Pondělní menu? Rysi doma vyzvou Přerov!
Hokejový fanoušek se v závěru září nemá šanci nudit. Chance liga v pondělí pokračuje pátým kolem, ve kterém Frýdek-Místek přivítá na svém kluzišti přerovské Zubry. Začínáme v 18:00 a také tentokrát budeme v Polárce nutně potřebovat vaše hlasivky a dlaně!

Vstupenky na domácí zápasy HC F-M online ZDE

HC ZUBR PŘEROV

Byl to právě tým z Přerova, kdo v minulém ročníku Chance ligy ukončil rysům sezonu. Stalo se tak poté, co Hanáci vyřadili Slezan v rámci předkola play-off. Ve čtvrtfinále pak Zubři nestačili na Třebíč, které podlehli 1:3 na zápasy. Navzdory tomu bylo hodnocení předchozího ročníku v městě nad řekou Moravou převážně pozitivní.

V průběhu května letošního roku přišla pro tradičního prvoligistu nemilá informace. Jeden ze stabilních partnerů, společnost Meopta, definitivně ukončil podporu klubu, která s několika malými přestávkami trvala od padesátých let minulého století. Jak se s tímto nepříjemným hendikepem dokáže Přerov popasovat?

Vstup do sezony vychází týmu trenéra Roberta Svobody průměrně. Po úvodním nezdaru v Kolíně 0:2, přišlo domácí vítězství proti nováčkovi ze Znojma 3:2 a triumf na Slavii po nájezdech (2:1). V sobotu Zubři přivítali na svém ledě nedaleký Prostějov. Prestižní derby přineslo třaskavou bitvu, ve které dlouho tahali za delší stranu provazu domácí. Přerov ještě v poslední minutě vedl 3:2, jenže pouhých 16 vteřin před závěrečnou sirénou Jestřábi srovnali krok, a nakonec získali i bonusový bod v prodloužení.

"Utkání mělo dvě fáze. Z pohledu, že nám chybělo šestnáct sekund k výhře, jsme body ztratili. Po první třetině bychom ale bod brali, soupeř tam byl výrazně lepší. Na stadionu panovala výborná atmosféra, děkujeme všem divákům. Udělali skvělou kulisu a hráče povzbudili k tomu, že se nám podařilo skóre otočit. Prostějov je silný protivník. Bod nakonec bereme, i když je to hořké, sdělil přerovský kouč Robert Svoboda.

Sestava Přerova v minulém utkání s Prostějovem: Postava – Krisl, Chroboček, Adámek, Černý, Kudělka, Cubo, Němec – Březina, Pechanec, T. Doležal – Tomi, Hejcman, Jakub Svoboda – Goiš, Ministr, Jan Svoboda – Nemec, Chludil, Dobša.

HVĚZDA TÝMU:

Přerov má ve svém středu několik výrazných osobností, ale zřejmě nejpestřejší hokejový životopis má obránce Tomáš Kudělka. 36letého zlínského odchovance si v draftu NHL v roce 2005 vybrala Ottawa. Nejkvalitnější soutěž světa si sice nezahrál, nicméně v nižších zámořských soutěžích strávil dlouhých pět let. Po návratu do Evropy oblékal dres extraligových Pardubic, Vítkovic či Chomutova. Vyzkoušel si rovněž finskou ligu v Lahti, mezinárodní EBEL ligu v Zagrebu či angažmá ve francouzském Chamonix. Kudělka byl také mládežnickým reprezentantem, hájil český národní dres U18 či U20 na mistrovství světa v roce 2006.

Z kabiny rysů:

Slezan v sobotu ze Zlína body nepřivezl, nutno dodat že zcela oprávněně. Domácí Berani po drtivou část utkání diktovali tempo hry a zapsali letošní premiérové vítězství v rámci Chance ligy. Od výraznější porážky rysy uchránil vynikající Vojtěch Mokry, na kterého šlo přes 50 střeleckých pokusů. Mladý gólman se poslední zápasy opravdu nenudí, v předchozím domácím střetnutí musel čelit 47 střelám Pardubic.

Rysy před pondělním duelem může hřát vzpomínka na nedávnou generálku na Chance ligu, kdy v gólově skromné konfrontaci díky trefě benjamínka týmu Adama Cedza zdolali Přerov 1:0.

"Věděli jsme, že domácí jsou ve svízelné situaci, kterou budou chtít zlomit. To se potvrdilo, naběhli na nás, byli brusliví. Nicméně myslím si, že první třetina pro nás problém nebyla, tam jsme si poradili. Udělali jsme ale dva zbytečné fauly, čímž jsme naši aktivitu zastavili. My jsme si zápas zkazili ve druhé třetině, přestali jsme hrát, přestali jsme vyhrávat osobní souboje a Zlín šel do zaslouženého vedení. Ve třetí třetině jsme neměli co ztratit, trošku jsme otevřeli hru. Nehráli jsme špatně, ale nespadlo nám to. Domácí dobře bránili, bylo vidět, že chtějí vyhrát," hodnotil hlavní trenér Martin Janeček.

HC Frýdek-Místek v minulém utkání ve Zlíně: Mokry - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Havránek - Cedzo, R. Veselý, Svačina - Doktor, Toman, Šuhaj - Hotěk, Haas, Ramik - Geidl, Hudeček, Matěj.

Jiří Krisl 85:29 min
Vojtěch Mokry - 3 záp. (94,93 %), Patrik Švančara - 1. záp. (89,19 %)

85,71 % / 3 / 7.
40 minut / 8.

tresty celkem/pořadí v Chance lize

46 minut / 5.