V Prostějově rozhodla první třetina, Rysi se vrací bez bodu
Frýdecko-místečtí hokejisté proti Jestřábům nezachytili začátek a velmi rychle prohrávali. Po druhé trefě domácího týmu sice snížil Marian Adámek, Prostějov ale bleskově kontroval dalším gólem. V poslední části ještě vykřesal naději na bodový zisk Lukáš Jašek, vyrovnat už se ovšem Rysům ani přes silný tlak nepodařilo.
44., pondělí 23.1.2017, Zimní stadion Prostějov
4:2
3:1, 0:0, 1:1
LHK Jestřábi Prostějov
Neužil - Zadražil, Kovář, Kvapil, Grebenyuk, Protivný, Holík - Krejčík, Matuš, Luňák, Švec, Žálčík, Šlahař, Novák, Rudovský, Venkrbec
Daneček - Stebih, Kania, Stránský, Adámek, Bartko, Jáchym - Franek, Pechanec, Klimša, O. Kovařčík, Hladonik, Rufer, Jašek, Půhoný, Cienciala, Růžička, M. Kovařčík, Chmielewski
Branky a nahrávky: 4. Žálčík (Kolář, Matuš), 14. Šlahař (Luňák, Žálčík), 19. Švec (Zadražil, Venkrbec), 60. Holík - 18. Adámek (Růžička, Chmielewski), 46. Jašek (Stebih, Rufer). Rozhodčí: Mikula - Adamec, Ganger. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 116. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Do čtvrtého vzájemného zápasu vstoupili lépe domácí Jestřábi, kteří se po získaném buly vrhli ihned do útočného pásma. První větší příležitost měl kapitán Hanáků Matouš Venkrbec, který se natahoval po odraženém kotouči, jenže tváří v tvář Danečkovi neuspěl. Jeho týmový kolega Lukáš Žalčík o chvíli později mířil přesněji a už ve čtvrté minutě poslal Prostějov do jednobrankového vedení. Rysi mohli v zápětí odpovědět, ale střelu, která prošla mezi Neužilovy betony, zachytil včas před brankovou čarou Martin Novák. Na druhé straně se ve výhodné pozici ocitl Lukáš Luňák, ale jeden z vracejících se obránců mu na poslední chvíli přizvedl hůl. Ve třinácté minutě nabídli hosté svému soupeřovi šanci navýšit vedení, neboť se nedovoleného zákroku dopustil Miha Stebih. A Jestřábi tuto velkorysou nabídku zužitkovali. Ve čtrnácté minutě poslal Hanáky do vedení 2:0 Jakub Šlahař. Netrvalo dlouho a přesilovou hru si po faulu Dana Koláře zahráli také Rysi. Vykřesat z ní snížení ale nedokázali. První branku Frýdku-Místu zajistil až v osmnácté minutě Marian Adámek. Radost hostů ale vzápětí pokazil Marek Švec, jenž navýšil náskok domácích na 3:1.

Na začátku druhé třetiny si mohl brankář Frýdku-Místku odpočinout, neboť si Rysi zahráli přesilovou hru. Jestřábi se ale i tentokrát bez menších problémů ubránili, navíc si sami o pár vteřin později zahráli v pěti proti třem. Nicméně ani oni početní výhody využít nedokázali. Ve třicáté minutě měl na holi čtvrtý prostějovský gól Tomáš Protivný. Nakonec se však rozhodl přihrát lépe postavenému spoluhráči. Jeho pobídku zaznamenal jeden z obránců, jenž srazil puk na vlastní branku. Lukáš Daneček byl ale pozorný a stačil kotouč včas zalehnout. Další velkou šanci Protivného zastavila pro změnu tyčka Danečkovy svatyně. Na druhé straně se v šanci ocitl bývalý prostějovský hráč Jiří Půhoný. Jakub Neužil se však vytasil se skvělým zákrokem.

Hned v úvodu poslední dvacetiminutovky pálil od modré Daniel Kolář. Daneček vyrazil kotouč před sebe, kde stál Jan Rudovský. Tomu na poslední chvíli zablokoval hůl jeden ze soupeřových obránců. Na další gól se na prostějovském zimním stadionu čekalo až do šestačtyřicáté minuty, kdy snížil na 3:2 Lukáš Jašek. V následujících minutách zažil prostějovský brankář perné chvíle. Rysi dělali vše, aby stav utkání co nejrychleji srovnali. Postupem času se začala hra přesouvat před bránu hostů. Tlak Jestřábů ale zabrzdil necelých pět minut před koncem třetí třetiny faul Jana Rudovského. Hanákům se podařilo ubránit a k radosti domácích fanoušků si vzápětí pojistili vítězství. Tři body vystřelil Hanákům šestatřicet vteřin před koncem závěrečné sirény Aleš Holík.