovky, za Bláhu dorazil předchozí Kvasnicovu ránu. A do první pauzy bouřila Polárka ještě jednou. Před brankou hostů se hezky uvolnil Filip Kuťák a z blízka vyrovnal. První Kuťákův gól v dresu Frýdku-Místku.

Na hráčích Frýdku-Místku bylo rázem vidět, jak si věří a otočku mohl ještě do první přestávky dokonat Kovařčík. Jeho střelu bekhendem do protipohybu však Bláha dokázal chytit.

Ani ve druhé třetině nebylo na šance nouze, z obou stran se hrál hodně energický a rychlý hokej. Jen góly  zprvu nepadaly. Poté co hned dva fauly v jednom střídání předvedl Kutlák, mohl hrát Frýdek-Místek čtyři minuty početní převahu. Jenže faulu se pak dopustil i domácí Matyáš, a tak svou dlouhou početní výhodu domácí nevyužili naplno.

Nejvíc domácím příznivcům zatrnulo ve 30. minutě. Tomáš Postor znemožnil Peteru Galambošovi zakončení sekáním, a tak rozhodčí nařídili proti rysům trestné střílení. To však útočník Motoru neproměnil i s přispěním Strmeně totiž kotouč skončil mimo.

Čtyři minuty nato přišlo to, na co domácí příznivci netrpělivě čekali. A sice dovršení obratu Frýdku-Místku. Po krásném individuálním průniku Dana Przybyly propálil Bláhu Filip Bajtek. To ale stále nebylo vše. V poslední minutě druhé třetiny byl v samostatném úniku znovu Filip Bajek a zastaven byl jen za cenu faulu. Následovalo tak trestné střílení a to domácí útočník s přehledem po rychlém zamíchání puku proměnil.

Ve třetí třetině velkých šancí ubylo, Frýdek-Místek si chtěl hlavně soustředěnou obranou udržet své dvoubrankové vedení. Naopak České Budějovice se hodně tlačily dopředu. Ve 48. byli hosté za svou snahu odměněni kontaktní brankou na 3:4. Strmeňovi vypadla střela Květoně z lapačky a fanoušky Motoru pak úspěšnou dorážkou rozjásal Roman Vráblík.

Snahu Jihočechů na vyrovnání pak srážela jejich nedisciplinovanost. Dvakrát hosty poslali rozhodčí do čtyř. Frýdku-Místku se tak hodilo, že se nemusel soustředit čistě na bránění. Na druhou stranu ovšem nedokázal využít šance na navýšení svého náskoku.

V závěru utkání to bylo ještě pořádné drama, České Budějovice to zkoušely i bez odvolaného brankáře. Vyrovnat se jim už však nepovedlo. Tři body zůstaly ve frýdecko-místecké Polárce.