Ve druhém utkání Memoriálu byl domácí Zvolen nad síly Frýdku-Místku
Dnes si Rysi zahráli se slovenským Zvolenem. Po včerejším vítězném vstupu do Memoriálu Pavla Zábojníka tentokrát prohráli 1:4.
Příprava, pátek 18.8.2017,
4:1
0:0, 0:0, 4:1
HKM Zvolen
Climie (Šimko) – Hraško, Ross, Drgoň, Ivan, Wharton, Andersons, Dubeň – Asuchak, Coffman, Chovan – Kelemen, Kytnár, Obdržálek – Matis, Jurík, Raisov – Torok, Fekiač, Síkela
Strmeň (Daneček) – Zahradníček, Ovčačík, Rudl, Kovář, Stránský, Janiczek, Piegl, Korenko – Chmielewski, Pechanec, Klimša – Hladoník, Mikulík, Franek – Christov, Kuťák, Káňa – Flok, Vrána, Šurý
Branky a nahrávky: 42. Ivan (Kelemen, Kytnár), 44. Coffman (Hraško, Ivan), 46. Dubeň (Asuchak), 52. Hraško (Chovan, Coffman) – 49. Chmielewski (Christov, Pechanec) Vyloučení: 5:6 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1

V první třetině byli diváci svědky pouze třech nebezpečných situací. Do první se ve čtvrté minutě dostal Hladoník, který nastřelil bránícího hráče. O dvě minuty později si brankář Frýdku-Místku připsal skvělý zákrok proti dorážející střele Toroka. Pět minut před koncem třetiny se do střelecké příležitosti dostal Franek. Jeho prudká střela mířila mezi betony brankáře Climia, ten si ovšem poradil na výbornou. Víc se v první třetině zápasu nestalo.

V úvodu druhého dějství se Kelemen dostal do samostatného úniku a jeho střelu si Strmeň zkušeně pohlídal. Tým Zvolenu ve druhé třetině diktoval hru a vytvářel si jednu šanci za druhou. Ve druhé minutě druhé třetiny se Matis dostal do obrovské šance. Po krásné přihrávce se ocitl sám před brankou soupeře, ale Strmeně překonat nedokázal. Brankář Frýdku-Místku předváděl skvělé zákroky a hlavně díky němu Rysi neinkasovali do konce třetiny žádnou branku.

Třetí třetina odstartovala gólové hody. Fanoušci se po 41 minutách konečně dočkali úvodního gólu, když se Michal Ivan dostal k puku, který vystřelil přesně do pravého horního rohu branky. Zvolen po prvním gólu stále neměl dost a hned za dvě minuty přidal druhou branku, když se Tim Coffman trefil přesně mezi betony Strmeně. Zvolen převzal iniciativu a ovládal průběh závěrečné třetiny. Patnáct minut před koncem utkání přidal Lukáš Dubeň třetí branku domácích a o výhře už nikdo nemohl pochybovat. Deset minut před koncem se nakonec Frýdku-Místku povedlo snížít na 1:3. Chybu domácí obrany dokázal potrestat Aron Chmielewski. V závěru utkání si Zvolen výhru pojistil čtvrtou brankou, kterou střelil Peter Hraško. Víc se v zápase už nestalo.