Osmáci v nadstavbě zatím nevyhráli
Mládežnický hokej
Osmáci proklouzli do nadstavby, ale na výhru v ní i po čtyřech zápasech stále čekají. Vítěznou radost jim nepřinesl ani první zápas po Novém roce, na ledě Vsetína neuspěli po výsledku 7:4, takže jim v tabulce zůstává jeden bodík po remíze, kterou se stejným soupeřem v prosinci vybojovali na domácím ledě.

Valašský hokejový klub – HC F-M 7:4 (3:1, 2:2, 2:1)

V první třetině zmrazilo naše hráče nejen ledové počasí. Do poloviny třetiny jsme prohrávali 2:0, když nás po nedůrazu v obraném pásmu trestal soupeřův nejlepší hráč Straka, který přidal i druhý gól. Na ten odpověděl Lukáš Pavelka a pak se utkání vyrovnávalo. Šance byly na obou stranách, ovšem domácí byli v zakončení přesnější a třetina skončila 3:1.

Vstup do druhé třetiny jsme měli dobrý, více jsme bruslili i střelecky jsme byli aktivnější. V polovině utkání Karolína Bojdová z mezikruží nedala šanci domácímu gólmanovi a vymetla levý horní roh brány. V následujícím střídaní přesnou nahrávkou našla Oliwera Kovalczyka, který ujel do samostatného úniku a také s přehledem proměnil. Na kontaktní gól ale domácí stihli ještě do přestávky zareagovat svým úspěchem.

Třetí třetina začala naším oslabením, které jsme ubránili. Střelecky jsme byli aktivnější, dostávali jsme se do samostatných nájezdů, ale své šance jsme nebyli schopni proměňovat. Zato soupeř byl v zakončení znovu důraznější a opět dvě své šance využil. Matyáš Kandrak v poslední minutě pak už pouze kosmeticky upravil skóre na 7:4.

„Od začátku prosince nás trápí zranění, ale konečně jsme se byli schopni postavit do zápasu. Na některých hráčích ovšem byla vidět měsíční pauza, také procházíme hráčskou obměnou. Hráči si musí zvyknout na nové pozice, které v týmu budou zastávat. Musíme stále pracovat na přesilových hrách, moc se nám nedaří využít výhodu jednoho hráče v poli navíc. Chybí důraz v předbrankovém prostoru, jak v obranném, tak i útočném pásmu. Nejen dnes jsme viděli, že soupeři se s námi v předbrankovém prostoru nemažou. Opět přestřílíme soupeře, ale nedokážeme z toho vytěžit víc. To je škoda. Utkání nebylo vůbec lehké, musím mančaft pochválit,“ hodnotil zápas trenér Tomáš Snášel.

Bodovali: Bojdová 1+1, Grygar 0+2, Pavelka 1+0, Kowalczyk 1+0, Kandrak 1+0, Cvek 0+1, Česlar 0+1, Tichopád 0+1.