Z Nového Jičína veze Frýdek-Místek tři body!
Jubilejní dvacáté kolo východní skupiny druhé ligy poprvé v sezóně zavedlo frýdecko-místecké hokejisty do Nového Jičína, proti kterému svěřenci Jiřího Juříka inkasovali nejvyšší počet branek v sezóně. Novojičínští stejně jako v prvním vzájemném zápase skórovali jako první, ovšem hostující tým se i přes nedisciplinovanost znovu dokázal vzchopit a nakonec do branky Davida Iláše nastřílel sedm branek.
20., úterý 17.11.2015, Zimní stadion města Nového Jičína
4:7
1:1, 0:1, 3:5
HK Nový Jičín
Iláš – Zahradníček, Flašar, Hruška, Hoďa, Horák, Andrýsek, Haloda - Cabák, Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Kovařčík, Málek, Kratochvíl, Ižacký, Novotný, Uhlár
Daneček – Dresler, Jeník, Foltýn, Franek, Kowalczyk, Krutil, Kvapil, Polák - Piecha, Sonnek, Klimša, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš, Christov
Branky a nahrávky: 11. Ižacký (Kovařčík), 48. Lehečka (Novotný, Uhlár), 49. Horák (Kovařčík, Mikšan), 54. Kovařčík (Lehečka) – 20. Chmielewski (Jeník, Jaroš), 27. Dresler (Klimša, Samiec), 41. Chmielewski (Káňa, Kowalczyk), 45. Franek (Luka, Kowalczyk), 53. Kowalczyk, 53. Klimša (Piecha), 60. Luka (Samiec). Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 368. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:7.
Aleš Flašar: „Po dvou třetinách byl stav 1:2 a nakonec z toho byl divoký výsledek. Ve třetí třetině jsme snížili na 3:4 a byla tam z naší strany moc velká přemíra snahy. Udělali jsme několik individuálních chyb, které rozhodly utkání. Nemáme se za co stydět, protože jsme šahali po bodu a možná jsme si ho i zasloužili. Divákům se zápas musel líbit.“
Mgr. Jiří Juřík: „Pro nás to bylo velmi těžké utkání. Musím před soupeři vyseknout poklonu, protože si myslím, že hráli na sto deset procent. Nám dneska utkání vůbec nevyšlo, jelikož jsme udělali mnoho individuálních chyb. Vždycky jsme měli jen takové světlé záblesky, kdy jsme hráli to, co jsme chtěli, a díky tomu jsme soupeři odskočili. Jsme rádi za tři body, ale musíme se z toho poučit.“

Utkání začalo z obou stran opatrně, první náznaky příležitostí přišly až na konci druhé minuty, kdy brankáře Danečka prověřili Horák s Ižackým. V nadějném úniku se v osmé minutě ocitl domácí Jakub Lehečka, kterého na poslední chvíli dokázal zastavit Daneček jen za pomoci odpískaného faulu. Domácí se dostali do vedení v jedenácté minutě, kdy Kovařčík ze zadního mantinelu našel v levém kruhu Jakuba Ižackého, jenž přesnou střelou rozradostnil nadstandardně zaplněné tribuny novojičínského zimního stadionu. Frýdek-Místek se s nepříznivým stavem pochopitelně nechtěl smířit, o několik desítek vteřin později však Klimša poslal puk z osy hřiště jen do připravené lapačky Iláše. Ve čtrnácté minutě Franek našel u pravé tyče Chmielewského, od jehož hole se však puk nevydal mezi tři tyče. Vyrovnání favorita přece jenom přišlo ještě před odchodem do šaten, Aron Chmielewski si zkušeně položil brankáře a bekhendem jej pohodlně přehodil.

Úvod prostředního dějství přineslo šanci Nového Jičína. Zdeňkova tečovaná střela šla do Danečkova protipohybu, ale brankář Frýdku-Místku odolal. V dalších minutách měli více ze hry hosté. Luka nejprve převzal puk na modré čáře a po několika rychlých krocích vyprášil výstroj domácího strážce branky. V sedmé minutě se nechal vyloučit Patrik Flašar, jehož nedovolený zákrok potrestal Jan Dresler, který od modré čáry propálil padajícího Lehečku i gólmana Iláše. Krátce po polovině zápasu si ve středním pásmu přivlastnil kotouč Vladimír Luka, jenž nechal zakončení na zcela volném Káňovi, jenže ten si na brankáře nepřišel. Také v dalším průběhu bylo k vidění velké množství přečíslení, s většinou z nich ale maskovaní muži poradili. V jednom z mnoha oslabení Frýdku-Místku zachyboval Kowalczyk, jenže Lehečka jeho zaváhání nevyužil. Poslední vážnější šanci druhé třetiny si vypracovali domácí, když Zdeněk po levé straně zavezl puk do útočného pásma a přihrál ho do druhé vlny Škumátovi, jehož projektil před brankou zády zastavil až jeden z obětavých obránců.

Třetí třetinu začali Novojičínští v početní výhodě, ve které se ale prosadil lídr tabulky. Káňa propasíroval puk přes Horáka na Arona Chmielewského, proti kterému vyjel Iláš příliš brzy a polský útočník zakončil do opuštěné klece. Hned vzápětí se nechal vyloučit Polák a daroval soupeři dvojnásobnou přesilovku, jež Frýdecko-místečtí přečkali bez úhony. Trest a zároveň čtvrtý přesný zásah hostů přišel z hole Tomáše Franka, který se díky své rychlosti natlačil před Halodu a zblízka zvedl puk pod horní tyč. Tento inkasovaný gól Novojičínské nikterak nepoznamenal a v osmačtyřicáté minutě byl rozdíl znovu jen dvoubrankový. Novotného střelu z pravé části hřiště Daneček betony vyrazil pouze k Jakubu Lehečkovi, který úspěšně dorazil kotouč do sítě. Uběhlo pouze třicet vteřin a celá situace se opakovala, dalšího nedůrazu frýdecko-místecké obrany využil po menším zmatku Michal Horák, načež si hostující trenér vyžádal oddechový čas.

Po něm se sám na brankáře Nového Jičína hnal Meidl, kterému v klíčovém okamžiku puk utekl a poté ho ani nadvakrát neprotlačil přes Ilášovy betony. Po dalším zaváhání domácí obrany se v brejku neprosadil Luka a z dorážky ani Chmielewski, který se tak z hattricku radovat nemohl. Uklidnění pro Frýdek-Místek přišlo ve třiapadesáté minutě, kdy se na modré čáře chopil puku Pawel Kowalczyk a po chytré stahovačce popáté rozvlnil síť domácí branky. Na další gólovou radost se opět čekalo jen třicet vteřin, prakticky z totožné situace se tentokrát prosadil David Klimša. Celek Nového Jičína se z ledové sprchy znovu rychle oklepal, když v 54. minutě vykřesal naději na bodový zisk aktivní Ondřej Kovařčík, který ještě na začátku oblékal barvy Frýdku-Místku. Trenér Nového Jičína s blížícím se koncem zápasu sáhl k odvolání brankáře, kromě jednoho většího závaru ale Daneček žádné ošemetnější situace řešit nemusel. Definitivní rozhodnutí přišlo pět sekund před závěrečným klaksonem, kdy se puk odrazil od zadního mantinelu na hůl Vladimíra Luky a ten neměl problém se zakončením do prázdné klece.

Velké poděkování patří také frýdecko-místeckým fanouškům, kterých do Nového Jičína přicestovalo několik desítek, a vytvořili pro své oblíbence domácí atmosféru, za což si po konci zápasu mohli opět vychutnat tradiční děkovačku.