Katastrofální úvod s Poláky rozhodl zápas
Druhý venkovní zápas osmákům nevyšel. Špatně do něj vstoupili, inkasovali hned v první minutě a za další minutu už prohrávali 0:3. Polská Metropolia začala ve vysokém tempu, dostala se do laufu a byly z toho tři góly ze tří střel, což nakonec rozhodlo.

Metropolia Silesia – HC F-M 4:2 (4:0, 0:2, 0:0)

Kluci zabrali až v polovině první třetiny, kdy se hra konečně vyrovnala. Dostávali se do střeleckých pozic, ale nedokázali je využít. Když už měli herní převahu, opět došlo na „nedáš-dostaneš“ a před koncem třetiny schytali do šatny ještě čtvrtý gól. Druhá třetina byla z naší strany po všech stránkách aktivnější – napadání, střelba, dohrávané osobní souboje. Podařilo se nám i snížit, když góly dávali Kowalczyk a Bača. Ve vyrovnané třetí třetině gól již nepadl. Škoda, že tým zužitkoval jen jednu přesilovku, vyloučených měli domácí 14 oproti třem našim.

„První minuty byly katastrofa. Vůbec jsme nebruslili, stáli a dívali se, jak kolem nás jezdí. Prohráli jsme tři vhazování a dostali tři rychlé góly. Rychle k nám přistupovali a nedávali nám tolik prostoru. Chvíli trvalo, než jsme si zvykli na jejich způsob hry. Měli jsme i dobré chvíle, kdy jsme je přehrávali a tlačili. Většinu času jsme měli kotouč na hokejkách, několikrát v útočné třetině jsme se sami z přemíry snahy vytlačili z dobrých pozic. Soupeř hrál tvrdou hru, někdy i za hranou, a tak jsme dostali spoustu přesilových her, které jsme ovšem nevyužili. V trénincích musíme zapracovat na přesilovkách a produktivitě,“ vyjádřil se k utkání trenér Tomáš Snášel.

Bodovali: Kowalczyk 1+0, Bača 1+0, Strache 0+1, Kandrak 0+1, Kaszper 0+1.

Střely na bránu: Metropolia 33, Frýdek-Místek 54.