Rysi zvládli první derby letošní sezony v Havířově. Rozhodovalo se ve druhé třetině a oslabení
První hokejové derby v letošní sezoně s havířovským AZ mají hokejisté HC Frýdek-Místek úspěšně za sebou. O vítězi zápasu rozhodla druhá dvacetiminutovka, ve které se měnilo skóre hned třikrát. Dvě branky zaznamenali hráči s rysem na prsou ve vlastním oslabení a výhru vyšperkoval Lukáš Daneček vychytanou nulou.
Příprava, čtvrtek 8.8.2019,
0:3
0:0, 0:3, 0:0
HC Havířov 2010 s.r.o.
Matoušek – Chroboček, Matai, Malina, Mrowiec, Nepokoj, Ševěček, Zdeněk – Kotala, Seman, Pawliczek, Bednář, Dvořák, Tomi, Pořízek, Bambula, Krejčí, Cihlář, Bochnak, Juhász
Daneček – Hrachovský, Michálek, Zahradníček, Rufer, Adámek, Kudla – Kaukič, Čmiel, Flok, Kalus, Stuchlík, Motloch, Klimša, Havránek, Martynek, Mikulík, Geidl, Przybyla
Branky a nahrávky: 27. Klimša (Stuchlík, Adámek), 34. Martynek (Rufer), 38. Kaukič. Rozhodčí: Rapák, Šutara, Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 850.
Patrik Rimel: Zápas rozhodly 3 góly, které byly po celkem dost velkých individuálních chybách. My jsme se nedokázali prosadit ve druhé třetině v přesilovkách, měli jsme tam sice i krátké přesilovky 5 na 3, ale jestli zkrátka v nich nedáme ani jeden gól tak těžko můžeme vyhrát. Myslím si, že Frýdek-Místek byl o něco lepší. Je třeba se vrátit k naší hře. Příští týden hrajeme odvetu a musíme podat lepší výkon a vítězství si zase přivézt od nich.
Mgr. Vlastimil Wojnar: Jedná se o přípravný zápas, takže to hodnocení je takové vláčnější. Samozřejmě, vyhráli jsme 3:0 a to nás těší. Trošičku to zkazilo to množství vyloučení. Neříkám, že žádný faul nebyl, ale trošku to mohli rozhodčí kompenzovat na obou stranách. Za mě byl poslední zákrok na Kaukiče jednoznačný faul, který nebyl potrestaný ani dvěma minutama. Ale jinak k zápasu si myslím, že první třetina z naší strany byla nic moc, ve druhé už jsme byli lepší a třetí byla výborná, takže pozitivní hodnocení.

V první třetině jsme moc zajímavých akcí neviděli, přestože oba celky hrály přesilovky. Za zmínku stojí střela domácího Bednáře v 7. minutě při přesilovce, puk ale mířil do ramene Danečka. Další velká šance přišla až půl minuty před koncem první části, kdy hosté zaútočili při vlastním oslabení, ale Matoušek se překonat nenechal. Po první části tak platil stav 0:0.

Ve druhé třetině měli domácí hodně možností přesilových her, ale prosazovali se hosté. Ve 27. minutě otevřel skóre exhavířovský David Klimša. Pak dali Rysi dvě branky při vlastním oslabení. Ve 34. minutě Rufer vybojoval puk za brankou a našel Rostislava Martynka, který překonal Matouška. Ve 38. minutě se puk se štěstím dostal k hostujícímu Lukáši Kaukičovi, jenž navýšil skóre na 0:3. To bylo i skóre utkání po dvou třetinách.

Ve třetí části dlouho nebylo k vidění nic zajímavého. Ve 47. minutě pálil hostující Čmiel, ale minul Matouškovu branku. O dvě minuty později málem překvapil Danečka v brance Frýdku-Místku Ševěček, jehož nahození gólmanovi hostí vypadlo a puk šel těsně vedle jeho branky.

V 53. minutě hráli Rysi přesilovku, Kudla pálil od modré, ale Matoušek jeho pokus zastavil. V 59. minutě při přesilovce Frýdku-Místku trefil hostující Stuchlík boční síť Matouškovy branky. Domácí hráči se snažili o vstřelení čestného gólu, ale Pawliczkovu šanci v poslední minutě zhatil Daneček. Druhé přípravné utkání tedy AZ prohrál bez vstřelené branky výsledkem 0:3.