Slezané zahájili turnaj v Porubě drtivým vítězstvím proti Slovenské dvacítce
Také druhý přípravný zápas před sezónou 2018/19 Frýdku-Místku vyšel. Na úvod turnaje O pohár RT TORAX si Slezané poradili se slovenskou reprezentací do dvaceti let, kterou porazili 8:1. Stejně jako proti Jastrzębie se i tentokrát jako první trefil Mikulík, tentokrát dokonce dvakrát. Premiérovou branku v dresu Frýdku-Místku vstřelil Jiří Krisl a také on ještě posléze přidal i druhou. Dvě asistence si připsala další letní posila Dušan Žovinec.
Turnaj Poruba, středa 15.8.2018, Ostrava Poruba
8:1
3:0, 3:0, 2:1
Daneček (23. Hlaváč) – Adámek, Krisl, Husák, Žovinec, Hrachovský – Christov, Mikulík, Kofroň, Motloch, Rudovský, Martynek, Kaukič, Przybyla, Kuťák, Flok, Irgl
Slovensko "20"
Kostelecký (23. Pavličko) – Štefanka, Nahalka, Brincko, Maňák, Švec, Romaňák, Boldižár, Kupec – Záhradník, Svitana, Džugan, Fafrák, Juščák, Havrla, Kollár, Giertl, Matoušek, Lunter, Kover, Urbánek, Mriglot
Branky a nahrávky: 1. Mikulík (Žovinec), 12. Krisl (Žovinec, Kuťák), 18. Christov (Husák), 23. Kuťák (Kaukič, Przybyla), 30. Mikulík (Martynek), 40. Krisl (Irgl, Kuťák), 50. Martynek (Rudovský, Motloch), 59. Kofroň (Christov, Hrachovský) – 49. Svitana (Kollár, Havrla). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Chtěli jsme do turnaje vstoupit úspěšně, což se nám podařilo. Od začátku zápasu jsme diktovali tempo a celé utkání jsme byli výrazně lepším týmem a to se projevilo i na skóre. Jsme rádi, že se o góly podělily skoro všechny formace. Se zápasem jsme spokojeni.

Frýdku-Místku se povedl úvod do utkání naprosto dokonale. Hned po úvodním buly se Slezané dostali do útočného pásma, tam našel Dušan Žovinec volného Milana Mikulíka, a ten první střelou na bránu v zápase otevře skóre. I dál byli frýdeckomístečtí hráči pány na ledě a za aktivitu byli odměněni ve 12. minutě, kdy se prudkou ranou z kruhu prosadil Jiří Krisl. Pro něj to byl první gól za Frýdek-Místek.

Slovenská reprezentace neměla Slezany moc čím ohrozit, brankář Lukáš Daneček neměl skoro žádnou práci. V závěru první třetiny ještě navýšil náskok červenobílých přesilovkovou trefou Vít Christov.

Ani druhá třetina nevybočila ze zaběhnutého rytmu. Frýdek-Místek diktoval tempo, Slováci se museli přizpůsobit a moc šancí si netvořili. Když ve 23. minutě přidal čtvrtou trefu Slezanů Filip Kuťák, oba týmy vyměnily brankáře. Za Frýdek-Místek tak naskočil místo Danečka Jan Hlaváč.

Do druhé přestávky Slezané přidali ještě další dvě branky. Nejprve se podruhé v utkání trefil přesnou střelou z první Milan Mikulík, v poslední minutě prostřední části pak přidal taktéž svou druhou branku v zápase obránce Jiří Krisl.

Ve třetí třetině si Frýdek-Místek hlídal své vedení, ale s čistým kontem nakonec červenobílí z Poruby neodjeli. Za hákování byl totiž vyloučen Mikulík a nabídnutou přesilovou hrou slovenští mladíci nepohrdli, trefil se René Svitana. Na konečných 8:1 ještě zvýšili Rostislav Martynek a v úplném závěru David Kofroň.