Zápas s Kopřivnicí rozhodly až samostatné nájezdy. Druhý bod zajistil Vladimír Luka
K předposlednímu utkání základní části východní skupiny druhé ligy odcestovali hokejisté Frýdku-Místku do nedaleké Kopřivnice. S nováčkem v letošní sezoně měli svěřenci Jiřího Juříka kladnou bilanci 3:0, ale poslední vzájemné utkání mezi těmito dvěma soupeři skončilo fotbalovým výsledkem 1:0.
43., středa 17.2.2016, Tatra aréna Kopřivnice
3:4sn
2:1, 1:1, 0:1 - 0:0
HC Kopřivnice
Vrba – Dusík, Jašek, Čintala, Imrich, Vydra, Marek, Merenda, Teper, Kofroň, Bartošák, Sluštík, Hrubý, Stránský, Tomášek , Pargáč, Matějek, Mach, Červenka Trenér: Václav Slabý
Šimboch – Jeník, Foltýn, Kowalczyk, Fišera, Matyáš, Kvapil, Polák, Franek, Piecha, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Káňa, Cienciala, Meidl, M. Kovařčík, Luka, Jaroš, Christov Trenéři: Mgr. Jiří Juřík a Marek Malík
Branky a nahrávky: 6. Pargáč (Vydra, Tomášek), 15. Teper (Stránský, Červenka), 29. Kofroň (Čintala, Teper) – 14. Chmielewski (Fišera), 40. O. Kovařčík (Káňa, Luka), 59. Káňa (Kowalczyk, O. Kovařčík), 65. Luka (rozhodující trestné střílení) Vyloučení: 8:12, navíc Foltýn 10 minut (FM). Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1328.
Václav Slabý: „Kluci bojovali až do konce a musím je pochválit. Proti tak těžkému týmu je každý bod dobrý. Rozhodla koncovka druhé třetiny, kde se opět projevila naše nezkušenost. Při power-play soupeře jsme pak inkasovali, ale to je bohužel naše klasika. Je strašná škoda, že jsme neudrželi tři body, protože jsme mohli mít play-off ve svých rukách.“
Marek Malík: „Byli jsme hodně nedisciplinovaní a v prvních dvou třetinách jsme byli s předvedenou hrou velmi nespokojení. Byla to pro naše hráče velká škola tak, aby se z takovýchto chyb poučili. Ve třetí třetině jsme se zvedli a můžeme být maximálně spokojeni s obratem. V nájezdech se toho Luka zhostil perfektně, stejně jako Juraj v brance.“

Vstup do utkání měli lepší svěřenci Václava Slabého, kteří hráli proti frýdecko-místeckým hráčům velmi zodpovědně a po několika šancích vznikl před Šimbochem závar, ze kterého získal kotouč Jiří Pargáč a střelou do horního rohu otevřel skóre zápasu – 1:0. Frýdecko-místečtí dokázali na vedoucí branku domácích odpovědět ve čtrnácté minutě, kdy se k puku dostal Aron Chmielewski a zakončil přesně – 1:1. Jenže nerozhodný stav zápasu vydržel jen něco málo přes dvě minuty, kdy se ve vlastním oslabení dostal k puku Vít Stránský, který našel přesně Jakuba Tepera, který vrátil vedení na stranu domácích – 2:1. Ve druhé dvacetiminutovce hledali Juříkovi svěřenci cestu k domácí brance, ale marně. Obranná hráz Kopřivnice odolávala všem pokusům hráčů v červenobílých dresech. Navíc ve 29. minutě se ujal z ostrého úhlu pokus domácího Adama Kofroně, který upravil na 3:1 z pohledu Kopřivnice. Až v závěru druhé dějství se podařilo hostujícímu Ondřeji Kovařčíkovi skórovat a vrátil zápasu náboj – 3:2. Do třetí periody nastoupili hráči Frýdku-Místku jako vyměnění a byli to právě oni, kdo určoval tempo ve třetí třetině, ale vyrovnání se dočkali až v polovině devětapadesáté minuty při hře bez brankáře. To se k odraženému kotouči dostal Tomáš Káňa, který se nemýlil a poslal zápas do prodloužení – 3:3. Pětiminutové nastavení o majiteli druhého bodu nerozhodlo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých prokázal své umění nejproduktivnější hráč druhé ligy Vladimír Luka a rozhodl o vítězství Frýdku-Místku 4:3 po samostatných nájezdech.