Zápas číslo čtyři pro Benátky. O postupu se rozhodne ve čtvrtek
V pořadí čtvrté střetnutí předkola play-off nepřineslo Frýdku-Místku mnoho radosti. Tým z Benátek podal koncentrovaný výkon a po zásluze zvítězil poměrem 2:0. Postupujícího do čtvrtfinále tedy poznáme tento čtvrtek na ledě Benátek nad Jizerou.
Předkolo 4. zápas, úterý 21.2.2017,
0:2
0:1, 0:0, 0:1
Šimboch (L. Daneček) – Kania, Adámek, Štebih, Michal Roman, D. Stránský, Bartko, Haman, Lacka – Chmielewski, Pechanec, Marek Růžička – M. Kovařčík, Jašek (A), Cienciala – Miloš Roman, O. Kovařčík (C), Klimša – Rufer, Jaroš, Franek.
HC Benátky n. Jizerou
Stejskal (Hosnedl) – Mikliš, Husa, Kolmann (A), Jandus, Havlín, Plutnar (C), Jan Bednář – A. Dlouhý, Plodek, Víšek (A) – Bělohorský, Chrtek, Hrabík – Bittner, Prokeš, Hrníčko – J. Havel, Janele, Wiencek.
Branky a nahrávky: 17. Bělohorský, 49. Prokeš (Bittner) Rozhodčí: Kika, Kašík – Čížek, Křivohlavý Vyloučení: 1:3 Bez využití: Střely na branku: 32:18 Diváci: 1836 Stav série: 2:2

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Utkání se mi hodnotí velice těžko. Naši hráči byli po včerejším dni v euforii, čekali jsme, že mečbol proměníme. Bohužel se na naše hokejky vkrádala nervozita, svazovalo nám to ruce a nohy. Neměli jsme tu správnou vlnu, abychom utkání dovedli do úspěšného konce. Rozhodující zápas bude o psychice. Kluci si musí uvědomit, jaká hra nás posunula k výhrám a k tomuto stylu hokeje se musíme vrátit!

Do úterního střetnutí vstoupili hosté jako polití živou vodou. Oproti včerejšímu zápasu hýřili aktivitou a byli u většiny puků dříve. Začátkem šesté minuty nebezpečně pálil zkušený Jan Plodek, poté se do zakončení řítil Prokeš, ale oba pokusy nebyly přesné. Na straně Frýdku se zkoušeli prosadit členové čtvrté formace - Jaroš a Franek, ale taky oni nezachovali klid a nedokázali skórovat.

Ve dvanácté minutě se připomenuli Jašek s Ciencialou. Jejich kombinační akce ale neskončila úspěchem, jelikož benátecký Stejskal byl v pravý čas na pravém místě. Jediný gól v rámci první třetiny byl k vidění v sedmnácté minutě, kdy za brankou při rozehrávce osudově zaváhal Juraj Šimboch. Hostující Matouš Bělohorský mu pohotově vzal kotouč a před odkrytou klecí už měl už snadný úkol - 0:1.

Ve druhé části pokračoval obraz hry z úvodní části. Benátečtí předváděli kompaktní výkon a domácí mužstvo se nemohlo natrvalo usadit v útočné pásmu. V přesilovce vyslal ostrou pumelici na Stejskala Jakub Kania, ale trefil pouze brankovou konstrukci. V samotném závěru mohl srovnat David Cienciala, kterému nabíjel Michal Kovařčík. Mladému útočníkovi ale chyběly ke gólové radosti centimetry.

Slezan si velký tlak dokázal vytvořit teprve ve třetí třetině. Stejskal musel postupně čelit střelám Klimši, Adámka či Chmielewského, ale benátecká branka byla jednoduše zakletá. Do zakončení se dostal rovněž autor včerejšího hattricku Marek Růžička, ale ani jemu nebylo přáno. Znovu tedy zafungovala stará hokejová pravda - "nedáš, dostaneš!". Středočeši podnikli ojedinělý protiútok a byli úspěšní.

Ve 49. minutě na levém křídle nastartoval své rychlé nohy Radek Prokeš a precizní střelou nad Šimbochovo rameno zvýšil vedení hostujícího týmu. V závěru si domácí mužstvo vybudovalo obrovský tlak, ale Jiří Stejskal veškeré pokusy zlikvidoval. O postupu do čtvrtfinále play-off WSM ligy se tedy rozhodne teprve během utkání číslo pět ve čtvrtek na ledě Benátek nad Jizerou.