Derniéra roku 2023: Rysi jedou do Prostějova
Závěrečný duel kalendářního roku je naplánován na pátek 29. prosince. Svěřence trenérů Hrnčára a Daňa tentokrát od 18:00 čeká konfrontace proti prostějovským Jestřábům. Potěší rysi své věrné fandy a přivezou z ledu velkého favorita body?

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

Hanáci znovu disponují ambiciózním kádrem, tudíž se dalo predikovat, že v aktuální sezoně budou patřit do úzké špičky Chance ligy. Tento úkol se víceméně daří realizovat, ovšem hlavně start ročníku pro ně nebyl úplně povedený. Nepříliš lichotivé rezultáty vyústily v odvolání kouče Martina Štrby, kterého nahradil bývalý lodivod rysů Martin Janeček. Ten se tak symbolicky vrátil na rodnou hroudu, právě v Prostějově totiž učinil své první hokejové krůčky.

Pod jeho vedením se Jestřábi sice zvedli, ale stále se nedá hovořit o nějaké výsledkové stabilitě. Janeček k týmu přišel v polovině listopadu a jeho dosavadní bilance je: 13 zápasů - 8 výher a 5 porážek. Prostějovu se trochu paradoxně více daří venku, kde urval 29 bodů, než před domácím publikem. Tam dosud získal jen 25 bodů.

Středeční duel v Pelhřimově proti Jihlavě měli Jestřábi velmi dobře rozehraný. Hned v šesté minutě na Vysočině zásluhou slepených gólů vedli 2:0, jenže v dalším průběhu už neskórovali. Dukla zvítězila 3:2 po prodloužení. "Myslím si, že vyhráli ti šťastnější, protože jak naši kluci, tak ti jihlavští si za dnešek zaslouží obrovský kredit, protože ten zápas měl kvalitu a bylo se na co dívat," hodnotil prostějovský trenér Martin Janeček.

Sestava Prostějova v minulém utkání v Jihlavě: Štipčák – Hanousek, Poledna, Drtil, Forman, Krejčí, Kubeš – Z. Doležal, Hašek, Illéš – Jiránek, Jáchym, J. Veselý – Fronk, Račuk, Slanina – V. Burian, Venkrbec, Ostřížek – Maruna.

Z kabiny rysů:

Středeční utkání ve Znojmě znovu jasně ukázalo, že hokej občas nemá logiku. Ani velká aktivita Slezanů totiž nevedla k úspěchu. Bilance střel? Znojmo 25, Frýdek-Místek 38. Navzdory této statistice ale všechny body zůstaly na jihu Moravy. Trenér Martin Hrnčár byl proto zcela oprávněně při  pozápasovém hodnocení značně kritický.

"V první třetině byl soupeř lepší. My jsme měli nekoncentrovaný výkon a myslím si, že právě první třetina rozhodla o průběhu utkání. Našimi chybami jsme dali soupeři šance, které dokázal využít. Ve druhé třetině jsme si vytvořili šance i my, ale na rozdíl od Znojma jsme je nevyužili. Za stavu 4:1 pro domácí jsme se s tím snažili ještě něco udělat. Ve třetí třetině jsme to stáhli jen na tři formace. Podařilo se nám snížit na 4:2, ale to už bylo velmi pozdě. Zápas jsme si prohráli tím, že jsme udělali špatná rozhodnutí a neplnili jsme to, co jsme si řekli."

HC Frýdek-Místek v minulém utkání ve Znojmě: Švančara - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Urbanec, Homola, Hrachovský - R. Veselý, Wałęga, Svačina - Cedzo, Marosz, Martynek - Doktor, Ćmiel, Klimša - Geidl, Šuhaj, Ramik.

MINULÁ VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek-Místek 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky:
9. Fronk (Venkrbec, Jiránek), 10. Illéš (Forman, Doležal), 32. Fronk (Poledna, Venkrbec), 59. Doležal (Račuk, Hanousek) - 5. Svačina (Hotěk). Rozhodčí: Vrba, Bejček - Peluha, Vašíček. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 51:27 (17:13, 20:10, 14:4). Zblokované střely: 21:11. Hity: 9:18. Vhazování: 42:40. Diváci: 950.

Prostějov: Štipčák - Krejčí, Šidlík, Poledna, Hanousek, Pěnčík, Forman, Kloz - V. Burian, Ostřížek, Hašek - Illéš, Račuk, Z. Doležal - Jiránek, Fronk, Venkrbec - Antoníček, Maruna. Trenér: Martin Štrba.

Frýdek-Místek: Mokry - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, D. Kowalczyk, Š. Havránek, Hrůzek - Hotěk, Hudeček, Svačina - Haas, R. Veselý, Šuhaj - Doktor, Toman, Cedzo - Matěj, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

HC Frýdek-Místek - LHK Jestřábi Prostějov 0
:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 19. Fronk (Ostřížek), 59. Burian (Hanousek, Slanina). Rozhodčí: Kostourek, Rapák - Zídek, Polák. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:36 (3:12, 14:13, 9:11). Zblokované střely: 11:10. Vhazování: 26:26. Diváci: 706.

Frýdek-Místek: Švančara - Urbanec, Haman, D. Kowalczyk, Výtisk, Hrachovský, Homola - Hotěk, Haas, Svačina - Doktor, Marosz, Ramik - Martynek, Šuhaj, Z. Sedlák - Geidl, R. Veselý, Macháček. Trenér: Martin Hrnčár.
Prostějov: Štipčák - Hanousek, Krejčí, Pěnčík, Poledna, Forman - J. Veselý, Hašek, Illéš - V. Burian, Ostřížek, Z. Doležal - Slanina, Fronk, Pitule - Maruna, Venkrbec, Jiránek. Trenér: Martin Janeček.

Zbývá dohrát:
24. kolo:  Kolín - Litoměřice (čtvrtek - 8. 2.)

0 1 0 5 10 : 18 2

27. kolo:  Jihlava - Znojmo (pátek - 9. 2.)

Filip Haman 679:05 min

Jan Strmeň - 1 záp. (93,75 %), Jaroslav Pavelka - 14 záp. (89,52 %), Marek Štipčák - 19 záp. (91,49 %)

úspěšnost brankářů

Vojtěch Mokry - 17 záp. (92,58 %), Patrik Švančara - 17 záp. (91,26 %)

79,82 % / 23 / 11.
350 minut / 4.

tresty celkem/pořadí v Chance lize

270 minut / 12.