Osmáci brali z ledu Opavy první výhru venku
Mládežnický hokej
Opava prozatím nezískala v Lize starších žáků „A“ ani bod, a tak se první výhra našich osmáků z hostujícího ledu jevila jako povinnost, i vzhledem k úvodnímu zápasu soutěže, kdy stejného soupeře doma deklasovali 25:0. Takový ranec to tentokrát nebyl, ale na zisk plného počtu bodů zvenku budou chtít naši hráči jistě navázat hned v sobotu v Porubě.

Hokejový klub Opava s.r.o. – HC F-M 4:13 (1:2, 2:5, 1:6)

Osmáci tedy konečně na ledě mimo Polárku naplno bodovali, ale první třetina byla velice náročná. V teplém počasí byla ledová plocha měkčí a hráči si museli zvyknout na to, že led moc neklouže. První část hry jsme vyhráli jen hubeným výsledkem 1:2, opět nás trápila produktivita. O pauze trenér nabádal hráče k zjednodušení hry a zvýšení tlaku v předbrankovém prostoru. Kluci začali plnit pokyny a najednou to tam začalo padat. Ve druhé třetině vstřelili pět gólů a ve třetí ještě o jeden víc. Ale i náš tým inkasoval, hráči Opavy tentokrát nechtěli dát body zadarmo a podařilo se jim vstřelit na začátku druhé i třetí třetiny rychlé góly. Konečné skóre ale vyznělo jasně – 4:13.

„První třetina byla z naší strany nervózní, chtěli jsme uspět. Hráči si museli zvyknout na menší hřiště a taky led byl trošku měkčí. Od druhé třetiny jsme zjednodušili hru a více se tlačili do brány a góly začaly přibývat. Dařilo se i v přesilovkách. Převážně jsme hráli u soupeřovy branky, ten hrozil v brejcích, ale to naštěstí gólman pochytal. Pro brankáře to bylo těžké utkání na udržení koncentrace, protože moc střel na něj nešlo,“ vyjádřil se k zápasu trenér Tomáš Snášel.

Bodovali: Kaszper 2+0, Kandrak 4+1, Malý 1+0, Kowalczyk 3+1, Gola 1+0, Cvek 2+1, Česlar 0+1, Škola 0+1, Volný 0+1, Špiřík 0+2, Grygar 0+1, Bača 0+1.