Osmáci jsou remízoví králové
Už potřetí za sebou dosáhli osmáci v Lize starších žáků na remízový výsledek. Po Vítkovicích a Havířovu přišla dělba bodů i do třetice s Třincem. Spolu se svým posledním protivníkem tak zůstáváme jako jediní v soutěži neporaženi.

HC F-M – HC Oceláři Třinec 3:3 (0:1, 2:2, 1:0)

Sobotní derby v Polárce začalo, jak se na oba celky a zápas tohoto typu sluší, ve velkém tempu. Už v druhé minutě jsme vytvořili na třineckou bránu tlak a naše hra vypadala velice dobře, ale bohužel se potvrdilo klasické „nedáš – dostaneš“. Z protiútoku skórovali Třinečtí a byli na koni. S domácími to ale extra neotřáslo, začali vice napadat a pouštět méně Třinecké do útočného pásma. Bylo vidět, jak kluci chtějí, bili se jako lvi a vybojovávali si puky. Ve druhé třetině po krásné souhře Bača-Bajtek trestal nekompromisně Kaszper. V polovině zápasu pak Bajtek přidal další branku, ale vedení jsme dlouho neudrželi. Během dvou minut třinečtí hráči vstřelili dva góly, a tak se do šatny šlo za stavu 2:3. V pauze trenér Tomáš Snášel hráče uklidnil a motivoval. Vstup do třetí třetiny se pak jeho svěřencům podařil. Kowalczyk ve 45. minutě ujel třinecké obraně, vychutnal si samostatný únik a s přehledem svou šanci využil, takže zápas skončil zaslouženou remízou 3.3.

„Je vidět, že obě mužstva májí ze sebe respekt. My jsme byli bojovnější a v zápase jsme měli lepší fyzičku, oni zase lépe technicky zvládali některé situace. Střelecky jsme byli aktivnější, vystřelili jsme 37 střel. Obrana dobře šlapala, celkem se nám dařilo blokovat jejich střely a Dorotík předvedl super výkon. V první třetině jsme mohli více hrát do těla, ale to si říkáme pokaždé. Myslím, že oba týmy předvedly velice kvalitní hokej a diváci, rodiče museli být s výkonem a výsledkem spokojeni jako já,“ chválil kluky trenér Tomáš Snášel.

Bodovali: Kaszper 1+1, Bajtek 1+1, Kowalczyk 1+0, Bača 0+1, Varadi 0+1.

Brankář Dorotík: 37 střel / 3 góly. Střely na bránu 37:32.

V předchozím prvním venkovním utkání, které osmáci sehráli první říjnovou neděli na ledě Havířova, naši kluci spustili kanonádu, ale pálili často „slepýma“, takže dovezli jen bod.

HC AZ Havířov 2010 – HC F-M 5:5 (1:3, 2:1, 2:1)

Utkání přitom skvěle otevřeli a už v druhé minutě skórovali. Radost nám vydržela ale jen minutu, než soupeř vyrovnal. Před koncem třetiny se nám podařilo dát dva rychlé góly do šatny a výsledek po první třetině 1:3 vypadal slibně. Po úpravě ledu byli kluci nažhaveni a chtěli skóre navýšit. V druhé a třetí třetině si vytvořili souvislý tak, který ovšem nebyli schopni náležitě využít. Zvonily tyče, břevna, plexi a lapal famózní havířovský gólman. Ruce nad hlavu jsme zvedli pouze dvakrát, zato soupeř čtyřikrát. Utkání tak skončilo remízou 5:5.

„Takový zápas jsem dlouho nezažil. První třetina nám ukázala, že to úplně lehké nebude. My jsme hráli dobře, ale Havířov taky sem tam kousal. Druhá a třetí byla pro nás krutá, neustále jsme byli v tlaku a soupeře jsme přehrávali. Havířov sporadicky vyjížděl do našeho obraného pásma. Havířovští ale z minima vytěžili maximum. Nám se nedařilo proměňovat šance, například trefit třikrát prázdnou bránu. Musíme se zaměřit na dvě věci. Za prvé střeleckou produktivitu – my jsme na soupeře vystřelili 72krát a dali jen pět gólů, Havířovští vystřelili 16krát. A za druhé oplácení a bitky v útočném pásmu. Když dostaneme soupeře pod tlak a on nás fauluje, my nesmíme oplácet. Musíme se zaměřit na disciplínu,“ pojmenoval, na čem musí osmáci zapracovat, trenér Jiří Hrček.

Bodovali: Kowalczyk 2+1, Kaszper 2+0, Bajtek 0+2, Kandrak 0+2, Malý 1+0.