V posledním přípravném zápase mužů "B" se o vítězi rozhodovalo až v samostatných nájezdech
K poslednímu přípravnému utkání před startem Krajské ligy mužů nastoupil mužský „B“ tým v neděli 17. září, kde od odpoledních 14 hodin přivítal dlouholetého účastníka soutěže ze Studénky.
Příprava, neděle 17.9.2017,
6:5sn
HC Frýdek-Místek "B"
Zimermann (30.Horváth) - Vačo-Minařík, Skalický, Niedoba, Krása, P. Gonos, Janečka, Filip, J. Gonos, Jakubowski, Hamhalter, Ondráček, Carbol, Ševčík, Fiala, Heralt, Švaňa, Mičulka, Fojtík, Zberovský, Vacula, Sluštík
HC Studénka
Baldík (31. Hovi) - Pelikán, Bolek, Holaník, Trubka, Lyčka, Jedlička, Štěpjak, David, Pokorný, Eutr, Tomášek, Sochorek, Ovšulík, Martinčík
Branky a nahrávky: 17. Švaňa (Skalický), 34. Janečka (Vančo-Minařík, Sluštík), 46. Zberovský, Ondráček), 53. Sluštík (Mičulka), 60. Švaňa, 65. Heralt (rozhodující samostatný nájezd) - 29. Tomášek (David), 35. Bolek (Pokorný), 35. Eutr (Pokorný), 39. Štěpjak (Martinčík), 42. Sochorek (Trubka) Vyloučení: 3:2, navíc Vančo-Minařík 10 minut (FM). Využití: 0:1. Oslabení: 0:0.
René Slanina (trenér Frýdku-Místku):Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy jsme si vypracovali několik šancí, se kterými si brankář soupeře poradil. Druhá dvacetiminutovka určitě nepatřila mezi ty povedené. Přestali jsme hrát kolektivně a naše chyby soupeř dokázal potrestat. V závěrečné třetině jsme se vrátili zpátky k poctivé hře, soupeře jsme přehrávali a dokázali zápas dotáhnout až do samostatných nájezdů, ve kterých jsme byli šťastnějším týmem.

Aktivněji začali zápas hráči Frýdku-Místku. Jejich napadání a aktivní pohyb dělal hostujícímu týmu problémy, ale Jan Baldík byl pozorný. Možnost otevřít skóre měli hostující hráči, kteří si na začátku 4. minuty zahráli přesilovou hru. S tou však nedokázali naložit podle svých představ. O další šance nebylo nouze, ale ani jeden z brankářů nechyboval a tak v polovině úvodní periody platil bezbrankový stav.

Na první gól si diváci nakonec museli počkat do poloviny 17. minuty, kdy se po přihrávce Skalického prosadil Robin Švaňa 1:0. Více branek i po několika dalších šancích diváci už neviděli a tak po první siréně odcházel do šaten spokojenější tým Frýdku-Místku.

Druhá třetina začala s několika minutovým zpožděním, který si vynutil zásah záchranné služby na hostující střídačce, kde byl ošetřován Dušan Pelikán, který byl následně převezen i k dalšímu nutnému ošetření do nemocnice ve Frýdku-Místku (Dušan Pelikán má naražená žebra a délka léčení je odhadována na několik týdnu, upřesnil v pondělí jednatel HC Studénka Radek Pobořil).

Po zahájení třetiny to byli znovu brankáři, kteří si poradili se všemi šancemi soupeře. Podruhé se skóre měnilo ve 29. minutě, kdy kapitán Studénky Marek Tomáše prostřelil Zimermanna v domácí brance – 1:1. Vedení na stranu Frýdku-Místku vrátil Lukáš Janečka. Ten neměl po přesné přihrávce Radima Vančo-Minaříka problém s uklizením puku za záda hostujícího brankáře – 2:1. Z vedení se domácí střídačka neradovala příliš dlouho, když Ondřej Bolek našel cestu, kudy poslat puk až za brankovou čáru – 2:2. Poprvé v zápase se do vedení dostala Studénka o 12 vteřin později, kdy všechny přítomné diváky překvapil Milan Euter, jehož střela se zastavila až v brance – 3:2. O tom, že druhá dvacetiminutovka nebude patřit mezi ty povedené z pohledu Frýdku-Místku, rozhodl v poslední minutě Martin Štěpjak, který poslal Studénku do dvoubrankového náskoku – 4:2.

Začátek třetí třetiny byl šťastnější pro hostující hráče. Ti se ve 42. minutě ujali vedení 5:2, když se na listinu střelců zapsal Jan Sochorek. Po páté obdržené brance se družina Reného Slaniny a Tomáše Snášela semkla a začala dotahovat tříbrankovou ztrátu. Ve 46. minutě pálil přesně Lukáš Zberovský, jehož branka byla tím pravým impulsem pro jeho spoluhráče – 5:3. V dalších šancích, které si hráči v bíločervených dresech připravili, byl však úspěšnější hostující brankář. Časomíra se potom zastavila přesně v čase 52:00, kdy Jan Sluštík vyslal svůj projektil na branku soupeře a o drama bylo rázem postaráno – 5:4. Další šance ovšem končily vždy u hostujícího brankáře a tak 50 vteřin před koncem zápasu zkusili domácí hru bez brankáře. Při hře v šesti měl přesně seřízené mířidla Robin Švaňa, který svou druhou brankou v zápase rozhodl o tom, že vítěze určí až pozápasové samostatné nájezdy.

V těch viděla Polárka jediného úspěšného exekutora, kterým se stal domácí Jakub Heralt, který tak zajistil Frýdku-Místku v posledním přípravném utkání výhru v samostatných nájezdech.

K dalšímu utkání, které bude první soutěžní v letošní Krajské lize mužů, nastoupí hráči Frýdku-Místku v sobotu 23. září v hale Polárka od 17 hodin proti Rožnovu pod Radhoštěm.