Zápas číslo tři Rysům nevyšel, Jihlava krok od postupu
V pořadí třetí čtvrtfinálový souboj play-off WSM ligy dopadl mnohem lépe pro hokejisty jihlavské Dukly, kteří sice po úvodní periodě prohrávali, ale v dalším průběhu už tým z Vysočiny notně oslabené mužstvo z haly Polárka dokázal přetlačit a celkově triumfovat poměrem 6:1. Čtvrtá konfrontace této série je na programu v pátek od 18:00 hodin.
3. Čtvrtfinále, čtvrtek 2.3.2017,
1:6
1:0, 0:3, 0:3
Šimboch (L. Daneček) – Kania, Adámek, Štebih, Michal Roman, D. Stránský, Bartko – Chmielewski, Pechanec, Klimša (C) – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Miloš Roman, Jaroš, Franek – Christov, Samiec, Sonnek.
HC Dukla Jihlava
Škarek (M. Svoboda) – J. Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Kaláb, Půža – Jiránek, J. Skořepa, Diviš – Důras, Hubáček, F. Seman – Čachotský (C), Zeman, Jergl – Březina, Anděl, Danišovský.
Branky a nahrávky: 11. M. Kovařčík (Jašek, O. Kovařčík) – 24. Jiránek (Dundáček), 30. Jergl (Hubáček, Diviš), 36. Jergl (Dundáček), 48. Čachotský (Kaláb, Zeman), 50. J. Říha (J. Skořepa), 55. Zeman (Čachotský, F. Seman) Rozhodčí: Kika, Obadal – Bryška, Wesley Vyloučení: 5:5, Štebih (5+DKÚ) Využití: 1:2 Diváci: 1964 Střely na branku: 24:33 Průběh utkání: 1:0, 1:6

Mgr. Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): "Měli jsme výborný vstup do utkání, ale druhou část jsme bohužel vůbec nezvládli. Rozhodla zřejmě naše nevyužitá přesilovka pěti proti třem, tehdy jsme se ještě mohli vrátit do hry. Soupeř byl ovšem v zakončení přesnější a v poslední části už měl zápas plně ve své moci."

Frýdečtí hokejisté vstoupili do čtvrtečního klání s velkým odhodláním a nasazením. Jihlavského Škarka hned od úvodu zasypali množstvím střel. Postupně se neujaly pokusy Jaška či Kanii. Nadějnou možnost si na druhé straně hřiště vytvořil Skořepa, jenže taky on ztroskotal na Šimbochovi.

První branková radost v Polárce přišla v polovině jedenácté minuty a byla to velká paráda. V přesilovce domácí obranu Dukly doslova vyšachovali a rozebrali do posledního šroubku. Lukáš Jašek ideálně předložil puk Michalu Kovařčíkovi, jenž pohotovou střelou z pravého kruhu našel volné místo v jihlavské brance.

Ambiciózní tým z Vysočiny ukázal svou  pravou sílu teprve ve druhé třetině. Početní převahu gólově zhodnotil Tomáš Jiránek, který velice šikovně tečoval Dundáčkovo nahození od modré. Dukla dokonale otočila vývoj těsně před polovinou základní hrací doby, kdy se z dorážky prosadil ex-olomoucký forward Aleš Jergl.

Ve 36. minutě to bylo pro domácí ještě o trochu víc smutnější. Dundáček oslovil nahrávkou zcela volného Aleše Jergla a ten prudkým projektilem z osy hřiště rozradostnil hosty už potřetí.

Taky v rámci poslední části pokračovala herní převaha Jihomoravanů. Domácí mladíci se sice urputně snažili o zvrat, ale zkušení hosté i nadále diktovali tempo hry. Rezultovala z toho nejprve trefa kapitána Tomáše Čachotského, jemuž precizně mezi kruhy nahrál zpoza branky Zeman.

V 50. minutě už na tabuli svítil stav 1:5. Ostrou střelu vyslal král letošních statistik obránců WSM ligy Jiří Říha a Juraj Šimboch neměl nárok. Šestá trefa přišla pět minut před koncem. Čachotský našel mezi kruhy zcela neobsazeného Adama Zemana a ten utěšenou střelou zápěstím nezaváhal. Dukla má třetí výhru a je krok od postupu do semifinále. Frýdek-Místek však rozhodně neskládá zbraně a chce ještě vrátit sérii na Vysočinu.